Türkiye'ye Biçilen Kefen! / Banu AVAR

0
866

Dış İlişkiler Konseyi (CFR) yayın organı Foreign Policy’de çıkan yazının başlığı: ‘Türkiye’nin Kürt Başbakanı’. Öcalan kastediliyor!.. Yazıda Mandela’dan yola çıkarak ‘Neden olmasın!’ deniyor. ‘O da ‘terörist’ tanımlaması ile 27 yıl hapis yatmıştı, sonra çıktı Güney Afrika’nın Cumhurbaşkanı oldu!’ Yazı bunu söylüyor!
Dünyayının tepe noktasındaki haydut çetesine bağlı kalemler durum tespitini şöyle yapıyor: Türkiye Cumhuriyeti Devletini yönetenler ‘hizaya’ getirildi. Son darbe yeni anayasa ve başkanlık sistemi ile vurulacak. Ama bir küçük sorun var! O da ‘Türk Milleti’!
CFR’nin kalemleri Türk milletine dikkat çekiyor… ‘Sorun’ o! Bu millet ‘yeterince ehlileştirilmiş yani beyni yıkanmış / indoktrine edilmiş’ değil! Ve yazı devam ediyor:
‘Bozkurtlar’, sürüsünü koruyan Kürt kangalıyla çatışmaya girmemeli!’
‘Milliyetçi Türkler iyi ehlileştirilmeli, bu milleti yönetenler hayvanlar aleminden ders almalı, ehlileşmiş kurtlar faydalı bile olabilir, bu sağlanmalı!’
Batıyı batıran çeteler hayvanlar aleminden yola çıkıyor, orman kanunu uyguluyor. Türklere de tavsiyeleri bu! Sağ ve sol milliyetçi kesim derdest edilmeli. Ehlileşmeli..
‘Kürt Kangalı’ndan kasıt batının maşası PKK, efendilerine biat ederek semirmeli ve tüm Türkiye’ye boyun eğdirmeli..
Bir sapık, bir katil olan Öcalan tüm Türkiye’nin başına geçmeli ve Ortadoğu Ekonomik Birliği’ni Amerika’nın emrine vermeli..
Yazının sonuna iyi bakın. Bundan sonra tüm satılık kanallarda sinir uçlarınız duyarsızlaşana kadar, bu katilin ne kadar özgürlükçü, insan haklarına saygılı ve barışsever olduğunu duyacaksınız!
17 -21 Mart arasında 41 il ve 88 ilçede yapılacak olan “Öcalan’a özgürlük” mitinglerinin amacı, Batının Türkiye’ye giydireceği kefenin nabız yoklaması!
Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğini Türk milletinin ‘azmi ve kararlılığı’ belirleyecektir. Azim ve kararlılık nedir.. Üzerinde ŞİMDİ düşünülmelidir!
Banu AVAR, 15 Mart 2013
[email protected]

Önceki İçerikHepimiz "Kürt'üz" Dedirtmek İçin mi? / Banu AVAR
Sonraki İçerikİktidar ve Sahte Muhalefete Karşı Vatanseverlere Çağrı! / Banu AVAR
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz