YÖNTEM VE SİSTEM!

0
1208

Bu VATAN “atanmış” siyasetçilerden bir gün kurtulacaktır. Bu MİLLET bir gün kendi asaletinin, asillerin, “atanmış” vekillerden çok daha etkili olacağını fiiliyatta anlayacaktır. Elimizi sallasak “aday adaylarına” çarpıyor.

Bu millet, vekillerini kendisi meclise yollamıyor. Mecliste olmak isteyen sevilen sayılanlar, milletvekili olabilmek için a, b, c partisinin genel başkanlarına yüz sürüyor icazet alma derdine düşüyor. Kişiliklerinden, davalarından taviz vermek zorunda kalıyorlar. Sonuçta “sistemin” içinde eritiliyorlar. “Dışarıda” çok daha geniş kitleleri bir araya getirecek, etkili olacak kanaat önderlerini de böylece sisteme kurban veriyoruz. A, B, C partileri ve başkanları 70 yıldır bu vatan bu millet için ne yaptılar? Soru bu!

Milli mücadele partiler üstü Müdafaa-i Hukuk teşkilatı ile yürütüldü ve VATAN bu YÖNTEMLE kurtarıldı. Ne yazık ki hafıza nisyan ile malul! Bu ‘efsane kurtuluş’ unutuldu. Hatırlanması için yine kuyruğumuzun fena sıkışması gerekiyor! O zaman yeniden milli mücadelenin olaganüstü dahiyane yöntemleri bu milletin bağrında yeşerecektir..
Banu Avar 10 Mart 2015

Önceki İçerikTOPLUCA ÖLÜYORUZ! BATAKLIĞI KURUTMALIYIZ!
Sonraki İçerik”Geçmişten Bu Yana ,Türk Milleti’ni Bölme Oyunları”
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz