Uşak Konferansı

0
1329

Uşak üniversitesin de Kaçın Demokrasi Geliyor… başlıklı konferans veren gazeteci yazar Banu AVAR Rtvmedya ya verdiği röportajda Türkiye özgür bir ülke değil dedi. Bizler geldik gidiyoruz ama gençlerden umutluyuz diye sözlerine devam etti.

Türkiye Özgür Bir Ülke Değil!

Gazeteci Yazar Banu AVAR bir ülkenin mali özgürlüğü yoksa o ülkenin özgürlüğünden bahsedilemeyeceğini dile getirdi. Uzun süreçte Türkiye özgür bir ülke olmaktan çıktı ve 1938 itabari ile Türkiye’nin özgürlüğünü kaybettiğini söyledi.

Batının Doğu Üzerindeki Politikası

Banu AVAR; Batının Doğu üzerideki özgürleştirme politikasında durduk yere niye özgürleştirme diye bir şey yapsınlar ki asıl amaçları özgürleştirme adı altında Doğunun zenginliklerini elde etmek için atılan bir adım gibi gördüğünü dile getirdi.

Erasmus Bir Batılılaştırma Projesidir.

Erasmus öğrenci değişim projesinin öğrencilerin beyinlerini yıkamaktan başka bir şey olmadığını söyleyen AVAR , bununla insanların beyinlerini karıştırarak batılaştırılmaya çalışılıyor. Özendirme stratejisi izleyip batılılaştırma eğlimini gerçekleştirmek için ilk olarak yapılan iş üniversitelerin devşirilmesi olduğunu dile getirdi.

Önceki İçerikParamparça Edilen 'Tevhid-i Tedrisat'! / Banu AVAR
Sonraki İçerikSuriye Bahane! Batının Hedefi Türkiye! / Banu AVAR
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz