ABD’NİN MAYMUNCUĞU: IŞİD!

0
1585

İslâm’ı canilikle tanımlamak, Sünni-Şii savaşı çıkarmak için yazılan senaryonun aktörü: IŞİD!

Kukla Kürt devleti kurmak için Suriye’deki Kürtleri Türkiye’nin güneydoğusuna doldurma aracı: IŞİD!

Musul-Hayfa ‘petrol koridoru’ (petrol için güvenli bölge) oluşturmak için: IŞİD!

Savaş sanayiini zengin edecek formülün adı: IŞİD!

ABD ve dünya kamuoyunu Esad’ın devrilmesine ikna için: IŞİD! IŞİD, yıllardır değişik isimlerle sahnede. Bir İhvan oluyor adı, bir Taliban veya Nusra, ÖSO. Çok maskeli bir Amerikan ‘örtülü operasyon’ timi. İçinde Türkiye dahil, her devletten terörist var. Biden, Türkiye ve Körfez ülkelerine çok maskeli terör yapılarını destekleme ve Esad’ı devirme görevini veren merkezin adamı. Harvard’daki konuşmasında “müttefiklerinin” ABD’nin en büyük ‘derdi’ olduğunu söylüyor:
“Müttefiklerimiz Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudiler, Esad’ı devirmek için Sünni-Şii savaşı başlattılar, önlerine gelen terör örgütlerini, yüzlerce milyon dolar ve on binlerce ton silahla donattılar! Müttefiklerimizi durduramadık.”

Yılların katilleri, birden ‘melek’ kostümüyle sahnede.

ABD kendi hazırladığı örtülü operasyonun yükünü bölgedeki müttefiklerine yıkıveriyor. Biden konuşmasının bir yerinde bunu gerekçelendiriyor:
“Amerika bir kez daha Ortadoğu’da Müslüman bir devlete savaş açmamalı… Sünni teröristlerle sünniler savaşmalı…” Birkaç yıl önce ‘eldiven’ kullanmanın gerekliliğinden sözetmişti.
Pentagon’un düşünce kuruluşu Stratfor’un başkanı Friedman da 2011’deki röportajında “Türkiye, bölgede elini kirletmek zorunda!” demişti.

3 yıl sonra o noktada. Çetebaşı suçu, maşalarına atıp, ‘arabulucu’ katına yükselmeyi planlıyor. Dünya kamuoyu önünde kendini ‘ak’layıveriyor. Biden açıklamalarına ‘bozulan’ ‘dost ve müttefik ülke’ cumhurbaşkanıyla dalga geçmeyi de ihmal etmiyor. ‘Hayranım sana’ diye mesaj yolluyor, özür diliyor, ‘ama sözlerimi geri almam’ diye ekliyor. Egemenliğini emperyal ülkelere peşkeş çeken iktidarlar, onun bunun oyuncağı olur, burunlarını pislikten kurtaramazlar. Bizimkiler 70 yıldır batının deli gömleğinde kıvranıp, milleti inletiyor. Hedef ülke Türkiye’dir, Suriye’dir, İran’dır, Rusya’dır, Çin’dir ve Orta Asya’nın paha biçilmez, petrol uranyum, doğal gaz, elmas rezervleridir. Tepetaklak aşağı inen batı, bu zenginliklere kısa zaman içinde el koyamazsa mahvolacaktır. Bunun için, tüm bölgeyi uzun süreli kaosta tutmak ve tüm bölge ülkelerini birbiriyle savaştırmak; hem maddi hem stratejik kazanım sağlayacaktır. Kukla Kürt devletinin kurulması için, Suriye Kürtleri Türkiye sınırlarından içeri sokulacak ve Türkiye’nin nüfus yapısı bozulacaktır. Bu kısmen gerçekleşti.
Türkiye’nin güneydoğusu önce ‘tampon bölge’ sonra Kürdistan olacaktır. Plan budur. Suriye’nin Türkiye sınırında ‘uçuşa yasaklı’ boş bir bölge oluşturulacak, Musul Hayfa petrol hattı hayâli gerçek olacaktır. Ayn el Arap ya da Kobani falan kalmayacaktır.

Oyun Türkiye’nin güneydoğusuna sınırları belirsiz bir Kürdistan kurmaktır. Ve o bölgede yaşayanlar, bu oyun tutarsa; bugüne kadar hiç görmedikleri oranda, bir kan denizinde kalacaklardır. Malûm, emperyalizm toprağın üstündekilerle değil altındakilerle uğraşır!

Banu AVAR, 6 Ekim 2014

Önceki İçerikBanu AVAR: TEK GÜVENDİĞİMİZ MİLLETİMİZDİR!
Sonraki İçerik“KOBANE” DİYENLER IŞİD İLE AYNI SAFTA! HEDEF ÜLKE TÜRKİYE!
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz