'Küresel Direniş'in Sponsorlarına Bakın! Durumu Anlayın! / Banu AVAR

0
1140
‘15 Ekim: ‘Küresel Direniş Günü’ymüş!
Amerika’da bir şeyler oluyor!

‘Anonymous’- internet aktivistleri, Zeitgeist’cılar, Adbusters dergisi, Wiki sızıntıcılar, ‘Wall Street’i işgal et!’ hareketi, Soros destekli STK örgütü ACORN ve 2 milyon üyeli Hizmet sendikası SEIU sokaklarda… Birileri internetten fırlayıp Brooklyn Köprüsü’nü kapatıyor, Chicago’da banka şubelerini çöpe boğuyor, New York’ta bir parkta geceliyor.. Yine birileri Batı dünyasındaki ‘bahar’dan sözediyor..
Sadece New York’un yüzde 50 nüfusu evini barkını son krizde kaybetti… Dünya lideri Amerika’nın halkı aç ve işsiz.. Öfke dorukta ..
2011 yılı boyunca Amerika’da yüz elli bin kamu çalışanı işini kaybetti. Yıl sonuna kadar elli bin çalışanın daha işten çıkarılacağı açıklandı. Sadece bu sektörde, 1 milyon kişi etkilendi! Amerikalılara kış geldi!
O zaman bu öfkenin tamponlanma zamanı… Ayrıca bu kış, halkı yok edecek ve küresel sırtlanları daha da semirtecek yeni yasalar gelecek!
Tüm bunlar olurken, ‘Denetimli bir muhalefet’ kızgın halka yeni bir nefes, birazcık da ‘umut’ verecek! Halkın hayal denizinde yüzmeleri gerek.. Sonra en başta orta sınıf, ellerinde Apple’ları, iPad’leri, kulaklarında iPhone’larıyla en sert şekilde toprağa gömülecek!
Bizde de hem sosyal paylaşım sitelerinde hem de Cumhuriyet gibi ‘sol’ gazetelerde ‘Amerikan Baharı’ndan umutmuş gibi sözeden birileri var…
O zaman şu ‘bahar’ın arkasına bakmalı…
15 Ekim ‘Küresel Direniş Günü’ymüş ya! Logosunda ‘United for Global Change!’ yazıyor. Yani bunlar ‘Küresel Değişim için Birleşenler!’
Küresel Değişim’i isteyenler kimler? Tek dünyacı küresel çeteler! Ama New York’ta Zuccotti parkına sosyal paylaşım ağlarında örgütlenip gelenler, küresel çetelerin merkezi Wall Street’i ‘işgal’ etme gayretindeler! Kafanız karışmıyor mu?
New York parkında yüksekçe bir yerden kalabalığı galeyana getirenlere bakalım. O da ne? Yugoslavya’yı CIA uzmanları ve NED (National Endowment for Democracy) fonlarıyla parçalara ayıran OTPOR/CANVAS gençlik örgütünün liderleri… İvan Maroviç, Doğu Avrupa’ya, Kafkaslara, Orta Asya’ya turuncu darbeyi öğretti, “Arap Baharı”na yol verdi, sıra Amerika’ya mı geldi?!
Kapitalizmin merkezinde ‘kapitalizme karşı mücadele’ ‘Emekten yana-sömürüye karşı elele!’ çığlıkları ortaya yayılıyor.. Meydanlarda Sırp aktivistler, Feysbuk ikonları Amerikan halkını küresel elite karşı savaşa çağırıyor! Aman ne inandırıcı…
Zaten İvan Maroviç durumu açıklıyor: ‘Devrimci bir eylemin planlamasında, hiçbir şey ‘kendiliğinden’ değildir! İnsanlar sokaklara dökülüvermiş gibi görünebilir. Ama bu aylar hatta yıllar süren dikkatli bir hazırlığın sonucudur! Belli bir noktaya gelene kadar, grevleri ve büyük kitle yürüyüşlerini örgütleyene kadar geçen süre çok sıkıcıdır. Ama o noktaya vardığınızda her şey birkaç hafta içinde sona ulaşır!’ (Revolution U, Foreign Policy, 16 Şubat 2011)
Çok önceden ve çok ince ince hazırlanmış bir operasyon olduğu afişinden bile belli! ‘Occupy Wall Street !’ (Wall Street’i işgal edin!)’in afişinde polislerin kovaladığı kızgın bir boğanın üzerindeki zarif balerin, onların neyi nasıl planladığının göstergesi!
‘SOL’un denetimi!
Kurt Nimmo ve Prof. Michael Chaussodovsky Globalresearch.com’da sordular. ..
‘Küresel sermaye tarafından fonlanan Küresel direnişçiler’, nasıl oluyor da dünyayı küresel şirketlerden kurtarma iddiasıyla ortalıktalar?!’
Evet nasıl!?
Meydanlara ilk çağrı The Adbusters Dergisinden yapıldı… Ortada General Assembly of New York (New York Meclisi) adında bir düzenleyici örgüt vardı ama onların kim olduğu da meçhuldü.. Adbusters dergisi bir medya vakfına bağlıydı..
Bu vakıf başka vakıflar tarafından fonlanmaktaydı. Adbusters’a yüklü bağış yapan vakıf The Tides (Foundation) vakfıydı. ‘Sol’ ‘İlerici’ söylemlerle ortadaydı.
Tides Vakfı, George Soros’dan, 2008’de 4 milyar dolar almıştı.. Sonraki bağışların izine rastlanamamıştı.
‘Amerika Öfke Günü’ ya da ‘Küresel Direniş!’ çağrılarının yeraldığı sitelerde Ruckus Society adlı bir vakıf daha vardı. Ruckus Society web sayfasında, Tides Vakfı’ndan fonlandığını açıklamıştı.
Direniş’i destekleyen ACORN (American Community Organization for Reform Now) ve SEIU (Service Employees International Union -AFL-CIO bağlantılı-) gibi sivil toplum ve sendikalar da Warren Buffet ve George Soros fonları ile bağlantılıydı ve ‘küresel direniş!’ çığlıkları atıyorlardı!
Ünlü ‘sol’ belgeselci Michael Moore da, yanlarındaydı.. Basında ‘Direniş’ hareketinin ‘kapitalizmin ölümü için olduğunu’ söylüyor, konuşmasını ‘muhalif’ sözlerle süslüyordu. Ama konuşmasında FED’den, Soros gibi tefecilerden hiç bahis yoktu…..
SAĞ’ın kontrolü!
Küresel sermaye, patlama noktasına gelmiş toplumun SOL kesiminin gazını Soros vakıflarınca fonlanan , sendikalar, sivil toplum örgütleri, medya organları yardımıyla alacaktı!‘Devrim ve değişim’ laflarıyla ‘sol’ muhalefeti kontrolde tutarken , SAĞ muhalefet de ihmal edilmeyecek, o cenaha da Çay Partisi (Tea Party) oturtulacaktı.
Sahnelenen oyuna iyi bakın! Patlamaya hazır ve her şeyini küresel çetenin midesine yediren bir toplumda sağ ve sol taraf KONTROL ALTINDA! Sadece kontrol altında olsa iyi… Dahası da var!
‘Wall Street’i İşgal et!!’ hareketinin web sitesinde, Soros’un takdir sözleriyle, dünyanın en zengin 3. adamı Warren Buffet’ın ‘vergi reformu önerileri’ne yer veriliyor (!)
‘Zenginler için vergilerin arttırılması’nı savunan Buffet’ın vergi yasası önerisi, küresel direnişçilerin ağzında dolaşıyor!
Halkın kendi bacağını kurşunlaması için ortaya OTPOR / CANVAS kuklaları sürülüyor.. Onlar da sloganları belirliyor… ‘Yüzde 99’u kurtarmak için yüzde 1’i verelim!’
Arkada Soros, Buffet, onların da arkasında Rockefeller, Rothschild Amerika’da kalan son kanı içmek için bekliyor… Zenginlerin vergilerine bir şey olacağı yok. Onların parası vergisiz cennetlerde gömülü.. ‘Vergiler yükselsin!’ diye bağıran orta sınıf, kendi eliyle kendini yok edecek. Bağıra bağıra kalan her şeyini küresel tefecilere verecek. Buffet ve Soros’ların cebinden kuruş vergi çıkmayacak ama sokakalarda bağıranların iç çamaşırları bile gidecek!
Kurt Nimmo soruyor: “‘Wall Street’i işgal et!’ hareketi ‘Sol’ retoriği kullanırken, hareketi fonlayan ‘Liberal’ vakıflar.! Aynı vakıflar ‘sağ’ muhalefeti de fonlamaktadırlar. Küresel sermaye gerçek muhalefeti güçsüzleştirip, yok ederken, kendini daha da zengin edecek adımları mı atıyor!?’”
Michael Chossudovsky bir yazısında alıntılamıştı: 1960’lı yıllarda Kennedy ve Johnson’un Ulusal Güvenlik danışmanı olan, Ford Vakfı başkanı McGeorge Bundy soruya en genel şekliyle cevap veriyor:
“[Ford] Vakfı’nın yaptığı her şey Dünya’yı kapitalizm için güvenli hale getirmek içindir..! Olumsuz etkilenenlerin rahatlatılmasına yardımcı olmak, toplumsal gerilimleri azaltmak, KIZGIN OLANLAR İÇİN EMNİYET SİBOBU SAĞLAMAK ve hükümetin işleyişini kolaylaştırmak! Görevimiz budur!”
Yukarıdaki örnek çerçevesinde Türkiye’deki siyasi muhalefeti dikkatle inceleyin. Sivil toplum’un sendikaların, derneklerin yapısına ve sponsorlarına dikkatle bakın. ‘İlerici’ymiş maskesi altında yayın yapanların, eylem örgütleyenlerin akçeleri nerden geliyor araştırın!

Dipçe: Wikileaks konusunda benim sözlerimi çürütmek için Akif Beki’den medet uman, ‘AB Proje Danışmanları’nın dikkatine: ‘Sol muhalif’MİŞ gibi ortaya çıkanlar, sahte‘muhalefet’in en iyi örneklerini oluşturmaktalar. Kendilerine teşekkür borçluyuz!. Türkiye’yi küresel sırtlanlara pazarlarken yukarda örneğini gördüğünüz Soros ‘sol’culuğuTürkiye bayiliğini layığıyla yapmaktalar. .Wiki, Assange, Soros, Rothschild bağlantısını, ve Arap ülkelerinde ‘halk hareketi’nin perde arkasını yazdığımızda pek rahatsız oldular! Şimdi, Batı ‘baharı’ ve sponsorlarını, ders verdikleri Soros okullarında bakalım nasıl değerlendirecekler…

 

Önceki İçerikAttilâ İLHAN Bizimdir ve Bizimledir / Banu AVAR
Sonraki İçerikTezgâh ve Plan! / Banu AVAR
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz