İblis’in Gözdesi: Medya – Dünya Düzeni Sezon 2 Bölüm 6

0
4851

Yaygın medyaya dikkatle bakın… Bir yalan denizinde yüzdüğümüzü göreceksiniz… İzlediklerimiz yalan okuduklarımız yalan! Savaşlar yalanlarla başlıyor yalanlarla bitiyor! 2001’de Bush’un ikiz kuleler operasyonu sonucu medyaya Osama Bin Ladin doğmuştu. Amerika bu sayede orta Asya’nın ortasına, Afganistan’a oturdu.

Aradan 10 yıl geçti. Yıl 2011. Başkan Barak Hüseyın Obama… Osama’nın medya ölümü gerçekleşti. Terör bahanesiyle Kuzey Afrika ve Ortadoğu kan gölü. Pakistan yeni hedef olarak belirlendi.

3. Bin yılın ilk 10 yılı açık ve örtülü operasyonlar ve medya yalanlarıyla geçti. Tıpkı daha öncesi gibi…

Irak’a kitle imha silahları var diye girildi. Aaaa yanılmışız dendi. Sonuçta milyondan fazla Iraklı hayatını kaybetti. Libya’da düğmeye basıldı. Kaddafi’nin yanıbaşındaki bakanları satın alındı, muhalif cephe yaratıldı, “insani müdahale” başladı, bir ay içinde onbinlerce insan hayatını kaybetti.

Suriye, Kuzey Kore, İran sürü sepet medya yalanıyla tehdit altında.

Birileri gözümüzün içine baka baka yalan söylüyor. İyiler ve kötüler yaratıyor. İyi şeyler ve kötü şeyleri paketleyip pazarlıyor. Dünyayı ele geçirmeye soyunmuş bir avuç banker dünyayı kana boyarken kitlelere algı operasyonu yapıyor. 7 milyar insan güdülen koyuna dönüyor. Medya baronları süreci yönetiyor! Bir düşman yaratıyor.

Bush’un kahramanı Osama Bin Ladin’di, Obama’nın kahramanı da aynı: Osama’nın cesedi.

Bush’un Osama’sından Obama’nın Osama’sına kadar nasıl bir algı operasyonu yapıldı? Hangi yalanlar medyada pazarlandı? Ortada dolaşan en son medya yalanları!

Önceki İçerikGAZİ Paşa ve Kurtuluş! / Banu AVAR
Sonraki İçerikDiyalog ve Yeni Haçlı Stratejisi – Dünya Düzeni Sezon 2 Bölüm 7
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz