SOĞUK SAVAŞ SICAK SAVAŞA EVRİLİRSE

0
1328

25 Kasım 2015 günü ana medyada haber başlıkları şöyleydi:

SAAT 10: SINIRDA UÇAK VURULDU Türk uçakları Suriye sınırında ihlalde bulunan bir uçağı vurarak düşürdü.

SAAT 10:15: BAŞBAKANDAN NATO VE BM TALİMATI – Ahmet Davutoğlu, Dışişleri Bakanı Sinirlioğlu’na NATO, BM ve ilgili ülkeler nezdinde girişimde bulunması talimatı verdi.

SAAT 13:40: PUTİN’DEN ACIKLAMA – Putin ‘Rus ucağının düşürülmesini sırtımızdan bıçaklanmak olarak yorumluyoruz. Rusya-Türkiye ilişkileri açısından ciddi sonuçlar doğuracaktır’ dedi.

SAAT 17:00 LAVROV’UN ZİYARETİ İPTAL – Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un yarın Türkiye’ye yapacagı ziyaret iptal edildi.

ABD genel Kurmay 2. başkanı Paul Selva 25 kasım’da Ankara’da.

SAAT 19:50: OBAMA: TURKİYE’NİN SAVUNMA HAKKI VAR. Barack Obama, ‘Türkiye’nin kendi topraklarını ve hava sahasını savunma hakkı var’ dedi.. .

SAAT 20:00: NATO’DAN ACIKLAMA ‘Elimizde olan bilgi, Türkiye’nin bilgilerinin doğru olduğunu gösteriyor’ dedi.

SAAT: 23:00 MERKEL’i ARADI Davutoğlu’nun Angela Merkel’i telefonla arayarak gelismeler hakkında bilgi verdiği bildirildi.

ERDOĞAN OBAMA iLE GÖRÜŞTÜ Görüşmede Obama, Türkiye’nin ulusal egemenliğini savunma hakkının ABD ve NATO tarafindan desteklendigini ifade etti.
GÜN BÖYLE BİTTİ.

* * *

Obama ya da diğer liderlerden hangisi PKK sözkonusu olduğunda Türkiye’nin ulusal egemenliğini hatırladı?!
Irak’da Türkmenlerin yokedilmesi için her türlü silahı kullanan ABD, Suriye’deki Türkmenleri ancak Türk ordusunu oltaya takmak için kullanır! Unutmayın haberleri aldığınız tüm yayın organları Amerikan istihbaratına bağlı.
Türkiye, Atatürk’ün dahiyane planıyla bölge ülkeleriyle ittifak yaparak bir cehennemden çıkmıştı.. Şimdi tüm komşularıyla savaşta! Bu, ABD ve Avrupa’nın yüzünü güldürüyor. Çünkü Türkiye hedeflerinde! Sırtlan dişleri parlıyor.. Türk Ordusu, 4 yıldır Suriye macerasına itekleniyor. Sonra mı? Arkasında PKK, önünde IŞİD ateşi! Sınır içinde kukla özerk bölge, Sınırında İsrail’in kukla kantonları…

Bugüne kadar sınır kapılarında süründürülen, yüzlercesinin katline seyirci kalınan Türkmenler , bir anda sahne ışıkları altına çekildi.. Üstelik Türkmen ailelerin görüntüleri ile IŞİD katillerinin görüntüleri ekranlarda birleştirildi..

Bakın Batı çok katmanlı harekatla aynı anda birçok cephede savaşıyor.. Rusya aynı şekilde.. Bu ÜÇÜNCÜ PAYLAŞIM SAVAŞI..
Türkiye sınırları delik deşik edilmiş, tüm kurumlarına sızılmış, çevrelenmiş ve ekonomik krizin lavları üzerinde yürüyen bir ülke. Doğal gazı Rusya ve İran’dan alıyor. Dolayısıyla elektriği bu ülkelere bağlı… En büyük ihracatı doğuya yapıyor.
Türkiye Avrasya’nın kilidi.. Batı 1900’lerin başında yarım kalan bir işi bitirmek istiyor.. Bu kilit kırılmalı.. Tümüyle teslim olmalı.. Ki krizin tavanında dolaşan küresel çakallar, Avrasya’nın derinliklerinde rahat dolaşmalı..

ABD kendi çıkarları için Suriye’yi ve Arap ülkelerini kana buladı.. Buna Arap Baharı dedi, BOP dedi..
Rusya kendi çıkarları için Suriye’ye destek veriyor. Kendi çıkarlarını Ukrayna’da koruyor ..
Uzun yıllardır Batının deli gömleğindeki Türkiye kendi çıkarları için nasıl mücadele edecek ?
1950’lerden beri Türkiye Batının cephe ülkesi, tampon devleti.. “En iyi ihraç malı askeri” demişti küresel tefeci!
2016 kötü geliyor.. Hamaseti bırakın.. Hayaller değil gerçeklerin zamanı.. Hayatında sapan görmemiş çoluk çocuk savaşa pek istekli Birileri Suriye’de ‘Sünni’ birliklere asker topluyor.!
Misakı Milli sınırları hiç bu kadar tehlike altında olmamıştı.. Vatan bölük pörçük.. Hergün şehitler geliyor. Güneydoğu ayrı bir memlekete dönüştürülüyor.. Ülkenizi düşünün önce ÜLKENİZİ! Türkiye, 3. paylaşım savaşının cephe ülkesi, Rusya ile ABD arasında soğuk savaşta uzun yıllar geçirdi. .. Bir sıcak savaş durumunda celladı NATO’nun kendini koruyacağını sanmamalı!
Çoluk çocuk da CIA operasyonlarının sosyal medya üzerinden yayıldığını ve toplum şekillendiriciliğin, bu yolla yapıldığını öğrenmeli.. Yıllardır Emperyalizmin oynattığı oyun .: “daha çok iste, elindekini kaybet” oyunudur. Herkes Büyük Oyun’u görmek için çaba sarfetmeli.

25.11.2015
Banu AVAR

Önceki İçerikATLANTİK KONSEYİ TOPLANDI, DÜNYA ÇETE BAŞLARI TÜRKİYE’DE !
Sonraki İçerikTEKRAR EDEN TARİH!
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz