Bakın Aslı Aydıntaşbaş hanım, Şirin Payzın, Amberin Zaman gibi isimler bizlere yasak kanallarında “KÜRT TÜRK İTTİFAKI KOBANİ’Yİ KURTARMALI” diye yırtınıyor.

Demirtaş’ın bebek katiliyle mesajlaşma haberi bu gece tam 8 kere haber ajanslarında yeraldı! Nagehan Alçı hanım, Türkiye’nin Amerika ve tüm Batı dünyasına sunduğu ‘derin strateji’den sözediyor. Sözettiği o yol haritasını, Batı, 2002’de tutuşturmuştu RTE’nin eline. Deliğe yaklaşanların yol haritasından kayma yapması büyüyen korku nedeniyle!
Batı malum yekpare değil. Avrupa merkezli elitler ‘tampon bölge’ye ılımlı yaklaşırken, büyük silah şirketlerinin denetimindeki neo-conlar ‘hayır’ diyor.. Sırtlanlar kendi arasında pay kavgasında!
Yazmıştık tekrarlayalım..
Kukla Kürt devleti kurmak için Suriye’deki Kürtleri Türkiye’nin güneydoğusuna doldurma aracı: IŞİD!
Bir yandan, ABD yapımı iki örgüt PKK ve IŞİD güç kavgasında boy ölçüsüyor, bir yandan mükemmel bir planın adımları gerçekleşiyor.. Her an Türk milletine çevrilecek ölüm silahlarıyla techizatlı ,Anadolu içine kanser gibi yayılan IŞİD terör merkezleri..
“Sürdürülebilir” kaosun her yanı kaplaması!
IŞİD zulmünden kaçanlarla nüfusu tanımlanamaz hale gelen devletleşmeye hazır bir Güneydoğu!
Artan tırmanan terör ve NATO’nun “Biz sizi koruruz” beyanları!
BM’nin RtoP Koruma Sorumluluğu yasasından sözetmeye başlaması ve “zor durumdaki ‘halkları’ korumaya alan barış gücü askerlerinin yeniden anılmaya başlanması!
İçinde Ayn El Arap, Afrin’i Kamışlı’yı içeren boşalmış İNSANSIZ bir Kuzey Suriye tamponu, yani tarihin çeşitli anlarında hayal edilen
Musul – Hayfa ‘petrol koridoru’
ve Kürdistan Özerk eyaletine NATO ve BM koruması..
Karıştırın biraz NATO BM’nin en zalim deneylerini gerçekleştirdiği KOSOVA laboratuarını!
Banu AVAR 9.10.2014

Önceki İçerik“KOBANE” DİYENLER IŞİD İLE AYNI SAFTA! HEDEF ÜLKE TÜRKİYE!
Sonraki İçerik31 Yıl Önce Bugün Bir Devlet Kurulmuştu!
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz