ATLANTİK KONSEYİ TOPLANDI, DÜNYA ÇETE BAŞLARI TÜRKİYE’DE!

RUS DIŞİŞLERİ BAKANI ANİ KARARLA TÜRKİYE’YE GELİYOR!

TÜRKİYE FRANSIZ ASKERİYLE BERABER SURİYE’YE GİRİYOR… AMERİKA SIRITIYOR!

RUSYA ESAD BİRLİKLERİYLE BERABER IŞİD VE ESAD’A KARŞI TÜM UNSURLARI TEMİZLERKEN;

ABD, VE FRANSA İSE PKK/ PYD’Yİ KAYIRMA DERDİNDEYKEN SAVAŞ ALANINDAKİ TÜRKİYE NE YAPACAK?!

Biz pkk’nın TBMM’ye yerleştiği bir ülkede Leyla Zana’nın yeminiyle uğraşırken, Atlantik Konseyi gibi dünya çakallarının bir araya geldiği İstanbul’da , enerji kaynaklarımız üzerine pazarlıklar, Suriye’ye kara operasyonu ile eşzamanlı olarak konuşuluyor…

Küresel çetenin başat ‘düşünce kuruluşlarından’ Washington Enstitüsü’nün Türkiye Araştırmaları Programı Direktörü Soner Çağaptay, bu sabah basına yaptığı açıklamada, ‘başına gelenden sonra harekete geçen’ Fransa ve Rusya ile birlikte Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyinde IŞİD’e karşı bir kara harekatında yeralacağını söyledi!

ABD havadan kıyımı seyredecek!

‘Obama’nın da açıkladığı üzere ABD Suriye’de bir kara harekatına girmeyecektir. Suriye’nin kuzeyinde Fransa ve Rusya ittifak halinde IŞİd’e karşı konvansiyonel bir savaş yürütecektir. Türkiye de müttefiki Avrupa ile birlikte bu kara harekatında yer alacaktır. Burada müttefiklerin hedefleri arasındaki çelişki ilginçtir. Fransa’nın hedefi IŞİD, müttefiki Rusya’nın hedefi ise Esad karşıtı tüm güçlerdir’

ÖZET:

  1. TSK Suriye’de kara harekatına sokuluyor! Amerikan yapımı bir provokasyon sonucu savaşa itelenen Fransa ile birlikte kara harekatında piyon oluyor!
  2. Suriye devleti yanında yeralan Rusya Esad’a karşı tüm unsurları temizliyor. PKK PYD IŞİD dahil tüm muhalif bölücü unsurlarla savaşacak.
  3. Suriye’de dünya güçleri itişip tepişirken Türkiye sahaya sokuluyor ve çıkarları birbirinden farklı güçler arasında ezilmeye müsait bir duruma sokuluyor.
  4. Gerek enerji sahaları gerekse farklı rakip küresel güçlerin toprak kazanma oyunları arasında kalan Türkiye, askerini ve toprağını koruyamaz duruma getirilebilir. İçeri soktuğu IŞİD teröristleri ve PKK PYD tarafından arkadan da vurulabilir.

Allah bize yardım etsin. Milletimize akıl fikir versin!

Banu AVAR
19 kasım 2015

Önceki İçerik26 EKİM 1918 HALEP MÜDAFAASI, 29 EKİM 1923’ÜN TOHUMLARININ ATILDIĞI YERDİR!
Sonraki İçerikSOĞUK SAVAŞ SICAK SAVAŞA EVRİLİRSE
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz