Koro: Tayyip Gitsin Gül Gelsin / Banu VAR

0
996

ABD – Beyaz Saray: “Tayyip müttefik ama çok oldu!”
Kemal Derviş: “Tayyip gitsin; Gül gelsin.”
Avrupa Parlamentosu: “Tayyip gitsin; Gül gelsin!“
İsrail: “Tayyip gitsin; Gül gelsin!”
TUSİAD – Koç, Sabancı, Alaton – Boyner – Kavala: “Tayyip gitsin Gül gelsin!“
Tayyip gitsin! Evet ama tüm ABD, AB ve NATO muhipleri ve uşakları da gitsin!
Millî bir sistem kurulması için ne yapabiliriz? Nasıl bir araya geliriz? Kadrolarımız kim? Batıya peşkeş çekilen petrolümüzü, gazımızı, borumuzu, altınımızı, gümüşümüzü, bakırımızı, kromumuzu, nehirlerimizi, denizlerimizi, dağlarımızı, vatan topraklarını nasıl geri alırız?! SEKA‘yı, SÜMERBANK‘ı, TEKEL‘i, TPAO‘yu, TELEKOM‘u, vatana yeniden nasıl kazandıracağız? Yol haritamız ne olacak?
Sorular bunlardır!
Gezi’de ya da meydanlardaki insanlar ‘otorite’ye başkaldırmış olmak için değil, hayat tarzlarına müdahaleden korktukları için değil;
Ekonomik olarak perişan edildikleri,
İşsiz ve ianeye muhtaç oldukları için,
‘Batı’nın ‘sömür, aç bırak, böl, parçala yut’ planını uygulayan yöneticilerden,
Erasmusçu rektörlerden,
4+4+4 eğitim sistemiyle param parça edilmekten,
Gazi Paşa’ya ve Bayrağa ve Cumhuriyete edilen küfürlerden bıktıkları için sokaklardadır.
Bu sorunlara ne Muhteşem Süleyman‘ı ne Polat Alemdar’ı oynayanlar, ne şarkıcı ne türkücüler çözüm bulamazlar!
Banu AVAR, 13 Haziran 2013
[email protected]

Önceki İçerikSık Sıkabildiğin Kadar! Bunlar Son Sıkışlar! / Banu AVAR
Sonraki İçerikPartiler Üstü Çözüm / Banu AVAR
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz