Banu AVAR : FELÂKETİN AYAK SESLERİ!

0
1579

383239_339153289428024_899886909_n
İster duyun ister duymayın ister kulaklarınızı kapayın, Türkiye’de felâketin ayak sesleri artık çok yakın ve oldukça gürültülü.. İçten ve dıştan saldırı gelebileceği en üst noktaya erişti ve bundan sonra beklenmedik bir hızla çıkacak yokuşu!
1.. Güneydoğu Batının SİLAHLANDIRDIĞI terör çeteleri ayakta. TSK savunmada, PKK saldırıda. Güneydoğu ve İstanbul’un ortasında askeri ve sivil araçlar yakılmakta, vatandaş hayati tehlike ile burun buruna yaşamakta. Diyarbakır, Bingöl, Muş, Siirt karayolları PKK askeri kolu HPG denetiminde. Mevsim, PKK’nın temel geliri olan uyuşturucunun ana maddesi hint kenevirinin hasat mevsimi. Ayaklanma yol kesme ve insan kaçırma da dikkati başka yöne çekmekte.. Bölge silah ve uyuşturucu, su, doğalgaz ve petrol baronlarının işgalinde!
2.. Barzani ile AKP gizli anlaşmasıyla KAÇAK PETROL SATIŞINA girişen Türkiye, şimdi Paris’deki Uluslararası Ticaret mahkemesinde! Ali Kerküklü yazıyor: ‘ Ceyhan’dan United Leadership tankerine yüklenen 1 milyon varil kaçak Irak petrolüne alıcı bulunamıyor. Barzani yönetiminin tek yanlı pazarladığı petrolü satın alan Türkiye ve BOTAŞ, Uluslararası Ticaret Mahkemesi’nde ‘petrol kaçakçısı’ olarak yargı önüne çıkmak zorunda!’ Gemi kimsenin almadığı kıymetli yüküyle 22 mayıstan beri Akdeniz’de sallanıyor! Küresel petrol baronları birbiriyle gırtlaklaşırken, açıkgözlük yapan, ‘hedef ülke’nin taşeronlarını sunturlu cezalar bekliyor! Keşke ceza sadece onlara gelse.. Bilet tüm Türk milletine kesiliyor.
3.. Suriye’yi mahvetme sevdasıyla batıya kaldırılan parmak yakında gözümüze girmek üzere! Avukat Cemil Can yazıyor: ‘Suriye sınırını kontrolünde bulunduran ve MİT’le yakın temas içerisinde olduğu bilinen Suriye Devrimciler Cephesi (SDC), iki hafta içerisinde, mazot kaçakcılarına karşı operasyon yapan TSK birliklerine, araca monteli doçka uçaksavarlarla saldırdı. MİT kanalı ile Suriye içerisine taşınan doçka uçaksavarlarının
hedefi sonunda TSK birlikleri oldu!’
Kilis’deki hastahaneye muayeneye gelen Mehmetçik, Suriyeli kaçakçılar ve yakınları tarafından darp ediliyor, hastahanede kıstırılıp yaralanıyor.. 9 haziranda 4 mehmetçik daha ağır şekilde Kilis hastahanesinde Suriye’den geçen kaçakçılar tarafından yaralandı.
Yakında Türkiye’nin her kentine yerleştirilmiş ‘mülteci’ gruplar içine sızan teröristlerle millet karşı karşıya kalacak!
4.. Kıbrıs’da Rum Yönetimi ABD ile elele Akdeniz’deki 6 trilyon feet hacminde doğalgaz rezervine el koyuyor.. ABD başkan yardımcısı Biden Kıbrıs’a kadar bunun için geliyor.. Ve Ankara kendi milletini kurşunlayarak, Kıbrıs Rumları ve Amerikan’ın çıkarları için kıvırıyor..
Türkiye’yi yönetenler, işlek bir otoyolda ayakta durmaya çalışan bir sarhoş mu desek ya da rus ruleti oynayan bir ayyaş mı , ya da kasabın bıçağını yalayan mal mı?!
Onlar deliğe süpürülme zamanlarının geldiğini çoktandır biliyor.. Kürdistanı kurma emrini ifa ederse de delik onları bekliyor, edemezlerse de..
AKP ve bastonları, şimdilik vakit kazanma derdinde.. Ama bu süreç beklenenden daha çabuk bitecek.
Batıdan doğuya vatan, millet, bayrak savunmaya geçmiş! Tarih bu gibi AN’ların çok kısa yaşandığına ve toplu HAREKÂT anına geçiş olduğuna şahittir! Bekaa sorunu sistemin seçtiği bir cumhurbaşkanının gidereceği bir durum değildir! Tüm milletin azim ve kararlılığı gereklidir.
Gün o gündür, aklımızı başımıza toplama ve birarada durma/ biraradalığı sağlama/ oluşturma vaktidir.
Banu AVAR
10 Haziran 2014

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz