‘Cambaza Bak!’ Oyunu ! / Banu AVAR

0
1435

Bizi ‘sandık’lara koydular , Marshall yardımını ağzımıza tıktılar, NATO ile mührü vurdular, AB havucuyla güttüler.
Amaçları SEVR’di, yüz yıl önceki parçalanma modeli!
İşte şimdi oradayız!
Urfa’dan haberler geliyor… Türkmenler can derdinde, PKK baskısı o kertedeki, cellatlarına sığınıyorlar! ‘Burada iki parti var’ diyor bir kardeşim. ‘Biri BDP diğeri AKP. Urfa BDP’ye giderse can tehlikesi başlayacak yani ÖLÜM! O nedenle SITMA’ya yardım ediyoruz.. Bari AKP kazansın diyoruz! Düştüğümüz durum ruh sağlığımızı sıfırladı!’ Ağlıyor!
‘Ne asker kaldı buralarda’, diyor ‘Ne de güvenecek devlet kurumu! Yalnızız!’ Cellatlarına oy toplamak için çalışıyor! ‘Çare sensin’ diyorum! ‘Müşahhas (somut) değil!’ diyor!
MHP Diyarbakır Dicle belediye başkan adayı, canına tehdit alarak BDP’den aday yapılıyor!
CHP’den bir aday, oğlunun canına tehdit gelince AKP’ye geçiyor!
Abdullah Öcalan’ın bir gün Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne gireceği söylentileri kulağımıza üflenmedi mi? İşte o gün yaklaşıyor!
Yeni ‘Demokratikleşme’ paketi, eşbaşkanlık sistemini getirdi…KATİL’in SİYASİ LİDER olmasına az kaldı! PKK basını her gün bunu yazıyor…‘Genelkurmay Başkanı ve bazı subaylar’ ‘af’fa uğrayacak, eş zamanlı olarak PKK partisi eşbaşkanı KATİL, sessiz sedasız bir ‘eve’ taşınacak!
Basında her gün ‘Kürdistan özerkliği’ konuşuluyor! Kulaklarımız alıştı bile! Yavaştan, batının büyük illerinde çatışmalar başlıyor! İstanbul’da İzmir’de Ankara’da paçavralı, Molotoflu bir hareketlilik var… İzmir Urla’da PKK ASKER yaralıyor! Protesto eden halkı ölümle tehdit ediyor!
Dün petrol denizi üzerindeki Batman’da, 2. İsrail’e yol döşeyen Molla Mesut Barzani için Kürtçe mevlüt okutuldu! Hüda-Par, Hak-Par, Demokrat Kürt derneği ve Mazlum Der Barzani’ye duacı oldu…
Ve bugün 3 Mart! Hilafetin kaldırılışının 90. Yıldönümü! 1924’den 2014’e kadarmış ömrü! Aynı gün 3 Mart 2014’de yasa yok edildi… Artık Hilafet Devri!
3 Mart Tevhidi Tedrisat / Eğitimin Birliği yasası’nın da 90. Yıldönümü… Ve bugün 3 Mart 2014 Atatürk’ün eğitim yasası da tarihe gömüldü.
3 MİSAKI MİLLİ yani 3 MİLLİ YEMİN vardı… MİLLİ EKONOMİ’ye, Marshall yardımı ile veda ettik! MİLLİ SAVUNMA’ya NATO’ya girince MİLLİ EĞİTİM’e ise ‘demokratikleşme paketi’yle EL FATİHA dedik!
Artık bu topraklarda farklı dil ve lehçelerde sınıflar ve okullar açılacak. Kürtçe, Çerkezce, Lazca, Rumca isimler Türkçe adların yerini alacak. İsteyen istediği dilde savunma ya da seçim propagandası yapacak! Ceza kanunu 222. Maddesi yürürlükten kalktı. Türk harfleri tamamen yasal korunmadan uzak!
Ölümden kaçanlar cellatlarına sığınıyor! PKK’nın Silahlı gücü karşısında siniyor. Türk Silahlı Kuvvetleri bağlı, Terör serbest! 2 gün önce Şırnak’ta saldırı altında olduklarını bildiren subaya VALİ, müdahale izni vermiyor.
Tarih gösteriyor ki Sıtma ya da ‘ağır ölümü’ kabul etmeyecek olanlar var! Tarihin öyle ‘emirleri’ vardır ki, insan kitlelerinin derin uykularını kaçırır. Sabrın sonu ‘selamete’ yani ‘barış’a değil, cehennem ateşine doğru yol alınca, celladına aşık, ya da uykuda, herkes içgüdüleriyle başbaşa kalır! İlk içgüdü HAYATTA KALMAKTIR!… Olur da Türk milleti 1919 tarzı milli kuvvetler yolunu denerse diye NATO / GLADYO hazırlıkları yapılmaktadır!
Tüm bunlar olurken birden kafamıza ses bantleri yağıyor! AKP’li zevatın hırsız olduğunu yeni mi öğrendiniz!? Bu bir şey değil, Güneydoğu ‘Özerkliğe’ adım adım yürürken seçime bir hafta kala ‘skandal haber’ yağmuruna tutulacağız… Biz ayakkabı kutularındaki dolarlar, ve başbakanın para dağıtım ağını konuşurken, birileri SEVR’e duble yol döşüyor!
Acaba gerçek olduğunu uzun zamandır bildiğimiz bu ses kayıtlarının, ortalığa dökülmesi, Türkiye’nin bölünmesini mi kapatıyor?!
 
Banu AVAR
3 Mart 2014
Önceki İçerikTuruncu darbeler: İkinci Perde! / Banu AVAR
Sonraki İçerikBANU AVARLA GERÇEK GÜNDEM (Karadeniz TV)
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz