Sık Sıkabildiğin Kadar! Bunlar Son Sıkışlar! / Banu AVAR

0
1435

Tekel işçilerine sıktın! Kış soğuğunda bir yandan gaz bir yandan tazyikli su bir yandan havuzun buzlu suyu!
Silivri’de sıktın! Barikatlar altında ezilmeyi ve gazla zehirlenmeyi tattırdın!
Milli bayramlarda millete, üniversite eylemlerinde öğrenciye, grevlerde işçiye sıktın!
Şimdi Taksim’de sıkıyorsun! Ankara’da İzmir’de Mersin’de, Adana’da al bayrağı gövdesine siper edenlere sıkıyorsun!
CNN İnternational’da Amanpour başdanışmanını yayından atıyor. “Şov bitti beyefendi” diyor. Deliğe süpürülüyorsun!
Artık kesin. Mübarek’in bileti 40 yıl sonra nasıl kesildiyse, ‘bahar temizliği’ sırası sende.
Kendini Ortadoğu’nun kralı sandın.. Oysa kurgulanmış bir eşbaşkandın. Zamanı gelince harcanacaktın. Şapkadan yeni tavşanlar çıkaracak ağababaların. Artık sık sıkabildiğin kadar! Bunlar son sıkışlar!
Sopa gösterilmişti! Biletin kesildi..
Türk milleti şapkadan çıkan yeni tavşanlara ‘kurtarıcı’ diye yapışırsa milletin bileti kesilecek!
Facebook ve Twitter gençliğinin başlattığı bu dalga, işçiyi köylüyü esnafı memuru Albayrak altında toplayabilirse, Batıda kurgulanan oyunun rengi değişecek.
Tarihte bu olmuştu. Büyük oyun altedilmiş, gerçek muhalefet tarih sahnesine damgasını koymuştu.
Bu, halkın büyük çoğunluğunun Müdafaa-i Hukuk’a , hakların savunusuna ikna edilmesiyle oldu!
İç ve dış bedhahların en büyük korkusu bu!
Ya Türk milleti bir kez daha bir araya gelir, PARTİLERÜSTÜ örgütlü bir mücadeleyle ‘sistem’e kafa tutar, bozarsa oyunu?!
Belli olmaz! Türk bu! Tüm dünya üzerine abanmışken, tüm gizli anlaşmalar yapılmış, tüm planlar hazır, tüm ordular sarmışken Anadolu’yu , kündeye getirmişti yedi düvelin tam teçhizatlı ordusunu!
Banu AVAR, 12 Haziran 2013
[email protected]

Önceki İçerikHattı Müdafaa Değil, Sathı Müdafaa! / Banu AVAR
Sonraki İçerikKoro: Tayyip Gitsin Gül Gelsin / Banu VAR
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz