Suriye Bahane! Batının Hedefi Türkiye! / Banu AVAR

0
1217
Türkiye ‘büyük tuzağa’ düşer de, Suriye’ye şu ya da bu şekilde ‘fiili müdahaleye’ kalkışırsa, karşısında dikilen güçler kimler olur?
‘Şu ya da bu’ dediğimiz şey, askeri müdahaleden, ‘insani koridor’ yaratma teşebbüsüne kadar farklılaşan olası durumlardır.
Pek tabii ki Türkiye’nin Suriye topraklarının bir kısmına girmesi durumunda, Türkiye, Suriye’ye karşı SAVAŞ açmış sayılacaktır.. Suriye-Türkiye savaşının içinde yeralacağız. Ondan sonra Türk vatandaşları ve Türkiye yönetimi, Suriye vatandaşları ve yönetimi için tehdit ve düşman olacaktır..
Batı basını şu anda Suriye içindeki muhalifleri ‘teröre karışanlar’ ve ‘barışcıl olanlar’ diye ikiye ayırdı.. Bunların ‘barışcıl’ olanları da Türkiye düşmanı olarak konuşlanacaktır.. Geriye Türkiye ‘dostu’ olarak El Kaide,Taliban, İhvan-i Müslimin yani CIA tetikçileri kalacaktır…
İkincisi, Türkiye’nin karşısına Suriye’nin stratejik müttefiki İran dikilecektir..
Üçüncüsü Türkiye’nin karşısına Maliki yönetiminde Irak da dikilecektir…
Tüm güney ve güneydoğumuz savaş alanına dönecektir.
Bir de doğu ve kuzey var… Türkiye karşısında Rusya Federasyonu’nu da bulacaktır!
Bu durum komşularla SIFIR BARIŞ pozisyonu demektir!
İçerdeki BARIŞ gülleri işte tam da bu çevrelenmiş coğrafyada açmaktadır.. Dün, BDP’li Selahattin Demirtaş, ‘Iğdır’dan Hatay’a Türkiye’nin güney sınırları resmen Kürdistan olacak!’ demiştir.
Demek ki verili durum da içerde de SIFIR BARIŞ pozisyonu vardır..
Bu aslında kimin gerçek hedef olduğunu anlatmaktadır…
2005’de R to P Responsability to Protect yani BM ‘Koruma Yasası’, 2011’deki Arap ‘baharı’ yani Büyük Ortadoğu Projesi uygulaması düşünülerek ortaya atılmıştır. Bu yasa ile‘uluslararası camia’ denen küresel odaklar, hedef ülkelere teklifsiz ‘müdahale’ şansı elde etmişlerdir. Libya bu çerçevede kan gölüne çevrilmiştir. Bu yasanın Türkiye’ye karşı kullanılabileceği BDP tarafından daha önce de ima edilmiştir.
Ekranlarda ‘Esad zavallı insanları katlediyor!’ diye müsamere yapanlar, 2001’de ABD Milli Güvenlik teşkilatı başındaki NATO generali Wesley Clark’ın işgal edilecek ülkeler sıralamasını dikkatle okusunlar: Liste Somali’den başlar, İran’la devam eder…
Planın adı ‘Ortadoğu’yu Dönüştürmek’tir!
Ve Türkiye planın tam ortasındadır.. Bağrına dikilen füze kalkanları bölge güçleri kadar MİLLİ güçleri de hedef alabilir… Suriyeli muhaliflere destek bahanesiyle topraklarımızda cirit atan istihbaratçı ve paralı askerler çalışmalarını Türkiye sınırları içinde yoğunlaştırabilir. Hatay’a Kilis’e Gaziantep’e konuşlanmış ABD istihbarat elemanlarının varlığını açıkladık.. Daha önce Mısır’da Afganistan’da Irak’da çalışmış deneyimli personel Türkiye topraklarındadır.
Türkiye fiilen ŞU ANDA bir müdahale üssü olarak şekillenmiştir. Türkiye’yi yönetenler, geri dönülmez bir yolda ilerlemektedir.. Türkiye, Kuzey Irak dışında tüm bölge ülkelerinin düşmanı ve hedefi konumuna gelmektedir.
Tek çıkış yolu bölge ülkeleriyle birlikte hareket etmek bu azgın emperyalist saldırıya DUR demektir.. Eğer bunu yönetimdekiler yapmazsa, yapamazsa Türk milleti yapacaktır. Ya da Türkiye tarihinin en sancılı dönemine adım atacaktır..
Banu AVAR, 10 Nisan 2012
[email protected]
 
 
Önceki İçerikUşak Konferansı
Sonraki İçerik23 Nisan ve Gaziantepli Kamil, Dörtyollu Yusuf, Nezahat Onbaşı ve Diğerleri… / Banu AVAR
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz