TÜRKİYE: TERÖR – TAMPON BÖLGESİ!

0
1544

BM “Sınırını aç!” diyor
AB “Sınırını aç!” diyor
Suriye sınırında onbinlerce ‘mülteci’ bekliyor. Kim bunlar? Suriye ordusunun hakimiyet sağladığı bölgeden kimler kaçar? Büyük çoğunluğu ÖSO, KAİDE, IŞİD mensupları, ‘muhalif’ denen silahlı gruplar. Aksi takdirde Suriye devletinin ordusundan neden kaçsınlar?! ABD örtülü operasyonu öncesi orada yaşamıyorlar mıydı?

Siz ekranda gördüğünüz çoluk çocuk kadın görüntülerine bakmayın. Sadece bir hafta içinde sınırı geçmeye teşebbüs eden kaç silahlı terör örgütü üyesi yakalanmış emniyet raporlarını araştırın. Neden bazı yerlerdeki mesela Irak’taki Türkmen mülteci haberleri batı basınında hiç yer almazken, hergün Türkiye sahillerinde boğulan mülteci haberleri batı mansetlerinde??
Bu ‘sınırı aç’ emri iki taraflı bir emir!
Türkiye teröristlere ve nüfuzunu bozacak oranda yabancıya kapısını açacak, Avrupa’ya mülteci geçişini önleyen bir tampon bölge olacak.

Ve, içeri girenler kısa zaman içinde Türkiye’de terör yuvaları kurarak, başta Güneydoğu, Hazar, Kafkasya sınırlarında harekata hazırlanacak.

Bu arada Türkiye’nin ‘müttefiki’ ABD açık açık ‘Kürt baharı’ndan sözediyor.. ‘PYD ile işbirliğini ilan ediyor.
Aynı anda Selahattin Demirtaş, ‘Türkiye’nin Kürtlere ‘toplu katliam’ yaptığını söylüyor. Türkiye’yi 2. Roboski katliamı ile suçlayan her dilden haberler sosyal medyayı sarıyor.
Ve Alman Şansölye apar topar Ankara’da! Davutoğlu ‘yasadışı göçe karşı Almanya ile birlikteyiz’ diyor ve sınır bölgelerine, ne idüğü belirsiz (onları Kuzey Irak’daki faaliyetlerinden biliriz!) Alman ‘yardım’ kuruluşları ve STKlar konuşlanıyor!
Ve Yasadışı göç bahanesi ile NATO’ya Ege davetiyesi çıkarılıyor!
Ve şehit haberlerinin ardı arkası kesilmiyor!

Gelen felaketi 2011 den beri haykırıyoruz. Bu işin Tunus, Mısır, Libya ile bitmeyeceği, Suriye düşerse Türkiye’nin düşeceğini bu örtülü kanlı Batı operasyonunun ilk günlerinde yazmıştık.
Amerika niyetini 2003’de Condolezza Rice’ın ağzından açıklamıştı:
Fas’dan Pakistan’a 22 ülke dönüşüme (transform) uğrayacaktı. Bunların içinde kendini ABD ‘müttefiki’ sanan Türkiye de vardı! O Türkiye ki hemen her kurumunda Amerikan sivil ve askeri örümcekleri ile Güliver gibi yere mıhlanmıştı!

Kendini ABD’ye ‘ortak’ zannedenler! Tarih, ABD’nin tüm ‘ortak’ diyerek sevindirdiği ‘tebaasını’, kullanım süresi bitince deliğe süpürdüğünün kanıtlarıyla dolu!
2016 , 3. Paylaşım Savaşına imza atan yıl olacak. Birileri , 100 yıl önce yapılan gizli anlaşmalardan dem vuruyor. Bugün benzer anlaşmalara imza koyanlar, bulunduğumuz bölgeyi hallaç pamuğu gibi atmaya yeminli, ve bölgedeki ‘maşalarına’ da acımasız olacakları kesin!

Oyunu bozacak tek unsur ‘tarihin emri’yle harekete geçecek olan Türk milletidir. Bunun ne demek olduğunu soranlar NUTUK’a başvursun.

Banu Avar
09.02.2016

Önceki İçerikGün O Gündür
Sonraki İçerikBUMERANG!
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz