İktidar ve Sahte Muhalefete Karşı Vatanseverlere Çağrı! / Banu AVAR

0
879

Katiller bugün meydanlarda gövde gösterisi yaptı! PKK devletin polisinin korumasındaydı. Meclis onlara kucak açmıştı. Meydanlara inen milli unsurlar polis tarafından gözaltına alındı! Tek tük oldukları için ne sesleri duyuldu ne de destek gördüler. Akşam haberlerinde yalan makinaları ‘barış önünde duran’ birkaç ‘faşist ırkçının’ icabına bakıldığını bildirecekler!
Milletin katili tüm ekranlarda ‘yükselen değer’, Öcalan, ve BDP arkasında yedi düvel, görevlerini uygun koşullarda ifa ediyorlar, olan bitene tepki duyanlar sadece fısıldaşıyor, çoğu sus pus, ya da sahte bir muhalefet içinde mapus!
BDPKK içten dıştan gelen tüm finans desteği ve Meclis destekli yaygın örgütüyle meydanları inletirken, az sayıda vatansever tepki gösteriyor . Milli bayramlarda yeri göğü inleten gençlik örgütleri, partililer, sendikalar sessizliği tercih ediyor, kendi cemaatlerini salonlara toplayıp milletvekilliği hayalleri görenler de var.
Sahte muhalefet uzun zaman önce şekillendirildi. Büyük bir çoğunluk böylelikle, ağzı mühürlü çuvalların içine atılıverdi!.. O çuvallar ABD’nin döşediği raylardaki katarlara uzun yıllar önce yerleştirildi!
Birileri Meclis hayalleri görüyor, halkın genç ve aktif unsurlarına bol keseden ümit dağıtılıyor, torbalara sokuluyor! MHP dilsiz. CHP her geçen gün biraz daha PKK’lı.
Bu sürecin sonunda ‘yepyeni bir MHP’ ve ‘yepyeni bir CHP’ ABD ve iç bağlantıları eliyle kurdurulacak gibi. AKP’nin kullanım süresi doldu. ‘Çözülme süreci’ yeni sağ ve sol partiler gerektiriyor. ‘Süreç’ içinde BDPKK yola devam ederken, yeni oluşumlar, halkın patlama noktasına gelmiş basıncını alacak, umut dağıtacak. Önümüzdeki seçim yıllarında Türk milletinin ‘yeni torbalar’da sessizce debelenmesi sağlanacak! Planları bu!
Birkaç ay içinde TBMM ‘değişime uğrayacak!’ diyor Selahattin Demirtaş. AKP yetkilileri de bu devletin kurulduğu 23 Nisan gününü ‘değişimin açıklanacağı’ gün olacağının işaretini veriyor!
BM Cenevre Sözleşmesi, İkiz Yasalar ve “R to P” (Koruma sorumluluğu) yasalarıyla PKK devletleşmeye taşınacak, Türk milleti ise ya sahte muhalefet torbasını yırtarak ayağa kalkacak ya da ölüme yatacaktır!
Bu durumda bu milletin CELADET (yiğitlik) gösteren unsurları, PARTİLER ÜSTÜ örgütlenmeyi mümkün kılacak ön adımlar için Türkçü, dindar ve milli soldan kanaat önderleri biraraya gelmelidir. Şimdi değilse yarın, bu, daha ağır koşullar altında mutlaka gerçekleşecektir..
Bu konuda görüş bildirmek isteyenler şimdi konuşmalı ve sadece bu konuyu konuşmalıdırlar.
Banu AVAR, 17 Mart 2013
[email protected]

Önceki İçerikTürkiye'ye Biçilen Kefen! / Banu AVAR
Sonraki İçerikDiyarbakır MERKEZ, İsrail KARDEŞ! / Banu AVAR
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz