Diyarbakır MERKEZ, İsrail KARDEŞ! / Banu AVAR

0
878

İşte günü açıklayan adımlardan biri daha!
Yahudi Barzan sülâlesi ile ‘yakın’ ilişkide olan Türkiye yönetimi, Ermeni kökenli teröristi neredeyse meclise soktu, sokuyor.
İsrail ile açılan ara Obama’nın küçük gayretiyle düzeliverdi. İsrail’den ayrılmadan önce Netanyahu’nun Erdoğan ile telefon görüşmesine de müdahil oldu, “İlla her konuda anlaşmanız gerekmez zaten!” dedi.
9 vatandaşını kaybeden Türkiye uslu uslu, İsrail’e açtığı davalardan vazgeçti!
İsrail – Türkiye ilişkilerine sihirli bir değnek (ya da beyzbol sopası mı desek?) değdi ve karşılıklı elçilikler açılmasına, elçiler atanmasına , ilişkilerin ‘normalleşmesine’ birkaç saatte karar verildi!.. Obama, o sırada İsrail’deydi. Ve 2. İsrail’i inşa edecek ‘bölge jandarması,’ ‘kardeş’ devletlere yol haritasını vermişti!
Çünkü İsrail ile Türkiye’nin birlikte yapacağı önemli işler var!
İlk etapta Diyarbakır Erbil’le beraber ‘merkez’ oluyor. Bunun açılış töreni 21 Mart’ta gerçekleşti. Türkiye, kalbini yerinden çıkarıp yiyen teröristlerle de ‘normalleşti’!
Öcalan, TBMM’de ALINACAK bir kararla Güneydoğu’nun özerkleşeceğinin müjdesini (!) verdi!
PKK terör orduları Barzanistan’a çekilecek ve Erdoğan’ın deyişiyle “Türk ordusunun PKK’ya operasyon yapma LÜKSÜ olmayacak”tı!
Karayılan da Kandil’den ‘Kürdistan’ın’ masa başında Türkiye elinden alınacağını ilân etti. Satılık medyanın Türk milletine yutturduğu BARIŞ işte buydu!.. Ve Karayılan’ın en önemli cümlesi “Önümüzdeki süreçte Kürt sorunu tüm ‘parçalarda’ çözülecek!” cümlesiydi!
Bölgedeki 3 devletten koparılacak parçalar için yürütülecek operasyonun merkezi Erbil – Diyarbakır olacaktı.
Erbil ve Diyarbakır, İran ve Suriye’den koparılacak parçalar için ‘kolaylaştırıcılık’ görevini yapacaklardı!
Yusuf Karaca, Yeni Mesaj Gazetesi’nde durumu şöyle özetliyor:

   “Büyük İsrail’in inşasında;
   İhale sahibi:İsrail

 

   Proje: ABD

 

   Yüklenici firma: AKP

 

   Taşeron firma: PKK

 

   Ameleler: Kandırılmış Kürtler!

 

  Ve koca Türk milleti inşaata tuğla yapıldılar.”

Bu projenin devamı var.
İş, Diyarbakır’la bitmiyor! İstihbarat görevlisi Oded Yinon 1982’de Kivunum Dergisine İsrail İçin Strateji’ adlı analizinde BÜYÜK İSRAİL’in inşaası için bölgenin mezhep ve etnik savaşlarla nasıl parçalanacağını ayrıntısıyla anlatıyor.
Amerikan Senatosunda kürsüye Mahabad Kürt devleti bayrağı asan terör maşaları, Trabzon, Ankara ve Antalya’yı da ‘Kürdistan sınırları içinde gösteriyor!
Bunlar ilk defa olmuyor. 100 yıllık bir süreçte defalarca denendi. Tehlike hiç bu kadar yakına gelmemişti. Son 3-4 gündür telefonla ve yüzyüze görüştüğüm duyarlı bilinçli kimseler saçlarını yolduklarını söyleyince şaşkınlığımı gizlemedim.
30-40 yıldır yazılan söylenenlerin işaret ettiği durum buydu. Demek ki ya okumamışlar ya da okuduklarını şaka sanmışlardı. Gerçekle yüzyüze gelince afallamışlardı.
Bu henüz bir başlangıç…
Küresel çeteler ‘Ortadoğu Ekonomik Topluluğu’ kuracak; başına kendi teröristlerini oturtacak!..
Avrasya’ya tecavüzün tek yolu bu! Batı’da hazine boş, çöküş dönemi başladı. Amerikan’nın halkı hızla silahlanıyor. Eyaletler arasında ABD ordusu ‘Hızlı müdahale güç merkezleri’ kuruyor.
Acele para lazım.
Para Türkiye’nin de konuşlandığı bölgede bulunuyor. 2.İsrail ‘Kürdistan kurulunca başta Ortadoğu, ardından Asya ‘müdahaleler merkezi’ olacak… ABD bölge jandarmaları Türkiye ve İsrail’le bir kıtanın tozunu attıracak.
Yani HAYALİ BU!
Bu hayalin önüne geçebilecek kudrette koca bir ordu bu nedenle eritildi, tutuklandı, silindi.
Acaba ilerleyen süreçte TÜRK MİLLETİ ‘fabrika ayarlarına’ dönecek mi?
Attilâ İLHAN “Aydınlar batırır, halk çıkarır” derdi.
Milletimizle ve hedefteki komşu ülkelerle ne kadar çabuk kucaklaşırsak bu badireden kurtuluş planlarını da o kadar çabuk yürürlüğe koyabiliriz!
Banu AVAR, 22 Mart 2013
[email protected]

Önceki İçerikİktidar ve Sahte Muhalefete Karşı Vatanseverlere Çağrı! / Banu AVAR
Sonraki İçerikKaralamalara Yanıt!.. / Banu AVAR
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz