Paramparça Edilen 'Tevhid-i Tedrisat'! / Banu AVAR

0
1004
2006 yılında Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından bir yasa hazırlandı.
Önce bedava ders kitapları dağıtıldı.. Kitaplar SPAN adlı bir şirket tarafından tamamen bilimsellikten uzak hazırlanmıştı. Bölücü bir eğitim yasası için ilk adım saman dolu içeriği boşaltılmış ders kitaplarıydı. Çocuklarımızın eğitimi küresel şirketlerin denetimine verildi!
1946’dan beri ‘Milli’ Eğitim Bakanlığı ABD Büyükelçiliği denetimindeydi. (bkz. Oltadaki Balık Türkiye)
2012’de zamanı geldi. Tevhid-i tedrisat yani eğitimde birlik ve eşitliğin yok edilmesine sıra geldi.
Yeni eğitim kanunuyla kesintili eğitim başlıyor.
Artık 6-16 yaş arası çocuklara verilecek 12 yıllık kesintili eğitimle Fen ve Askeri liseler dahil tüm liseler süreç içinde kapatılacak, sonra Eğitim fakültelerine de lüzum kalmayacak…
10 yıldır taşımalı sistemle kapatılan köy okullarına yenileri eklenecek, köylerden ilkokul eğitimi silinecek 4. sınıfta piyasaya uygun seçmeli dersler başlayacağı için köylerde okullu çocuk kalmayacak. Cahilleştirme süreci hızlanacak.
Yeni bölünme Anayasası devreye girerse, yerel eğitim başlayacak. Tüm okullar bulundukları bölgedeki belediyelere devredilecek, okul yönetimleri zengin şirketlerin denetimine girecek… Okullari iş adamlarından oluşan mütevelli heyetleri yönetecek!
Bununla eyalet sistemi öğretmenleri ortaya çıkacak, her biri sertifikalı öğretmen olacaktir. Okul dışı sertifika toplama dönemi başlayacak.
Seçmeli derslerle bir arada ve eşit eğitim alamayan saman çocuklar ortaya çıkacak. Parçalanmış ve küresel öğretmen denetiminde verilen eğitim bu milletin çocuklarının ‘ruhunu’ çalacak!
Külturel değerler dersi önem kazanacak, köyler tamamen tarikat cemaat evlerinin eğitimine garkolacak, şehirlerde ‘evrensel’ eğitim veren ev kiliseler artacak.
Bu yasayla ne devlet okulu ne devlet üniversitesi kalmayacak
Çocukların zihinsel gelişimi duracak
Geleceğimiz yok ediliyor! Dur deyiniz.
Paramparça edilen Eğitimin Birliği için veli, öğrenci, öğretmen elele veriniz..
(Eğitmen Mahiye Morgül’ün yazılarını takip ediniz)
http://www.guncelmeydan.com/pano/bolucu-mufredat-yasasinin-adini-dogru-koyalim-mahiye-morgul-t30869.html
Banu AVAR, 26 Mart 2012
[email protected]
 
 
Önceki İçerikMUHALEFET ÜRETMEK!.
Sonraki İçerikUşak Konferansı
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz