“TARİHİ MÜJDE”!!! / Banu AVAR

0
838

Millete yedirdikleri işte budur..
Hürriyet manşet atıyor! ‘Türkiye’ye tarihi müjde’! Nedir bu müjde? Fransa AB müzakerelerinde bir ‘fasıl’ açıyormuş. Türkler tıpkı Gümrük Birliği imzalandığında olduğu kendi boğazlarını kesecek bıçağı yalamaya başlamalılarmış! Havai fişekler patlamalıymış…
Bakın son günlerde AB’ye başbakan esti gürledi.. “One minute”ler çekti.. Şanghay’dan bile bahsetti. “Giderim haa” dedi.
Ardından Davutoğlu Fransa’dan “müjdeli haberi” verdi.. Hepsi bir oyunun sahneleri!
Fransa Cumhurbaşkanı ‘Türkiye ile ‘beyaz sayfa’ açıyor işte! AB Amerika’nın içine ittiği ekonomik bunalımda kıvranırken, Türkiye kaynaklarına el konmasını hızlandıracak bir adım daha atıyor. Türk milletinin parasıyla Türkiye’yi bölmek için kaynak aktarım esaslarını belirliyor!
Bir taşla kaç kuş… Tribünler memnun: “Bağırdık, aldık” diyecek..
Küresel finans çevreleri göbek atmakta..
22 numaralı fasıl açılıyor! 22. Fasıl ne, kim bilecek. Boyalı basın ve kanalizasyon ekranları millete ‘sevinin!’ diyor.. Onlar da sevinecek!
Türkiye’yi bölüp dilimlere ayırma maddelerinden birinin numarası, 22.
AB – Türkiye müzakerelerindeki maddenin adı şöyle: “Bölgesel Politika ve Yapısal Araçların Koordinasyonu”
Ne diyor açıklamada:
AB, Türkiye’yi bölge bölge il il bölme işlemini 2006’da imzalanan Bölgesel Kalkınma Ajansları yasasıyla gerçekleştirmiştir: Okuyun:
“Merkeziyetçi yönetiminden bölgesel yönetime geçişi sağlayacak yasal çerçevenin oluşturulması amacıyla, İBBS Düzey II Bölgelerinde Kalkınma Ajanslarının kurulmasına ilişkin 5449 sayılı Kanun 2006 yılı başında çıkarılmıştır. Bu çerçevede ilk etapta Temmuz 2006’da İzmir ve Çukurova Kalkınma Ajansları kurulmuş ve faaliyete geçmiştir. Kasım 2008’de 8 Kalkınma Ajansı ve Temmuz 2009’da 16 Kalkınma Ajansının kurulmasına ilişkin Bakanlar Kurulu Kararlarının çıkmasıyla toplam 26 Düzey II Bölgesinde KA’larının kurulmasına ilişkin yasal süreç tamamlanmıştır.” http://www.dpt.gov.tr/bgyu/kalkinmaajans/ajans.html
http://www.abgs.gov.tr/index.php?l=1&p=87
Yeni Bölünme Anayasası ile birlikte BÖLÜNMÜŞ TÜRKİYE tüm alt yapısıyla kendi mahkemeleri, idari birimleri, okulları belediyeleri finans kurumlarıyla doğrudan küresel finans sırtlanlarının elinin altında olacaktır!
Zamanı gelmiştir, hukuki altyapı tamamlanmıştır ve FASIL başlamıştır… Türk milleti gerçek fasılı onlara gösterecektir!
Banu AVAR, 12 Şubat 2013
[email protected]

Önceki İçerikToplumsal Travma ve Pansuman! / Banu AVAR
Sonraki İçerikVatikan Yeni Papayla Yeni Bir Haçlı Savaşına Girişecek! / Banu AVAR
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz