Banu AVAR'dan Birlik Açıklaması

0
967
AÇIKLAMA
Her hangi bir yerden adaylığım sözkonusu değildir. Önce bunu açıklayalım. İkinci olarak, Haziran 2010’dan beri yazıp çizdiğim üzere, bu ülkenin ‘gerçek bir muhalefete’ ihtiyacı vardır. Ve mevcut partiler bu ihtiyacı karşılamamaktadır.
O partilere oy veren vatansever çoğunluğun fikirbirliği ettiği VATAN ve NAMUS kavramları DEĞİŞMEZ ORTAK NOKTA olduğu halde sağ sol dindar kesimi bir araya toplayacak ve bu milletin çıkarlarını haykıracak bir güçbirliği sağlanamamaktadır… Bu 60 yıldır böyledir.. Böyle olması için olağanüstü çalışmalar yapılmaktadır.
Ben uzun zamandır böylesi bir güçbirliğinin oluşması gereğini dile getirenlerden biriyim. 30 Mart’ta Ulusal Kanal’da Arslan Bulut’un ifade ettiği şekilde bir güçbirliğinin, yani Türkiye’nin dört bir yanından yetenekli/yetişmiş milletin takdirini kazanmış vatan evladının ortak bildirisiyle oluşacak bir hareketin gerçek bir ÇÖZÜM olacağına inanıyorum.…
Bugün böyle bir güçbirliği için çeşitli çalışmalar vardır. Çok başarılı bir şekilde yürümese de bu gibi çalışmaların yapılıyor olması önemlidir. Bu ilk ve gecikmiş adımlara belki daha gerçekçi adımların başlangıcı olur umuduyla destek veriyorum…
Gerçek bir muhalefet platformunun oluşması için VATAN diyen herkesin tartışma zemininde buluşması gerektiğini ve bu çabanın sadece ‘seçim/sandık çerçevesine sınırlandırılmaması gerektiğini düşünüyorum.


Önceki İçerikGörev Bu Ahlâksız Teklifi Geri Çevirmektir! / Banu AVAR
Sonraki İçerikDemokrasi Havarisi / Banu AVAR
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz