Klavuzu Batı Olanın… / Banu AVAR

0
1166

Emperyalizm, bir ülkeyi deli gömleğine sokunca, gırtlağını sıkana kadar, nefessiz bırakana kadar uğraşır.
Batının deli gömleğindeki ülkelere bakın!..

  • Hepsi komşularıyla çatışmalıdır.
  • Hepsinde etnik ve mezhepsel çatışma merkezleri vardır.
  • Ekonomileri yamyassıdır.
  • Sahte bir din baskısı altında uyuyan ya da aşırı yozlaşmış, Batıya özenti girdabında yüzen halkları vardır.

Türkiye, Gazi Paşa’nın dış politikasını bırakalı çok oldu. O dış politika 3 ayak üzerine oturmuştu. Sovyetlerle dostluk anlaşması, Doğuda Sadabad Paktı (İran, Irak, Afganistan ve Türkiye) ve Batıda Balkan Paktı…
Atatürk’ün ölümüyle Batı ile müttefik, komşularımızla ‘papaz’ olmaya başladık.
Son 1 yılda ise tüm komşularımızla ‘sıfır barış’ pozisyonuna geldik. Son olarak Rusya ile de ‘papaz’ olmaktayız.
Son olay uçak olayıdır. Türkiye, Rusya’dan gelen ve içinde Rus yolcuların da olduğu Suriye uçağına havada müdahale etmiş, sekiz saat boyunca yolcuları Ankara havalananında bekletmiş, sonuç olarak uçakta askeri malzeme olduğunu söyleyerek Suriye’ye bir ‘nota’ daha vermiştir.
Rusya Dış işleri yetkilisi yaptığı açıklamada: ‘Sıra şimdi de Rusya Türkiye ilişkilerinin bozulmasında…’demiştir.
Rusya; Türkiye’nin en önemli komşusudur. Türkiye’nin Rusya’ya enerji bağımlılığı vardır. Türkiye’nin hatırı sayılır sayıda iş adamı Rusya ile büyük çaplı iş yapmaktadır. Rusya’nın iki numaralı ticaret ortağı Türkiye’dir.
Şimdi özellikle Putin’in 14 ekim tarihinde yapacağı ziyareti de ertelemesiyle ilişkiler dönülmez bir yola girmek üzeredir ve zararlı çıkacak olan Türkiye’dir. İşte Batının ‘deli gömleği’ böyle bir şeydir!..
Suriye’ye karşı batının jandarmalığını ve katiller ordusunun hamiliği üstlenen Türkiye‘nin, Irak’la İran’la ilişkileri had safhada bozuktur. Rusya ile olan ilişkileriyse gerginlikten çıkmaza doğru uzamaktadır.
Rus dışişleri sözcüsü Aleksandr Lukaşeviç, bugün yaptığı yazılı açıklamada, zorla yere indirilen Suriye uçağındaki Rus yolcuların, diplomatlarıyla görüşmelerine izin verilmediğini, hava alanı salonlarına kabul edilmediklerini, yolculara 8 saat boyunca yemek verilmediğini, Türkiye’nin bu tavrından ‘rahatsız’ olduklarını belirtmiştir.
New York Times bugünkü haberinde, bir Rus silah şirketinin açıklamasına yer vermiştir:
Yetkili, açıklamada, Rusya’nın Suriye ile olan askeri işbirliğini hiç bir zaman kesmediği, bunu yasal yollardan yaptığını, bu nedenle askeri malzemeyi bir yolcu uçağıyla gizlice taşımaya ihtiyaçları olmadığını söylemiştir:
Dışişleri sözcüsü Lukaşeviç, yaptığı son açıklamada ‘Suriye krizinin ortasına bulaşan Türkiye’nin, Rusya ile ilişkilerinin zedeleneceğini’ belirtmiştir..
‘Başlangıçta Suriye krizi, Rusya- Türkiye ilişkilerini etkilemez diye düşünülüyordu. Ama şimdi durum değişti. Türkiye, Suriye’nin iç işlerine bodoslama dalıyor…’
Sözcü, Suriye uçağının zorla yere indirilmesi durumunun Türkiye açısından ‘büyük risk’ taşıdığını da belirtti.
Türkiye küresel çetenin üstüne geçirdiği deli gömleği içinde dönüşü olmayan bir yola itiliyor!..
Batının aldığı gazla ‘3 saatte Şam’a konmak’ hayalleri görüyor (!) Yıllardır Türkiye’nin altını oyan ve terör örgütleri hamisi NATO, ‘Türkiye’yi korumak ve savunmaktan’ söz ediyor!..
İşin aslı, NATO/ CİA terör örgütleri ve küresel sermaye odakları Suriye’ye konuşlandırdıkları terör çeteleriyle Türkiye’yi de vuruyor.
Prison Planet’den Paul Joseph Watson 5 Ekimde yazdı: ‘Türkiye, Suriye sınırından gelen saldırıdan sonra Suriye , Birleşmiş Milletler’e, Suriye’nin kendisinden özür dilediğini ve saldırıyı üstlendiğini bildirerek yalan söyledi. Oysa Suriye sadece başsağlığı dilemiş ve olayı araştıracağını bildirmişti.. Ve Türkiye’ye , Suriye’yi, de hedef alan ‘Hür’ Suriye Ordusu’na bağlı birlikler tarafından ateş edilmişti…
***
Türkiye hızla bir uçuruma sürükleniyor!.. AKP yönetimi ve aldattığı insanlar Suriye’ye ‘girerse’ Türkiye’nin ‘büyük devlet’ olacağını sanıyor.
Batının deli gömleği içinde, batının maşalığını yapanlar, birçok bölgesel ve dünya savaşında görüldüğü üzere, sadece kendi evlatlarından ve topraklarından olurlar!
Durumu hala göremeyenler, ordusu terhis edilmiş subayları sürgüne gönderilmiş Osmanlı ordusunun 1911-12 de, tam 100 sene önce, bir yandan Libya’da bir yandan Yemen’de darmadağınık kaldığını ve 6 milyon nüfuslu, 168 bin kilometre kare vatan toprağını kaybettiğini iyi hatırlasınlar.
Osmanlı ordusu yabancı subayların Alman komutanların, İngiliz uzmanların denetimindeydi 100 yıl önce. Bugün ABD NATO güdümünde!
Kılavuzunuz Batıysa, burnunuz pislikte kalır , dizleriniz yerde!
Banu AVAR, 11 Ekim 2012
[email protected]

Önceki İçerikAmerika’nın Kuklası Milyonlarca Dolar Dağıttı ama 'CHAVEZ' Kazandı!.. / Banu AVAR
Sonraki İçerikYedi Yıl Oldu Veda Edeli… Düşünceleri Önümüzde Deniz Feneri Gibi… / Banu AVAR
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz