“PROJE” !

1
1198

Görünürde “The Cemaat” ile ‘bir kısım’ AKP (çünkü diğer kısmı yepyeni bir partiye sıvışmak üzere) AYNI PATRONUN kontrolünde birbiriyle restleşiyor…
Anlaşılan PATRON, birinin biletini kesmiş diğerine yeşil ışık yakıyor….
Dünyayı yöneten çetenin yayın organında yayınlanan makalenin başlığı fikir verecektir: “Müslüman Martin Luther King”
Cemaat ve ‘hoca’ya iltifatlar yağıyor: http://www.foreignaffairs.com/articles/140941/victor-gaetan/the-muslim-martin-luther
Tıpkı bir zamanlar AKP ve Tayyip’e yapıldığı gibi… Güç kavgası hızlanıyor.
Yolsuzluk haberlerini tayin dalgası haberleri izliyor. Erdoğan, ex-müttefiki, “The Cemaat”i ‘dev kulak’ olmakla suçluyor, ‘haber’ itina ile servis ediliyor…
Okyanus ötesinden karşı hamle geliyor: “Bekleyin! Bugün vizyonda ‘baba-oğul-kutsal ruh ($)’, gelecek program ‘Cayman adalarındaki hesap kayıtları, pek yakında vizyondaki film de muhtemelen ‘belden aşağı’…”
Vizyondaki film için ses bandı dinlemeye gerek yok ki! Türk milletine ait ne varsa ‘deve’ edildiğini sağır sultan biliyor!
Muhalefet maskeli partiler seçim tamtamları arasında ‘çıkar’ yoklamasında. Anlaşılan o ki, safları ‘Müslüman Martin Luther’in yanında…
O eski bayat deyiş: “ Düşmanımın düşmanı dostumdur” diyenler Pensilvanya yolunda. AKP için ‘dost ve müttefik’tir Amerika! Ve Pensilvanya da Amerika’da!
Ve PATRON ABD, hedef ülkelerde kullandığı ‘araçları’ değiştirmekle ünlüdür belli aralarla. Buraya kadarı ‘perde’de olan… Bundan sonrası gerçek gündem: Ve bu gündem yüzyıldır hiç değişmeyen!
İsmet Görgülü hocadan alıntılayalım:
“Atatürk 6 Ekim 1920 tarihli bir telgrafında;
‘…Basra Körfezi’nden Karadeniz’e kadar Doğu ile Türkiye arasında İtilaf Devletleri nüfuz ve himayesi altında büyük bir kütle oluşturmak..’tan söz eder.
İtilaf Devletleri’nin patronu olan İngiltere’nin de gerçek niyeti budur. Basra Körfezi ile Karadeniz ve Hazar Denizi arasında kendi nüfuzunda bir bölge oluşturmak. Bununla da bir taşla çok kuş vurmak.”
1. Karadeniz’e yerleşmek. Rusya’ya karşı deniz üstünlüğünü sağlanabilmesi için Trabzon ve Batum limanlarını ele geçirmek. (Ukrayna’daki savaşın anlamı biraz da Kırım’ı almak değil mi? Suriye’dekinin hedefinin ‘1.2.3. İsraili (kuzey güney Kürdistan ve kendisi) Akdenize bağlamak olduğu gibi…
2. Petrol havzalarını ele geçirmek. Irak ve Hazar petrol havzalarını birbirine bağlamak.
3. Anadolu Türklüğünün direnişini, yaşam alanını daraltmak; Avrasya ile bağını koparmak.
İsmet Görgülü ‘Kafkas Seddi’ projesini şöyle özetliyor:
Basra Körfezi ile Karadeniz ve Hazar Denizi’ni birleştirecek bir set!
Bu seddi oluşturmak için;
1. Ermenistan’ı Karadeniz kıyılarından Van Gölü güneyine kadar genişletmek gerek.
2. Van Gölü ile İngiliz işgalindeki Irak arasındaki boşluğu doldurmak için ‘Kuzey Kürdistan’ı kurmak gerek!
3. Ve sonra da ‘Güney Kürdistan’ yani Kuzey Irak’ı kuzeydekiyle birleştirmek!
1920’deki ‘proje’ bugün yine gündemde. Atatürk’ün söküp attığı ‘Kafkas seddi’ bugün yeniden kurulmak üzere.
Ermenistan ve Batı 2015’de ‘altın vuruşa’ hazırlanıyor.
BDPKK her gün ‘Kürdistan ve Apo’ya özerklik’ diye zılgıt çekiyor! Güneydoğu’da PKK seçim sonrası ‘Özerklik’! diyor.
Pkk’nın Batı illeri için kurduğu HDP konvoyu İzmir Urla’da protesto ediliyor. Ertuğrul Kürkçü ‘ Savaş mı başlatmak istiyorsunuz? Alnınızdan kurşunu yiyip tabuta girersiniz!’ diyor.
Durum bu! Millet ayrışmış, Vatan tehlikede!
Neler olabileceğini görmek için falcılığa gerek yok. Olaylar dehşetli bir hızla ilerlemeye devam edecek, Erdoğan koltuğa yapıştıkça, şimdiye kadar saklanan nesi varsa arşivlerden çıkarılıp servis edilecek, iktidarda hırçınlık arttıkça ‘servis’ de artacak, ekonomi yerle bir olacak , yasalar gık diyenin ümüğüne basacak ve tüm bu keşmekeşte, sinsi ve 100 yıllık projeler, ‘Yeni Kafkas seddi’ ve ‘ Kuzey Kürdistan’ projesi adım adım yol alacak…
Türk milleti canbaza bakmaya devam eder, kendi İRADE’sini ortaya koyamazsa, sandık kafalılıkta israr eder ve VATANINA sahip çıkmazsa, belâ üstümüze olacak!
Banu AVAR
26.2.2014

Önceki İçerikUkrayna'daki Kanlı Darbe ve Alınacak Dersler! / Banu AVAR
Sonraki İçerikTuruncu darbeler: İkinci Perde! / Banu AVAR
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz