Habur 2. Perde: PKK Halka ‘Açılıyor’! / Banu AVAR

0
828
Önce ABD derin uzmanları ‘federasyona kulak alıştırdı’.
Sonra, sınırlar delindi.. HABUR gösterisi yapıldı.
Şimdi, alan yayılması başladı.. CHP ve BDP milletvekilleriyle PKK kucaklaştı.
Meclisin bağrına çöreklenmiş PKK terör örgütü siyasi temsilcileri Şemdinli’den Batıya mesajı verdi:
Gültan Kışanak: ‘Görüldüğü kadarıyla bu bölgede yaygın kontrolü sağlamışlar…’ dedi.
HAKKARİ’nin Şemdinli İlçesi’nde 50 araçlık konvoyla 2. Habur gösterisi yapmaya gitmişlerdi.. Silahlar kuşanmış terör örgütü mensupları onları karşıladı: ‘ Tunceli’den Irak sınırına kadar bölge hakimi biziz!’ mesajını batıdaki ağababalarına yolladı.
Birkaç gün önce de Hüseyin Aygün ile sarılıp kucaklaşmışlardı..
Psikolojik harp gereği, terör örgütü gövde gösterisi, batı beslemesi medyada, ‘Aygün kaçırıldı’ ‘’BDP’nin yolu kesildi’ haberleriyle verildi..
Mesaj alınmıştı.. Bir üst aşamaya geçme zamanıydı: ABD büyükelçisi Ricciardone Aygün’le ilgili demecinde ‘durum’u açıkladı:
‘PKK ile müzakerelerin İYİ gittiğini’ ihsas etti! ‘Aman süreç zarar görmesin…’ dedi..
İngiltere’nin ünlü The Economist dergisi de son terör eylemleri ve ‘buluşmalarla’ ilgili ‘tavsiyesini’ iletti:
‘Türkiye 14 milyon Kürt’e Irak’taki kuzenlerinin yararlandığı haklardan bazılarını verse, PKK’nın terör taktikleri ve Marksist doktrini kesinlikle çekiciliğini kaybedecek.’ dedi.
Ayrıca teröre destek veren ülkeler olarak Suriye ve İran’ı işaret etti..
Oyun çok açık değil mi?!
PKK’nın Habur girişi ile infiale neden olan KÜRT AÇILIM’ı 3 yıl sonra 2. adımı attı.. Artık ‘Kurtarılmış Bölgeler’ oluşturma zamanı..
Kanser daha sonra metastas yaparak yayılacak! Meclis desteği ile ‘müzakereler’ şeffaflaşacak!
Size bir ‘şablon’dan sözetmiştim.. İşte o şablon’un tam orta yerindeyiz..
Ordu eli kolu bağlı ve işlevsiz. Teröriste selam vermeden ateş etmesi, sınırı aşmasını bırakın, doğuda dağlarda dolaşması izne bağlı! Bırakın doğuyu, İstanbul Kurtuluş’un ortası savaş alanı!
Hükümet, Atlantik ötesinden gelen yol haritasını izliyor.. Müzakerelere oturuyor.
Millet şaşkın, korumasız… Mehmetçik ölüyor.
Bu son ‘orta oyunu’ ile , Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Doğu, Güneydoğu bölgelerinde ‘hakimiyet’ kuran bir ‘toplum’ olduğu meşrulaştırılmaktadır. Artık Tunceli ötesine TSK tarafından herhangi bir müdahale, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin, ‘Kuzey Kürdistan topraklarına’ şiddet uygulaması ve bir toplumu hedef alması olarak algılanacaktır.
Libya’da uygulanan BM koruma yasası, R to P (Responsabilitiy to Protect) Tunceli doğusunu uluslararası toplumun ilgi alanına sokacaktır.
Bundan sonra başımıza gelecek olan, BDP’li belediyelerin özerklik ilanıdır.. Yanlarında AB yetkilileri, CIA ‘uzmanları’, Türkiye’nin hainleri, özledikleri eyalet sistemini de facto hayata geçireceklerdir..
Buna direnç gösteren millet, gerek terör örgütü, gerek Antakya, Kilis, Urfa, Gaziantep, Adana’ya yerleştirilmiş olan batı beslemesi küresel katiller tarafından tasfiye edileceklerdir.
Çok mu korkunç bir tablo! Daha önce söylediğimizde ‘komplo’ demişlerdi.. Geldiğimiz nokta bu!
ABD derin devletinin başadamı Kissinger, geçenlerde yaptığı konuşmada, ‘Kürt Federasyonu’ndan sözediyordu.. Aynı konu Türkiye’de Kürtçü zevatın ağzından düşmüyor.. Ahmet Türk, ‘Özgür bir Kürt coğrafyası, sınırlar değişmeden de mümkün’ diyor. O da Irak İran Suriye ve Türkiye’de Kürt eyaletleri kurulmasından ve konfederasyon sisteminden sözediyor.. Ağız değiştirdi: ‘4 parçadan Kürtlerin birleşmesi intihar olur!’ diyor…
Bu ağız değişikliği Atlantik ötesinden verilen ‘yavaş geçiş’ yol haritasıyla ilgili. Ağır ölüm de diyebiliriz.
Kissinger, 6 Ağustos konuşmasında, ‘Suriye Türkiye İran ve Irak’da oluşmuş ve oluşacak Kürt Eyaletleri, ülkeleri bölmeden, konfedere devlet olarak ortaya çıkabilir, zamanı gelince başka adımlar atar..’
Çok açık değil mi? Türk milletini ‘patlatmadan’ ‘Yavaş geçiş’ modeli! Kurbağayı ılık suya atıp kaynatma taktiği!
2006’da ünlü Oslo ‘arabulucusu’ Prof. Dr. Johan Galtung 3 aşamalı modeli açıklamıştı:
– “Birinci aşamada Kürtlerin yaşadığı dört ülke Türkiye, Irak, İran ve Suriye’de, insan hakları iyileştirmeleri Kürtleri de içine alacak şekilde sağlanmalı. İkinci aşamada her dört ülkede Kürtler özekliklerine kavuşturulmalı. Son aşamada ise dört Kürt özerk eyaleti bir araya gelerek Kürdistan konfederasyonunu oluşturmalı!’ (http://www.calpeacepower.org/0201/galtung_transcend.htm)
Süreç 1991’den beri atılımlarla ileri geri adımlarla işlemektedir.. Son 10 yılda ise jet hızıyla ilerlemektedir..
İlk aşamada insan hakları özgürlükler kimlik sorunu tartışmaları ortalığı sardı, tv kanalı ve Kürdoloji enstitüleri açıldı, PKK propagandası serbest bırakıldı, Türk milliyetçiliği yapmak yasaklandı. Terörü savunmak ‘demokratlık’, milleti ve ulusu savunmak ‘faşistlik’ ‘ırkçılık’ olarak tanımlandı!
Şimdi özerklik çalışmalarının ilk safhasındayız..
Terör örgütü ve yandaşları Uluslararası toplum tarafından meşrulaştırılmaktadır. Siyasi kanadı oluşturulmuş, müzakerelere oturulmuştur. Terör örgütü uyuşturucu paralarıyla milyarlarca dolar servete kavuşmuştur.
İran ve Suriye ile işbirliği iddiaları bu dönem için Türkiye’nin izolasyonu için şarttır. Esad bu aşamada Türkiye sınırına kendine sadık ve Barzani-PKK ekibine uzak, Kürt grupları yerleştirmiştir.. Bu, oyunu bozan bir adımdır.
İran da ABD’ye sadık PEJAK terör mensuplarını tasfiye etmektedir.
‘Kürt konfederasyonu’ için özerk parçalar oluşturulması düşünülen, 4 ülkeden Irak, Türkiye’nin emperyalizme verdiği eşsiz destekle parçalanmış ve bir Kürt özerk bölgesi, Türkmen, işbirliği yapmayan Kürt ve Arap aşiretlerin kanı pahasına kurulmuştur. Diğer 3 ülke de (Suriye, İran, Türkiye) bölgedeki en köklü ulus devletlerdir.. Ve son aşamada, savaşarak topraklarını koruyacakları kesindir.
Faşist NATO planları ile bölge insanını kana boğanlar varsa, her 4 ülkede de bu planı geçen yüzyıl başındaki gibi toprağa gömecek milyonlarca aklı başında insan vardır!
Banu AVAR, 18 Ağustos 2012
[email protected]
 
 
Önceki İçerik'Amerika'nın Kürtleri!' 'Suriye'nin Kürtleri!' / Banu AVAR
Sonraki İçerikBu Tipik Bir CIA-MOSSAD Operasyonudur! CIA Gazetecileri Suriye'yi Suçlayacaktır! / Banu AVAR
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz