Görev Bu Ahlâksız Teklifi Geri Çevirmektir! / Banu AVAR

0
936

Türk milletiyle yakın bağları olan Libya kurtlar sofrasına yatırılmıştır.
Uluslar arası meşruiyet adı altında uluslar arası camia YANİ dünyayı ele geçirme ve kana boğma hevesindeki emperyalistler, Libya’yı paylaşma yarışındadır. İşleri Mısır ve Tunus’daki gibi kolay olmamıştır.
NATO Libya’ya saldırıyı yönetecektir. Uluslar arası kan emiciler bunun bir HAÇLI seferi olduğunu ilan etmişlerdir. Hedef Müslüman coğrafya ve halklardır.
Böyle bir taarruzun hiçbir yerinde Türk milletinin yeralması düşünülemez.
Türk ordusunun denizaltı ve savaş gemileri NATO’nun manevralarına alet edilemez!
Dün Amerikan yetkililerinin açıkladı:
‘Türkiye ile Libya’da ABD, İtalya ve İngiltere vatandaşlarının konsolosluk hizmetleri konuşunda’ anlaştıkları belirtildi.
Bundan Türk halkının haberi var mıdır? Türk milletinin vicdanı ve iradesi bu yönde midir?
Türkiye ekmeğini yediği suyunu içtiği, batılı emperyalistlere karşı savaş verdiği, kurtuluş savaşını başlattığı Şeyh Senusi’lerin Ömer Muhtar’ların yaşayıp şehit olduğu bir kardeş ülkede kan emicileri mi temsil edecek, onların ön bürosu mu olacaktır!
Bu ahlâksız teklifler geri cevrilmelidir. Millet iradesi bu yöndedir.
24 Mart’ta Amerika’nın emirleri tezkere almak üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne gelecek!
Yedi Düvel 1 Mart Tezkeresi’nin rövanşını istiyor…
‘Sınırı açmadınız. Tezkere vermediniz… Sizin yüzünüzden Irak’da çamura battık! 4 trilyon dolar kaybettik!’ Bedelini ödeyin!’ diyor.
Kuzey Afrika ve Ortadoğu’yu kana bularken Türkiye’yi yanına alıyor. Mısır ordusunu doğudan Libya halkının üzerine sürüyor…
Ve bu yaptıkları sadece yapacağı korkunç girişimlerin başlangıcıymış gibi görünüyor.
Umarız bu ahlâksız teklif meclis üyelerinin genetik sağduyusu ile milletin iradesi doğrultusunda REDDEDİLECEKTİR!
Hepimiz milletin vekili olanlara telefonla, iletiyle faksla ulaşarak milletin iradesini hatırlatmalıyız… Bu son derece hassas konuda üzerimize düşeni yapmalıyız…
Hangi partiden olursa olsun bu vekillere ‘CELLADINI SEVEREK İPTEN KURTULAMAYACAKLARINI’ anlatmalıyız…
İşte celladını seven Mübarek, Zeynel Abidin bin Ali, son 20 yılda Kaddafi’nin durumu ortada… Cellat ipi boğazına geçirdi mi sandalyeyi tekmeler… Şimdi ya da az sonra!


 

Banu AVAR, 24 Mart 2011
Önceki İçerikBugün LİBYA Yarın Kim?! / Banu AVAR
Sonraki İçerikBanu AVAR'dan Birlik Açıklaması
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz