Orman Kanunu ve ‘Hayvanlar Âlemi’! / Banu AVAR

0
988

Suriye kurtlar sofrasında peki ya sonra!.. Avcılar ‘av’ olacaksa!
Davutoğlu Amerika’da.. İsrail Dışişleri Bakanı Avi Liberman Amerika’da.. Emperyal odaklar ve onların bölge aktörleri Suriye’yi ve daha sonra İran’ı işgâl planlarını tartışıyorlar…
Pazartesi günü Suriye’yi çökertmek için yeni bir ortaklık kurulacak. Türkiye, Katar ve Suudi Arabistan ortak girişimiyle Suriye üzerine oynanan oyunun 2. perdesi başlayacak. Önümüzdeki birkaç hafta içinde küresel çetenin yazdığı senaryo, ABD ve Avrupa basınında açıkça yeralıyor.. Anlaşılan ABD ve Avrupa’daki kan içiciler‘diplomatik çözüm’ sakızını çiğnerken, Türkiye ve Körfez ülkelerini Suriye’de aktif göreve çağıracak.. Efendileri ağzını açmadan göreve atlayan bölge uzantıları Libya modelini örnek alacak!
Son günlerde Batı basınında, ABD resmi raporlarında ve siyasi aktörlerin toplantılarında ortaya çıkan ‘hedef ülkeyi çökertme adımları’yla ilgili özet aşağıda:

   1. Türkiye ve Körfez ülkelerinin aktif girişimiyle Suriye’ye saldırı başlatılacak.
   2. Haçlı orduları (koalisyon güçleri ve NATO) Koruma Yasası (R to P) çerçevesinde oyuna daha sonra katılacak.
   3. Beyaz Saray basın sekreterinin açıklamasına göre ‘müdahale’ sonrası İNSANİ YARDIM ekipleri bölgeye girecek. Tampon bölge oluşacak Sözkonusu bölge Hatay Halep arası olacak.
   4. Ankara, Riyad ve Doha ‘Hür Suriye ordusu’nun silah mühimmat ve istihbarat olarak arkasında duracak
   5. ‘Suriye’nin Dostları’ koalisyonu ABD, Fransa, İngiltere ve Arap Birliği, Birleşmiş milletler Güvenlik konseyi VETO’sunu yok saymış olacaklar. İş oldu bittiye gelecek.
   6. İsrail istihbarat sitesi Debka file raporuna göre, Katar ve Suudiler kendi özel birlikleriyle Humus’da zaten yerleşikler. Şam’a sadece 160 kilometre mesafedeler.
   7. Türkiye.. Davutoğlu’nun beyan ettiği üzere ‘İnsani yardım koridoru’ için çalışmaları başlattı
   8. Türk-Arap silahlı kuvvetleri önce Humus daha sonra da belirlenmiş diğer birkaç yerleşim bölgesine konuşlanacak . Ve Libya’daki gibi işgal tamamlanacak.
   9. İşgal ilerlerken İsrail İran’la çatışmaya başlayacak..
   10. Bu arada acaba İran, Rusya ve Çin armut mu toplayacak.. Ve unutulan bir nokta, Türkiye başta olmak üzere, ağır baskı ve işkence altında varolma savaşı veren Körfez İşbirliği ülkelerinin vatandaşları acaba Haçlıların yanında mı yeralacak..
   11. Batı tarafında savaşan/savaştırılan yönetimlere karşı ayrılıkçı örgütler / mezhepler savaşan ülke topraklarında bağımsızlık ilan edecek
  12. Haçlı uç beylerinin yönettiği ülkelerde milli güçler kurtuluş mücadelesine evrilecek!

Son olarak bir alıntı Suriye’den başlayan bu kan kokusunun altında ne var belki biraz daha açıklayıcı olur.. İşte ABD İçişleri Bakanlığı raporu :
‘Suriye küresel ekonomiye girmedi. Özelleştirme programlarına uymadı. Wall Street bankerlerinin hedeflerine uygun davranmadı. Esad, Suriye ekonomisini liberal ekonomiye uydurmadı. Ekonomi devlet denetiminde kaldı.’ (Bkz: http://www.state.gov/r/pa/ei/bgn/3580.htm#econ)
Demek ki esas mesele TEK DÜNYA DEVLETİNE giden yolda Suriye’nin oyun bozanlık etmesi dünya bankerlerinin arzusu hilafına hareket etmesi..
Tüm bu gelişmelerin Suriye’ye ve bölgeye ‘DEMOKRASİ’ getireceğini sanacak kadar zeka özürlüyseniz ve bunun sonrasında Türkiye’yi, bir paylaşım savaşında ‘paylaşılacak bir cephe ülkesi olarak KAN gölüne sürükleyeceğini göremiyorsanız, siz ‘bekleyip görecek’ olanlardansınız!
Banu AVAR, 11 Şubat 2012
[email protected]

Önceki İçerikTürkiye Müdaheleye Hazırmış! / Banu AVAR
Sonraki İçerik25 Şubat 1992’yi 26 Şubat’a Bağlayan Geceydi! / Banu AVAR
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz