ARTIK YETER! / Banu AVAR

0
1002

BU KATLİAM ÖZELLEŞTİRMENİN ESERİ!
BU KATLİAM TAŞERON SİSTEMİN ESERİ!
BU KATLİAM SENDİKACILIĞIN SARARTILIP ÖLDÜRÜLMESİNİN ESERİ!
Bu katliam Türkiye Kömür İşletmeleri’nin 130 dolara mal ettiği kömürün tonunu 23 dolara mal etmekle övünenlerin eseridir! Soma Holding ‘ekonomi’ yaparken yüzlerce işçinin hayatı ile kumar oynanmıştır!
Soma maden ocağını işleten Soma Holding yönetimi, 2012 yılında Hürriyet Gazetesine “Maliyetleri ÖZEL SEKTÖRÜN ÇALIŞMA TARZIYLA” düşürdüklerini söylemişti!
İŞTE “O TARZ” İŞÇİNİN KATİLİDİR!
Bu nedenle Soma Holding İstanbul Levent ofisi telefonları kapalıdır! Onlar iş güvenliği ile “maliyet”in ters orantılı olduğundan haberdardır! 130 dolardan 23 dolara maliyet indirmek özel sektör “TARZ”ıdır ve aslında KATLİAMDIR!
Bir yıl önce SOMA’da maden açılışında Holding’i ‘iş güvenliği konusundaki dikkati’ ve nedeniyle öven Enerji Bakanı Taner Yıldız’ın birlikte iftar açtığı işçiler şimdi yaşamıyor!
‘Örnek işletme Soma Holding’in “Özel Sektör TARZ”ı o işçilerin katilidir!
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, ağır ve tehlikeli işlerde çalışma yaşını 16’ya indirmiş ve madenlerde 15-16 yaşında çocuklar legal olarak çalışmaya başlamışlardır!
Soma’da ölen 15 yaşındaki çocuk işçilerin katili de “O TARZ”dır!
ÖZELLEŞTİRME AZRAİLDİR! TAŞERON SİSTEM AZRAİLDİR!
Türkiye’de son 4 ayda 400 iş kazası meydana gelmiştir! Bu katliam Özel-LEŞ-tirme ve TAŞERON sistemin sonucudur! ARTIK YETER ! demenin zamanıdır!
ÖLMEK İSTEMİYORSAK MADENLERİN, SANTRALLERİN, DOĞAL KAYNAKLARIN DEVLETLEŞTİRİLMESİ VE BUNA YÖNELİK HAREKETİN BAŞLAMASI ŞARTTIR!
AKSİ TAKDİRDE HEPİMİZE “GÜZEL ÖLÜMLERİN” YOLU AÇILACAKTIR!
“Farkında olanlar”! 18-19 mayısta SOMA’da buluşalım!
Banu AVAR
14 Mayıs 2014

Önceki İçerikHangi Dünya! Hangi Kadın! / Banu AVAR
Sonraki İçerikSOMA
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz