TEKRAR EDEN TARİH!

0
1508

IŞİD’ın Suriye’den çaldığı petrolü Türkiye’ye taşıyan tankerler vuruldu ilkin. Tankerler kime ait işin başında kim var. Bir araştırıverin.

Sonra uçak düşürüldü. Sanki her gün hava sahamız doğudan batıdan ihlal edilmiyormuş gibi!

Azez’de gırtlakları kesilen Bayır Bucak Türkmenleri için tek kelime edilmedi. Lazkiye civarında Nusra ve öso ağırlıklı merkezler korumaya alındı.
Büyük oyun sahnede!
Bedeli nasılsa Türkiye ödeyecek.Sonuç: Türk Rus ilişkileri donduruldu. Rusya’nın S400 füzeleri Doğu Akdenize yerleşti
Türk turizminde yüzde 70 iptal gerçekleşti. Avrasya bölgesine giden tüm tırlar sınır kapısında kaldı. Enerjimizin yüzde 55’ini ithal ettiğimiz Rusya heran yaptırımları devreye sokabilir.
Rusya’da Türk işadamları gözaltına alındı. Milyarlarca dolar hacimli Türk inşaat projeleri durduruldu..
Türkiye’deki kriz yetmedi daha ağırı geliyor. ABD, üstten PKK alttan PYD ve IŞİD Türkiye’ye bir Kürdistan hediye (!) edecek. Hem de bu pisliğe elini bile sokmadan!
Birileri de hamasetten yıkılıyor. Gerceği hatırlatanlara da ‘ajan’ deyiveriyor. Soğuk gercekler ve kan yüzlerine sıçrayınca uyanırlar mı bilemem!
Ama 3. Dünya savaşı bu. Akıl kullanmak gerek. Hamleleri önceden görme yetisi gerek. Boşa kükreyip tribünlere oynamak yerine hesaplı adımlar atmak gerek.
Bunları yapacak bir yönetim var mı? Tüm danışman ve uzmanlar Amerikalı. NATO terör örgütü, Avrupa Birliği ve Birleşmiş Milletler ülken bölünsün, petrol coğrafyasında Kürdistan kurulsun, Türkiye federe olsun Kıbrıs ABD İngiliz üssü olsun diye 1950’lerden beri çalışıyor!
Kaalu beladan beri emperyal güçler Türkün dikkatini ‘dışarı’ çekip içeriyi tarumar ettiler.
Atatürk oyunu gördü. Bölge ülkeleriyle yardımlaştı 7 düvele karşı zafer kazandı. Biraz tarih okuyun. Tekerrür ediyor da!

Banu AVAR

26.11.2015

Önceki İçerikSOĞUK SAVAŞ SICAK SAVAŞA EVRİLİRSE
Sonraki İçerikİYİ YILLAR TÜRK MİLLETİ!
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz