Medya Devi Murdoch ve Başbakandan Ricası… / Banu AVAR

0
1457

Dünya medya devi, Irak savaşındaki çığırtkanlığıyla ünlü, Soros medyasının ateş püskürdüğü Rupert Murdoch bugün Ankara’da, Başbakanlıktaydı…
Murdoch’un sahibi olduğu Dow Jones & Co haber ajansında Murdoch’un Başbakanı ziyaretine her nedense ince detaylar katıldı:
‘Çalık Holding’in enerji alanında da yatırımları vardır. Çalık grubu, Sabah ATV ‘yi 2008’de 1milyar 250 milyon dolara devletten devralmıştır.. Şirketin CEO’su Berat Albayrak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kızıyla 2004 yılında evlenmiştir. Kardeşi medya grubunun başındadır.’ (http://news.morningstar.com/all/dow-jones/us-markets/201203060318/000048/rupert-murdoch-to-meet-turkey-pm-as-news-corp-bids-for-turkish-assets.aspx)
1946’da Amerikan vesayetine girdiğimizden beri, neredeyse tamamı yabancı güçler tarafından yönlendirilen ‘Türk’ basın yayın organları, Murdoch’la 2006’da tanıştı. Türkiye’de Fox TV geldi, kanalın başında küresel istihbarat memurları vardı.. Şimdi birkaç adet basın yayın kuruluşu daha neocon, savaş çığırtkanı Rupert Murdoch’un eline geçecek gibi..
Dünyanın çeşitli bölgelerinde medyayı ele geçirmek için birbiriyle boğuşan grupların bir kanadı, Murdoch krallığı!
Fox, BSkyB, Wall Street Journal, Dow Jones & Co haber ajansı, News Corporation’a bağlı nice medya şirketinden bir kaçı.. Murdoch, Rockefeller imparatorluğuyla işbirliği içinde, CFR Dış ilişkiler Konseyi’nin hatırı sayılır bir üyesi ve geçen yüzyıl ortasında, Avustralya’da babasından devraldığı basın krallığı son 40 yılda Çin’den Avrupa’ya dünyayı sardı.
Diğer kanatta Rothschilds şürekası, meşhur tefeci George Soros medyası var.. Malum ‘yumuşak güç’ baronları.. Turuncu darbe kralları.. Medya ve sivil örümceklerlehedef ülkeleri kıskaçlama operatörleri.. CNN, Time Warner, New York Times, The Economist falan… Onlar da CFR’nin üyesi… Hepsi aynı havuzun balıkları.
Bu gruplar sular durgunken kol koladırlar, aynı elitin parçalarıdırlar… Küresel kriz azdığında birbirlerine yakasına yapışırlar..
Bir bakarsınız Murdoch adı, İngiltere’de ‘dinleme skandalına’ karışır.. Sorguya alınır, News of the World kapatılır.. Murdoch sahibi olduğu kanallarda, memurlarından biri vasıtasıyla hıncını alır.. Ünlü sunucu Glen Beck ekranlardan Soros’a saldırtılır:
‘Amerika’yı sömüren ve ortadaki politikacıların arkasındaki kuklacı, ülkeleri ele geçirme teorisinin mimarı.. Amerika’yı ele geçiren sabotörlerin başı, ‘Dünya devleti’hayali gören üç kağıtçı.’ (Fox TV’nin ünlü programcısı Glen Beck, 18 Şubat 2012)
George Soros CNN’den cevaplar: ‘Bana kuklacı diyen kendine baksın.. O kimin kuklası ki? Boynundaki, Murdoch’un ipi!’
Aslında iki sermaye grubu, savaşmaktadır.. Kızışan taraflar ‘küresel medya imparatorluğu’ için gırtlaklaşmaktadır.
Türkiye’de her alanda olduğu gibi medyada da bunların izdüşümleri, gölge kahramanları vardır..
Bu konudaki söylemlerinden, hangi krallığın tebaası olduğu kolayca anlaşılır…
Patronlar küresel efendilerin iki dudakları arasındadır. O nedenle birden falanca gölge kahraman onca yalakalığa rağmen işinden atılır.. Patronu farklı cenaha doğru yelken açmıştır…
Bir zamanlar gözde olan falanca medya patronu, bu kurtlar sofrasında, nasıl sahip olduğu merak konusu olan dev servetini TMSF’ye kaptırır..
Sonra bir ‘iş’ adamı çıkar, Ziraat bankasından, yani halkın birikiminden ‘borç’ alır. O borçla TMSF’nin satışa sunduğu medya organın sahibi olur. Derken dünya medya devi Murdoch ve rakibi Time Warner o televizyon ve o gazeteye sulanır… Bir itiş kakış başlar…
Neoconlar ayrı, Soroscular ayrı çalışır… Ankara’nın yolunu tutarlar… Başbakana kadar çıkarlar..
Bizden alınan borçlarla ele geçmiş bir tv ve gazete şimdi yeni sahibini bulacak.. Arada birileri çok kazanacak.
Ve bu yaz çok ama çok sıcak olacak!
Haçlı medyası savaşa kışkırtacak, yalan haber yapacak, Türkiye’nin yoksulları daha çok ‘iane’ alacak, televizyonlarda ‘yarışmacı’ olmak için birbirini yiyecek.. Dilendirilecek… Maaşını, el emeği göznurunu iç edenlerin kanallarını seyredecek! Onların haber tetikçilerini, dinleyecek!
Hiçbir millet 70 yıldır süren böylesi bir vahşi operasyondan tek parça çıkamazdı.. İşte koca Rusya ve Yugoslavya dağıldı… Ne milletmişiz! Yıkılmadık ve hala ayaktayız… Bu millet oyunu gördükçe çözümü de bulacak.


Banu AVAR, 6 Mart 2012
[email protected]

Önceki İçerikRusya'da Soros Çocukları Mutsuz… / Banu AVAR
Sonraki İçerikSoros’un Çıplak Aktivistleri ! / Banu AVAR
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz