Bu Topraklar Hesapların Tutmadığı Topraklar / Banu AVAR

4
1218

Ey Yüce Türk Milleti, bilgine;
“Barış süreci” BÖL ve YUT sürecidir! Bunun somut emareleri artık her yerdedir.
Erdoğan, “Dağdakilerin indiğini, cezaevlerinin boşaldığını göreceğiz!” diyor.
Ergenekon sürecinde TSK’nin esaretinin nedeni, Gezi olaylarının iktidara kızılcık sopası olsun diye sahnelendiğinin şifreleri şimdi ortaya çıkıyor. İstimi alan AKP tam gaz emirleri uygulamakta..
Analı babalı muhalefet hizmette sınır tanımamakta, arada da tribünlere doğru, “olur mu, yapılır mı bu” diye fısıldamakta…
Barzani, “Yaşasın Türk ve Kürt Kardeşliği, Erdoğan ne de güzel Kürdistan dedi” diye hırlıyor…
Washington ve Londra ellerini ovuşturuyor. Petrol, bakır, altın ve su kaynaklarını gözden geçiriyorlar.
Bu geçici bir saadet efendiler. Eninde sonunda delik sizi bekliyor. Sevr’den kalan emirler size de acımayacak. Türkiye tümüyle haçlı olana, tümüyle İngilizce konuşana, tümüyle gelenekleri bozulana, tümüyle etnik olarak parçalanana kadar, tümüyle sömürge valilerince yönetilene kadar maratona yeni çakallar katılacak!
Onların hesabı bu; da hatırlatalım, bu topraklar hesapların tutmadığı topraklar…
Bu topraklardakiler son anda, yumurta kapıya gelince ayağa kalkarlar, bir daha da ölene kadar oturmazlar!
Ama, son an mecburiyeti var… Gün o gün, ama henüz o an gelmedi!
Banu AVAR, 18 Kasım 2013

Önceki İçerik17 KASIM 2013 İZMİR MİLLÎ İRADE TOPLANTISI
Sonraki İçerikTEŞEKKÜRLER GEBZE.. ŞANINA YAKIŞIR BİR BULUŞMAYDI..
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz