Ukrayna'daki Kanlı Darbe ve Alınacak Dersler! / Banu AVAR

1
1173

Ukrayna Suriye gibi Devlerin Savaş Alanı. Rusya ile Amerika ve AB Ukrayna’da kanlı bir savaşın içinde! Kiev sokaklarında bini bulan yaralı ve 100’den fazla ölüden söz ediliyor! Ateşkes ilanına rağmen yüzü maskeli ‘birileri’ sokaklarda polise ve kalabalığa ateş açıyor.
Rusya, Batılı odakların Ukrayna’daki ‘muhalif liderlere’ silahlı harekat için yeşil ışık yaktığını duyuruyor.
Amerika, ‘İktidar olan bitenden mesuldür!’ diyor.
AB yetkilileri, eli kanlı Barroso, Ashton, Rompuy, Libya’da olduğu gibi ‘demokrasi havarisi’ olarak sahnede beliriyor!
Başbakan Yanukoviç’in derhal istifasını ve infazını istiyorlar! Esad’dan sonra uluslararası arenada en çok, ‘Yanukoviç’in adı geçiyor.
Ukrayna Başbakanı Yanukoviç bayat bir sakız çiğniyor: ‘İktidar sokakta değil sandıkta değişir!’ diyor.
Bakın CIA’nin Philip Giraldi’si ne diyor: ‘Bizim için ‘demokrasi’ hiçbir şey ifade etmez! Seçimle gelen hükümet, Amerikan çıkarlarına uygun davranırsa ne ala… Davranmazsa Amerikan çıkarlarına uygun olanla değiştirilir!’
‘Bunun için ne gerekiyorsa yapılır!’ diyor emekli CIA memuru Giraldi. Ve Kiev sokaklarında ağır silahlarla dolaşan maskeli adamlar ölüm saçıyor.
13 Aralık’ta ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Victoria Nuland, Washington’daki İşadamları Konferansı’nda şöyle diyor: ‘Amerika, Ukrayna’da demokrasi için, demokratik oluşumların gelişmesi için 5 milyar dolar para harcadı!’
Konuşmasında Nuland, Ukrayna halkının ‘modern bir hükümeti’ hakettiğini vurgulamıştı ve ‘Avrupa Birliği ile Ukrayna’yı bütünleştirmeyen hiçbir hükümetin halk tarafından desteklenmeyeceğini’ söyledi!
Nuland’a göre çözüm ‘Ukrayna’nın AB içinde eritilmesi, tüm varlıklarına el konulması ve hükümetin AB ve İMF ile görüşmelere acilen başlaması’ idi. Şöyle devam etmişti: ‘Biden’ın dediği gibi Ukrayna’nın önünde iki yol var: Ya içine kapanır, ya da uluslararası camiaya kapılarını açar!’
Bu sözlerin özeti, tam da Nuland’ın ortalığa sızan telefon kayıtlarında yer alan sinkaflı deyiştir. ‘Fuck EU’ (Cehennemin dibine gitsin AB) demişti ya. Tüm ülkeler için aynı deyiş geçerlidir. Bu deyiş, mafia devleti Amerika’nın Dünya’ya ve Ukrayna’ya bakışının özetidir! ‘Fuck Ukraine!’ demek‘Ukrayna, ya soyulacak! Ya soyulacak!’ demektir.
Önüne konan AB havucuna direnen Yanukoviç’in bileti kesilecektir. 2004’deki Turuncu Darbe işe yaramamıştır, artık daha kanlı bir yol denenecektir. 20 yılda, 5 milyar dolar harcanarak oluşturulan ‘pek demokratik kurumlar’, kanlı bir darbeyle Rus yanlısı Yanukoviç’i iktidardan indirecektir!
Nuland, ortalığa saçılan konuşma kayıtlarında, yıllardır Amerika tarafından fonlanan iki faşist muhalefet liderini ‘kuçu kuçular’ olarak betimlemekte, emekli boksör/yeni PUNCH (Yumruk) Partisi lideri Vitali Kliçko, ve neo faşist parti lideri Oleh Tyanibok’tan ‘sokaklardaki şiddeti örgütleyenler’ olarak söz etmektedir.
Ukrayna’nın içine girdiği kanlı tünelde Nuland’ın emeği büyük!.. Bu hanım, Bush döneminde Dick Cheney’nin danışmanıydı. Kocası Robert Kagan, Irak ve Afganistan’ın kana bulanmasında verdiği uğraşlarla ünlü ve Kissinger’in koltuğunu devralacak ideolog olarak biliniyor.
Amerikan şahinleri, Almanya’nın Rusya’ya karşı tavrını yeterince ‘sert’ bulmuyor ve Rusya’nın arka bahçesine doğrudan el atıyor!
Gazeteci Bill Van Auken, Amerika’nın Ukrayna’da kullandığı maşaları sayarken, “Mafya bebeği Nuland, Ukrayna’yı karıştırırken, bu defa sadece neo–faşistleri değil, ‘demokrasi ve insan hakları’ mavalını yutan tatlı su solcularını da fonlar etrafında topluyor.” diyor. ‘Sol’ gibi görünen şarlatanların Amerikan çıkarları adına cansiperane faaliyetlerini sıralıyor.
Ukrayna’da uygulanan batı darbesi 2004’deki turuncu darbe gibi, bu defa da büyük derslerle dolu. Batı krizden krize yuvarlanırken, tarihin en sert en yırtıcı saldırılarına imza atıyor. Batılı çakallar, Ukrayna ‘da Suriye’de Libya’da Afganistan’da Irak’ta yani burnumuzun dibinde, içerden satın aldıkları ve yeni yetme kuklalarını aynı anda oynatarak, bazen bazılarını sahneden atarak, milyarlarca dolara kiraladığı kan tacirlerini oyuna sokarak, sahte ‘sol’ ve faşist partileri arkasına alarak KAN OPERASYONLARI yapıyor!
Etnik ve mezhepsel kargaşa için kullandığı maşalar, yayın organları, partiler var. Atanan hükümetlere önce terör örgütleri kurdurup, sonra aynı hükümetleri o terör odaklarına temizletme geleneği var.
Ukrayna ve Suriye büyük dikkatle izlenmeli. Türk milleti her an kendine çevrilebilecek silahlarla çevrelenmiş bir coğrafyada, aynı oyunların merkezi. Yakında tüm çevremiz Suriye, Ukrayna olmakla kalmayacak, PKK’nın sık sık dile getirdiği gibi, içerdeki hain ittifakı havlamaktan fiiliyata geçecek. Milli unsurlar acilen bir araya gelmeli ve taktik ve stratejilerini üretmelidir.

Önceki İçerikKim Olduğumuzu Onlar Biliyor … Ya Biz? / Banu AVAR
Sonraki İçerik“PROJE” !
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz