Banu AVAR: TEK GÜVENDİĞİMİZ MİLLETİMİZDİR!

0
1329

383239_339153289428024_899886909_n
Karamsarlık, genellikle ‘tarih bilinci’nin derinliği ile doğrudan ilişkilidir.
Tarihi bilen, geçmişi inceleyen, zafer ve yenilgilerin nedenlerini önüne koyanlar:UMUDU, taa içlerinde hisseder; GÜCÜN, milletin AZİM ve KARARLILIĞINDAN GELDİĞİNİ BİLİRLER!
Bugün, yurdun dört bir yanına sık seyahat eden ve her ilde, çeşitli meslek ve kurumlardan onlarca vatan sevdalısıyla birebir yüzyüze temasta olan biri olarak, seven sevmeyen herkese haykırıyorum!
Sınırlarımız, özellikle güneydoğudaki sınırlarımız ; olabilecek en disiplinli şekilde DENETİM altına alınmalı, terör odaklarının geçişlerinin durdurulması için; millet olarak, her kanala her yoldan baskı yapılmalıdır..
Hepimiz, güncel gelişmeleri sadece tvlerden takip etmeyip, Rusya, İran, Irak, Suriye, Lübnan, kaynaklarını dikkatle izlemek zorundayız.. gelişmeler ÇOK ilginçtir ve bunlar milletten saklanmaktadır!
İktidarıyla, muhalefetiyle deli gömleğine sokulmuş bir ülkede; vatanseverler olarak, gelişmeleri tüm yönleriyle görmek, HAMASETTEN uzak, soğukkanlı ve çok yönlü değerlendirmeleri ortaya koymak zorundayız.. Bunu yaparken, birbirimize saygılı basit bir dil kullanmak zorunluluğumuz var.. Vatanseverler, birbirleriyle değil, düşmanla, en geniş tabanda omuz omuza savaşmak zorundalar..
Kuzeyimizde Ukrayna’da Rusya ile ABD karşı karşıya..
Güneyde Suriye ve Irak sınırımız ve sınırın her iki tarafı; her biri, birbiriyle de savaşan teröristlerle örülü…
Emperyalist devletlerin, Türkiye ve komşu toprakları parçalama girişimi; son 100 yılın ‘projesi’! Son 20 küsur yıldır ikinci büyük hamleyi yaptılar.. Ve çok fazla yol kattedemediklerini; CIA şefi Fuller, geçenlerde itiraf etti..
Kaos kalınlaştıkça , ‘KURTULUŞ’ yakınlaşır!
Yenilgiyi önceden kabul eden ordu, savaşmadan yenilmiş sayılır!
Millet, bir ordudur.. Önce bunun farkına varınız!
Avrasya ülkeleri, batılı kan ittifakına karşı birlik oluyor. Türkiye’ye İran üzerinden birlik beraberlik mesajları iletiliyor.. Rusya’nın silahlı gemileri Tartus limanında, Bağdat Rusya’dan silah alıyor.. Bölge tarihin en sıkışık anlarından birini yaşıyor.. Ve bunun bir çıkışı var!
Mustafa Kemal Atatürk’ün böylesi bir zamanda ne yaptığını iyi analiz edenler, çözümü görecektir:
Komşu devletlerle birlik, emperyalist çakalları geriletir!
Yeterki umutsuz olmayın!
Güvendiğimiz şu ya da bu parti değil! milletimizin feraseti, vatanseverlerin birliğidir!
Banu AVAR
2 Ekim 2014

Önceki İçerikBanu AVAR: BM KUKLA TİYATROSU!
Sonraki İçerikABD’NİN MAYMUNCUĞU: IŞİD!
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz