Plan ve Kan! / Banu AVAR

0
825

Sekiz şehidin ardından TRT ŞEŞ bir kürt lehçesiyle daha, yayın açılışını Barzani’nin katılımıyla yapıyor! Şehitlerimizi daha toprağa vermeden iktidar ve ana muhalefet partisi aktörleri, canlı yayınlarda ‘demokratik özerkliğin’ faydalarından bahsediyor…
Sonra genç bir arkadaş sayfamıza yakınıyor… ‘Siz de her fırsatta iktidara çatıyorsunuz! Şehitlerimizi siyasete alet etmeyin!’
Körleştirme operasyonunda, algı kanserini yayma da bir ölçüde başarılı oldukları kesin..
Kanser hücresini toplumun algısına yerleştirip, metastas yapmasını saplayan yöntemleri devreye soktular.. Aç bilaç, bıraktıkları başıbozuk düzene iane pompalarken Amerikan ‘derin’ devletinin yol haritasına uydular.. Şimdi kendileri de kıskaçtalar!
Çünkü bu gidişin sonu bu işin yerel memurlarını da silip süpürecek! Kaos sadece halkı değil, yönetimi de alt üst edecek!
Sadece son 5 seneye şöyle bir bakın.
2007’de Washington’un ‘derin’ adamı David Philips ‘PKK’nın silahsızlandırılması’ adlı raporu yazdı.. Raporda verilen yol haritası: ‘PKK’ya af, tutukluların serbest bırakılması, Türksüz bir yeni Anayasa’ydı.
Raporun medyatik adı AÇILIM olacaktı.
2009’da HABUR girişiyle başladı! Oslo süreciyle devam etti.. Terörle müzakere edildi! Bilgiler, çıkarları çatışan gruplar tarafından medyaya sızdırıldı..
Katil Öcalan da ‘Devletle görüştüğünü’ beyan etti.
‘Kürt sorununun demokratik anayasal çözümü gerçekleşmezse topyekun savaş dönemi başlar!’ dedi.
Ardından Ergenekon süreciyle ‘Türk ordusunu kafesledik’ diyen ajan Barkey, ‘demokratik özerklik olmazsa, bir kalkışma olacağını’ söyledi.
Amerika’dan gelen yol haritasında ‘gidiş’ açık ve net olarak belirlenmişti:
‘Türk toplumu ‘TOPLUMSAL, EKONOMİK VE SİYASAL İSTİKRARSIZLAŞTIRMALAR’la boğuşacak, bu durum giderek yoğunlaşacak, iç savaşlar ve bölgesel savaşlarla ekonomik yaptırımlar hayata geçirilecek ve uzun vadeli karmaşık stratejilerle değişim zamana yayılacaktı!’
Tüm bu süreç, tüm siyasi partilerin sürece katılmasıyla şekillenecekti… STK’lar ve medya Türk milletinin kulaklarına süreci zerkedecekti! Plan buydu.
Son aşama Türksüz Anayasa idi. 2010’da belkemiği açıklandı.
Prof. Ergun Özbudun, ‘Devletin ülkesi ve ulusuyla bölünmez bütünlüğünü korumanın devletin amaç ve görevleri arasından çıkarılması’ teklifiyle ekranlara çıktı. Profesör ‘…Ulus devletten eyalet sistemine geçişin önünde hiçbir anayasal engel kalmamalı.’ diyordu.
Son 2 yıl süreç iyice hızlandırıldı.. Baş döndürücü bir hâl aldı.
2011 başında Arap Baharı adı altında geniş Ortadoğu’da katliamlar başlatıldı. Bahar operasyonu Suriye’yi kana buladığında Suriye Kürtleri ve PKK biraraya getirilmiştir. Özgür Suriye Ordusu adı verilen terör grubuyla PKK masaya oturtulmuştur. Suriye ve İran’daki Kürt örgütlerle anlaşma sağlanamamışsa da Barzani, Kandil ve PKK/BDP’nin yeni Anayasayla birlikte ‘demokratik özerklik’ konusunda ilk adımı atması ve sonra bu vakuma diğerlerini katması hesaplanmaktadır. Tüm bu süreci ABD büyükelçisi Adana konsolosu ve bölgedeki çok sayıda ajan yönetmektedir.
Habur’dan başlayan ve OSLO süreciyle devam eden AÇILIM süreci ve küresel sırtlanlar denetimindeki terör örgütü on binlerce vatan evladının kanına girmiştir.
Tüm bu süreçte Amerikan ve NATO gizli servisleri ve içerdeki siyasi ve ekonomik işbirlikçileri çocuklarımızın katledilmesiyle sonuçlanan bir Amerikan planını yürütmüşlerdir.
Türk milleti bu keskin dönemecin farkına ya şimdi ya da az sonra varacaktır!
Banu AVAR, 19 Haziran 2012
[email protected]

Önceki İçerik'Küresel Memur' Türkiye'nin Suriye'yle Savaşması İçin Yol Haritası Veriyor! / Banu AVAR
Sonraki İçerikYedi Düvel Provokasyonu ve 'YEM' olan Türkiye! / Banu AVAR
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz