Özgecan tecavüze uğradı ve katledildi..

Sistemin kurbanı Özgecan cinayeti yüreğimizi deldi geçti ! Özgecan olayının belli amaçlar uğruna kullanılışı yüreğimizi ikinci kez deldi!
Bu vahşeti birileri, etnik ayrışma ; birileri, cinsel ayrıştırma ; birileri, dinsel ayrışma adına; utanmazca kullanadursun, bu toz-dumanda ; aklı başında kalanlar biliyor ki; bu bataklık kurutulmadıkça; Türk milletinin kadın erkek çocuk fertleri olarak vahşetin kurbanı olacağız..

Toplumda; tüm değerlerin tepetaklak çöküşü, en bariz biçimde kadınların ve çocukların durumunda görülür. İşte görüyoruz.. Son 12 yılda kadın cinayetleri yüzde 1400 arttı..
Emniyet raporlarına göre ülkemizde her yıl ortalama 1100 kadın erkek ve çocuk cinayete kurban gidiyor.. Bir millet ölüyor! Kadınıyla, erkeğiyle çocuğuyla bir millet yokoluyor..

Gazetelerde son 2 yılda yeralan şu korkunç satırlara bir gözatınız:

İstanbul Sancaktepe’de 11 yaşındaki Hüseyin K, annesi tarafından baltayla öldürüldü

Küçük yaşta evlendiği Emine Y.’yi eşi S.Y. ‘çocuk benden değil’ diyerek bıçaklayarak öldürdü. (Sakarya)
Kocaeli’nin Darıca ilçesinde eşinden ayrı yaşayan Dilek Baltacı (28), oğlu Soner Umut Baltacı’yı bir süredir evini paylaştığı arkadaşı Hanife Yardımcı’ya (24) emanet etti. 3 yaşındaki çocuğun yaramazlık yapmasına sinirlenen Yardımcı ve yanında bulunan 15 yaşındaki yeğeni M.C., küçük çocuğu döverek öldürdüler.

Kütahya’nın Simav ilçesinde. evlilik dışı olan bebeğini kordon bağını kopararak kazdığı çukura gömdü. Bebeğin annesi Ö.Ç. tutuklandı.

Konya’da Yahya S. 15 yaşındaki kızını, erkek arkadaşıyla mesajlaştığı gerekçesiyle sopayla döve döve öldürdü.

Hatay’ın Dörtyol İlçesi’nde, sağlık ocağına giderken sığındığı evin kapısında 2 aylık Nazlı bebek, annesi 31 yaşındaki Fatma Mercan ile birlikte öldürüldü

Sakarya’ nın Hendek ilçesinde, çuval içinde cesedi bulunan 7 yaşındaki Ömer Den’i tecavüz ettikten sonra, iple boğarak öldürdüğü iddia edilen 60 yaşındaki Ömer Aksoy, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Adana’da babasının çırak olarak işe verdiği Kemal Şen işe gidiyorum diyerek evden çıktıktan sonra, Tarsus’ta organları alınmış bir halde cesedi bulundu.

Özgecan’ın katli ve diğer binlerce cinayet , bize yolun sonunda olduğumuzu gösteriyor..

‘BATAKLIK’, toplu delilik, sapıklık, vahşet ve cinayet yaratmaktadır..
Bataklık en başta çocuk ve kadınlar, tüm toplumu yok etmektedir.. Bataklık BU SİSTEMDİR! Ve bu sistemi devirmedikçe; daha çok çocuk ve çok Özgecan vahşice katledilecektir. Sivrisineklerle mücadeleyi önümüze koyanlara da gerekli cevap verilmelidir!

Bataklık kurutulmadıkça, milli ekonomi, milli eğitim, milli kültür ve sosyal adalet sağlanmadıkça her gün yüreklerimiz yanacaktır…

Özgecan, Münevver, Emine, Fatma, Ayşenur, Ramazan, Mustafa, Sermet, Ali, ve daha nicesi sizler yaratılan bataklığın şehitlerisiniz!..

Er ya da geç bu bataklığı yaratan ve bu bataklıktan nemalananlar cezalarını çekecektir! And olsun!

Önceki İçerikYUNANİSTAN VE AMERİKA’NIN “SOL” MASKELİ ÇOCUKLARI!
Sonraki İçerikYÖNTEM VE SİSTEM!
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz