Banu AVAR: BM KUKLA TİYATROSU!

0
1276


Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi ABD destekli bir kukla tiyatrosudur!
Ekonomist Michel Choussudovski, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde IŞİD’e karşı istenen ‘güçlü önlemlerin’ pis bir oyundan ibaret olduğunu yazdı..Şöyle diyor:
“Medyada hiç yeralmayan gerçek şu ki, IŞİD’e karşı ABD harekatının peşine takılan devlet başkanları, gayet iyi biliyor ki, IŞİD’in mimarı Amerikan istihbaratıdır. Birleşmiş Milletler üyesi devletler, ya Amerikanın projesini kabul etmek zorundalar ya da ABD’nin ‘terör canavarları’yla boğuşmak durumunda kalacaklar.”
Suudi Arabistan, Katar, İsrail’in barındırıp fonladığı canavar, 2011’den beri NATO koordinasyonuyla, Türkiye’den Suriye’ye geçiş yapıyor. Ayrıca, IŞİD Suriye ve Irak’da ve tabii Türkiye’de Batılı ajan, ‘uzman’ ve özel görevlilerle birlikte hareket ediyor..
Bütün bunlar gayet net bilindiği ve belgelendiği halde, 24 Eylül Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde bir tek devlet başkanı çıkıp durumun saçmalığını dile getirme cüreti gösteremiyor!
Herkes kafasına koysun, IŞİD ABD istihbaratının yüzlerce maşasından biridir. Batı ve Türk basınında gösterildiği gibi ‘dünya barışını tehdit eden’ ‘bağımsız’ bir terör örgütü değildir!
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi kararı şaka gibi: “Konsey, BM üyesi devletlerden teröristlerle işbirliği yapması, örgütlemesi, donatması, nakledilmesinin önüne geçilmesi” çağrısı yapıyor.
Ve bu ‘kararın’ ‘IŞİD’de , NUSRA’da ya da EL KAİDE benzeri örgütlerde yeralan yabancı teröristler için uygulanması gereğinin’ altını çiziyor.
Sözü geçen ‘TERÖR ÖRGÜTLERİ’, batılı güçler tarafından Beşar Esad’ı devirmek için beslenen, eğitilen, yönlendirilen ‘opposition freedom fighters’ muhalif özgürlük savaşçıları değil mi?!
ABD müttefiki bir çok ülke, Türkiye, Ürdün, Suudiler, Katar şu anda bile Nusra ve IŞİD’i desteklerken aynı anda, Suriye’de IŞİD’i bombalama operasyonunda yeralıyorlar….
Bu harekat, Irak ve Suriye ile sınır komşusu olan ülkeler aracıyla Orta Asya’ya doğru İLERLEYECEKTİR!
ABD 13 bin birliği Irak’a göndermektedir.
‘Uçuşa yasak bölge’ Irak ve Suriye’de sivillerin bombalanmasını sağlayacak bir yöntemdir!
Yarattıkları canavar ve yaratacakları canavarlar kendilerinin ve müttefiklerinin başını yiyecektir!
Banu AVAR
26 Eylül 2014

“The Terrorists R Us.” The Islamic State “Big Lie”

Önceki İçerikBanu AVAR :EĞİRDİR BİR NEFESTİR…
Sonraki İçerikBanu AVAR: TEK GÜVENDİĞİMİZ MİLLETİMİZDİR!
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz