Turuncu darbeler: İkinci Perde! / Banu AVAR

0
1118

Ukrayna’da iki muhalefet lideri: Biri eski boksör, Yumruk Partisi başkanı Vitaly Kliçko, Amerikan Dışişleri Bakanlığı ile pek sıkı fıkı… Bunu, ABD’nin eski NATO büyükelçisi ve bugün Dışişleri bakan yardımcısı Victoria Nuland açıkladı. Aynı zamanda Alman Hristiyan demokrat parti ile ilişkisi sır değil. Merkel ‘boksör’ü, Ukrayna’nın cumhurbaşkanı olarak görüyor. Demokratik Reform Partisi lideri Oleh Tyanibok neo‑faşizmin Ukrayna temsilcisi. Kiev sokaklarında polisleri öldüren keskin nişancıların ve her türlü vahşete imza atan çetenin orkestra şefi.
Her ikisi de CIA destekli ve sokakları doldurmakla görevli… Bunu Nuland’ın ortaya dökülen ses bantlarında dinlemek mümkün.
Amerika’nın Avrupa ayağı İsveç, Ukrayna’da rejim değişikliği için bu iki lidere her türlü desteği sağlayan ülke… Ukrayna’nın mutlaka, ‘Avrupalı’ olması Rusya ile bağının kopması gerekiyor. Bunun için 2004 turuncu darbe girişimi başarılı olmadı… Şimdi Turuncu darbe: İkinci perde başlıyor!
Otpor ve CANVAS darbe örgütleri Kiev’de sokakları, kırsal alandan ceplerine para konarak getirilen ‘çaresiz gençler’le doldurdu. Ne yapacağını bilmez kitleler sokaklara doluştu..
“Avrupa Birliği’nin içinde erimek”, “özgürlük”, “demokrasi” istiyorlardı…
İşte Amerikan istihbaratının 5 milyar dolar harcayarak başardığı buydu… Rusya’ya karşı Ukraynalıları ayaklandırmak, turuncu bir darbeyle hapisteki Timoşenko’yu dışarı çıkarmak, Yanukoviç’i başbakanlıktan almak ve oturup kaosun seyrine bakmak…
Birbiriyle güç kavgasına giren batı uşaklarından biri nasılsa bir süre sonra diğerlerini kenarda bırakacak ve Ukrayna’nın bereketli topraklarının Batıya peşkeş çekilmesine taşeronluk yapacak!
Wall Street Journal’den Paul Craig Roberts, şöyle yazıyor: “ Ukrayna’nın batısındaki gösteriler, CIA, ABD Dışişleri bakanlığı ve AB Sivil toplum Örgütlerinin bir arada çalışmasının sonucudur. Ayaklanmanın nedeni, AB’ye girmeyi kabul etmeyen bağımsız Ukrayna devletinin hükümetini alaşağı etmektir”.
Ukrayna zengin maden yatakları ve uçsuz bucaksız buğday tarlaları ile Avrupa ve Amerika’nın ağzını sulandırmaktadır… Üstelik Rusya’nın sınırında yer almaktadır, NATO içine alınırsa Rusya’ya karşı büyük bir üstünlük sağlanmış ve Karadeniz’e girilmiş olunacaktır.
Bugün savaş, birbiriyle güç kavgası yapan batılı müttefiklerle, Avrasya güçleri arasındadır: Rusya, Çin ve İran. Craig, Amerika’nın Avrupa ile çatışma sebebi olarak Rusya’ya gaz ve petrol bağıyla bağlı Avrupa’nın Rusya’nın gazabından korkmasını göstermektedir. Almanya bu nedenle nispeten saman altından su yürütmektedir… Amerika ise çok daha fütursuz ilerlemektedir.
Ukrayna’nın batısı CIA’nin CANVAS’ı ile ayağa kaldırılmış, örümceğin ağları etrafı kaplamıştır.
Yıllardır süren beyin yıkama ve CIA’nin aktörleri, onları NATO’nun, Dünya Bankası’nın ve yüzlerce açgözlü sırtlan şirketin eline düşürecektir. İçerdeki neo‑naziler batının milyarlarca dolarlık desteğinin hakkını verecek sokakları kan götürecektir.
Sonuçta küresel çetenin hedefi, Ukrayna’nın batısına el koymak ve sınırları yeniden çizmektir.
Turuncu darbeler dönemi ‘barışcıl eylemci’ CANVAS’la turuncu renkte başlayıp, kan rengine dönmektedir…
Ve aynı şablon her ülkede devreye girmektedir… Dikkatle içerde ve dışardaki çevremizi izleyelim… Ve izlemekle kalmayalım! Önlem alalım…
 
Banu AVAR
23 Şubat 2014

Önceki İçerik“PROJE” !
Sonraki İçerik‘Cambaza Bak!’ Oyunu ! / Banu AVAR
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz