En Çok Korktukları Budur! / Banu AVAR

0
801

Milli güçlerin bir araya gelmesi emperyalizmin kâbusudur!
2003’de DİP DALGASI kabarmış ve gençlik ELELE vermişti. İP Öncü Gençlik Başkanı Mehmet Perinçek ve Ülkü Ocaklar İstanbul Başkanı Levent Temiz 30 Ağustos günü ‘Ya İstiklâl Ya Ölüm! diyerek beraber bir basın açıklaması yaptı.
Bu, sağ sol ayrımı gözetmeden Gençliğin, ‘Mevzuu Bahis Vatansa Gerisi Teferruat!’ diyerek yola çıkışıydı.
Ertesi gün medya dinozorları telaşla ‘ kızıl elma koalisyonu’ kuruldu, derhal önlem alınmalı! diye çığlığı bastılar!
Levent Temiz tutuklanıp bırakıldı, o gün bugün davalarla boğuşuyor! Mehmet Perinçek 9 yıl sonra terör örgütü üyesi suçlamasıyla Silivri’ye atıldı. Terör örgütü üyesi olduğuna dair tek kanıt olarak, 2003 de Ülkücülerle beraber düzenlenen ‘Mehmetçik Coniye Kalkan Olamaz!’ Mitingi gösterildi!
Korkmaya devam etsinler! Zindanlar korkularına merhem olmayacaktır.. Eşyanın tabiatı gereği MİLLİ GÜÇLER er ya da geç zulme karşı birlik olacaktır! Bu kaçınılmazdır!
Banu AVAR, 14 Haziran 2012
[email protected]


Fotoğraftakiler:
İşçi Partisi Öncü Gençlik İstanbul Başkanı Mehmet Perinçek (solda kravatlı)
ve Ülkü Ocakları İstanbul Başkanı Levent Temiz (mikrofonda konuşan) el ele “Ya İstiklâl Ya Ölüm” pankartı altında.


Ali Serdar BOLAT’ın ilgili yazısı için tıklayın: http://aliserdarbolat.blogspot.com/2012/06/kzl-elma-gerceklesecek-gericiler-ac.html?m=1

Önceki İçerikKANLI BAHAR! Kurbanlar ve Caniler! / Banu AVAR
Sonraki İçerikAttila İlhan’ın 87. doğum gününde öğrettikleri önünde saygıyla eğilerek! ‘GÜN O GÜN OLMASIN?!’
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz