Kim Bu Adamlar? / Banu AVAR

0
1088
KİM BU ADAMLAR!
KÜRESEL ŞEBEKE TÜRKİYE’DE!
Hillary Clinton, David Petraeus, Richard Armitage ve Robert Zoellick : Bir hafta içinde Türkiye 25 şehit verdi ve PKK’nın siyasi kanadı tarafından Türkiye toprakları içinde ‘özerklik’ ilan edildi! Ve aynı hafta içinde dünyayı kana boyayan çete mensupları ardarda Türkiye’ye geldi… Tesadüf mü!
Gelenlere bakın!
ABD Dışişleri bakanı, Hillary Clinton, İktidara isteklerini sıraladı: Görüşmelerde, muhtemelen Özerk Kürdistan’dan da, Ermenistan’la açık sınır uygulamasından da, Birleşik Kıbrıs’tan da, Afganistan, Libya, Suriye’ ve İran’a müdahil Türkiye’nin bölge jandarmalığından da bahsedildi.
Clinton’u eski ‘çuvalcı’ NATO komutanı, yeni CIA başkanı, David Petraeus, izledi.
Başına çuval geçirilen askerlerimizin komutanı olan genel kurmay başkanı Işık Koşaner tarafından kabul edildi!
Ardından eski asker, derin istihbaratçı, uluslar arası şantajcı ve Türk- Amerikan Konseyi adlı örgütün başı , Richard Armitage geldi. Armitage eski askerdi. Vietnam savaşıyla başladığı kariyerine Uzak ve Orta Asya ‘da devam etmiş, her türlü gizli operasyonda 40 yıldır adı geçmişti. Afganistan ve Irak işgaline bahane üretenlerden biriydi. Pentagon’un en tepe noktalarında da bulunmuş, gerek Cumhuriyetçi gerek Demokratlara dış politika danışmanı olmuştu… Ülkelere ‘yatırım’ götürerek borçlandıran, küresel şebekenin en önemli isimlerinden biri.
Sovyetler dağılırken görevdeydi! Ortadoğu ve Güney Asya ülkelerinde silah anlaşmalarında jokerdi. Tayvan hükümetine de silah alımını Lockheed Martin şirketinden alması konusunda şantaj yapmış, bu bigi dışarı sızmıştı ..
Pakistan’ı işbirliği konusunda tehdit ettiğini, Pervez Müşerref bir ropörtajında söylemişti: Müşerref, Armitage’ın kendisine ‘dayatmalarını kabul etmezse, Pakistan’ı taş taş üstünde kalmayana kadar bombalayacağını söylediğini’ açıklamıştı.. .
1 ocak 2010’dan beri Türk Amerikan Konseyi başkanı. İşi, ABD derin devletinin çıkarları doğrultusunda Türkiye’ye yön vermek. Türk Amerikan ilişkilerinin geçen yıla göre çok geliştiğini söyledi. Bir bildiği var demekki…
İstanbul’da ‘Yerel Yönetimlerde Dünya Vizyonu’ toplantısında belediye başkanı Kadir Topbaş tarafından ağırlandı. Ankara’da Genel kurmay ve Milli savunma Bakanıyla görüşmeler yaptı.. Muhtemelen ABD füzeleri, nereye konuşlanacakları ve Türkiye’ye kaça malolacakları (!) konu başlıklarıydı.
Ve son ziyaretçimiz, dünyayı haraca kesen Banka’nın başkanı, CFR’nin kıdemli üyesi, Alman asıllı Amerikalı Robert Zoellick..! Irak’ın işgalinde, Sudan’ın bölünmesinde, Nijerya’da iç savaşın başlamasında yoğun emekleri var. 2007’de Paul Wolfowitz yolsuzluk nedeniyle istifa etmek zorunda kalınca, Dünya Bankası’nın başına geçirilmişti..
Zoellick, tahsilat yapmaya geldi! Türkiye’yi yönetenlere, 400 milyar dolarlık borcumuzu nasıl ödeyeceğimizi, verdiklerimizin yanında daha neler verebileceğimizi soruyor olmalı…
Cevap açık.
‘Anahtar Teslim Vatan Satışı’
19 temmuz tarihli yeniçağ gazetesinde, Salim Yavaşoğlu, ‘Anahtar Teslim Vatan Satışı’ başlıklı dizide Türkiye’de 150 bin kilometrekarelik maden sahasının tapularıyla birlikte 26 İngiliz- Amerikan şirketine devredildiğini yazdı. Bu, ülkemizin beşte biri ediyor.
400 milyar dolar borcu olan Türkiye’de ‘Yeni Düyunu Umumi’ işbirlikçileriyle birlikte, milletin nesi var nesi yoksa yağmalanıyor. Türkiye’nin boru, gümüşü, bakırı, çinkosu, kromu altını yabancı şirketlerin emrine veriliyor… Petrol gaz su anlaşmaları sırada bekliyor…
Bugüne kadar olanlara rahmet okutacak bir mali krizin arifesinde, küresel çete, önüne ne çıkarsa el koymak zorunda!.
Cumhuriyet gazetesinden Ergin Yıldızoğlu, ‘AB’nin ölüm kalım mücadelesi verdiğini, ‘Amerika’nın ise yeni bir Küresel Mali Krize doğru koştuğunu yazıyor.
‘ABD’nin federal (merkezi devlet) borçları, mali sermayeyi kurtarma operasyonları sayesinde 14 triyon doları geçti, yasal tavana dayandı. Bu tavan 2 Ağustos’a kadar yükseltilemezse, teknik olarak devlet artık yeniden borçlanamayacağı için, kasası boş kalacak, borç servisi aksayacak’
Dünyanın bir çok ülkesini kıskaca alan Amerika, iflasa gidiyor.. . Yoksulluk had safhada
İşsizlik tavan yapiyor . Büyüme yüzde eksi 10’lara dayanacağından sözediliyor..
‘Küresel politikacı’, küresel bankerlerin önünde iki büklüm. ‘kurtar beni!’ diye yalvarıyor… Küresel tefeciler zamanı… Banker/tefeci ödünç vereceği paraya karşılık yeni coğrafyalar istiyor. Siyasi aktörler, dünyanın her köşesini hedef seçiyor… Pentagon’u NATO’yu, BM’yi devreye sokarak ulus devletlere saldırıyor… Varlıklara el koyuyor. Ama ne yaparsa yapsın borcu kapatmak mümkün olmuyor. Kapitalizmin tedavisi yok, delik giderek büyüyor. Büyüyen delik için savaşılıyor. Delik biraz daha büyüyor…
Küresellerin kan akıtarak, ülkelere el koyarak tedavi aradıkları çürük SİSTEM, kendi kendini yiyecek. Eğer Avrasya sakinleri toparlanır, elele verirse bu korkunç gidişe son verilecek! Türkiye bu senaryo içinde anahtar roldedir ve bölünmenin eşiğindedir.. Bu millet ‘Yeni Amerikan Yüzyılı Projesi’ni geçen yüzyılda yaptığı gibi ters yüz edecektir!


Banu AVAR, 20 Temmuz 2011
https://www.banuavar.com.tr
Elmek: [email protected]

 

Önceki İçerikSEVR İLAN EDİLDİ! / Banu AVAR
Sonraki İçerikAhh NECDET ABİ! Buluşacaktık! Beklemedin Gittin! / Banu AVAR
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz