Kıskaçtaki Erdoğan ve Katliam Çeteleri! / Banu AVAR

0
883

Ekranlarda adeta ıkınan bir başbakan… Zor durumda, bir yandan Batı ‘Yürrü! İlk hedefin Suriye’ diyor, Batının desteğindeki ‘muhalif katiller’ ipin ucunu kaçırınca, aynı batı, ‘Türkiye yaptı! Katilleri o destekliyor!’ diye Türkiye’yi ortaya sürüyor….
Rusya’ya mesaj götürüyor, ‘ikaz’ alıyor…
Basın toplantısında, Esad çok adam öldürüyor deyip hangi komşu ülkede kaç bin Suriyeli mülteci var sıralarken, Suriye’de devlet adamları katlediliyor.
Ellerinde tüm medya organları, Katar’da film seti gibi hazırlanmış Halep, Şam meydanları, sahte Suriye ordu mensuplarının yalan itirafları tüm dünya haber ajanslarına servis ediliyor. Hergün bir yerde El kaide katliamı yapılıyor, ‘Ordu vurdu’ deniyor.. Humus’daki Hristiyanlar El kaide zoruyla göçettirildi ve tüm eşyalarına ve evlerine el konuldu. İtiraz eden canından oldu! Ama ‘Suriye rejimi suçlu’ydu!
Bu nasıl bir oyundur!
Libya bombalandı… Şıkır şıkır şehirleri paramparça oldu.. Eşkiyaya para silah bayrak verildi , üstüne bir de ‘demokrasi’ armağan edildi! Seçim bile yapıldı.. Libyalı kan ağlıyor, orası ayrı!
Suriye’ye Türkiye tebelleş edildi.. ‘Uluslararası camia’da konuşuladursun, tampon bölgeler çoktan oluştu.. Haçlıların NATO’nun katilleri Türkiye’nin Suriye sınır hattını işgal etti!
18 Temmuz günü Özgür Suriye Ordusu ve İslami Cihad, Şam’daki bomba olayını üstlendi. Deliller gösteriyor ki, suikast tarzı, tipik bir NATO operasyonu..
Global Research’den Fiona Cunningham son zamanlarda artan operasyonlara şu yorumu yapıyor:

      ‘Geçtiğimiz mart ve nisan başında, Suriye Ordusu katil çetelere karşı Humus ve kuzey kentlerinde önemli başarılar elde etmişti.
      Nisan ortalarında, Annan Barış Planı ilanından bu yana, Batı desteğindeki silahlı grupların askeri kapasitelerinde artış göründü ve saldırılar arttı.
    1 Nisanda İstanbul’da yapılan ‘Suriye’nin Dostları’(!) toplantısında 100 milyon dolar silahlı çeteler için ayrıldı.. Ve son saldırının Batının üstün istihbarat ve koordinasyonunun bu çetelerin arkasında olduğu ortada. Suriye’deki silahlı grupların Türkiye ve Batı özel kuvvetlerinden destek aldığı ve Arap şeyhlerince finanse edildiğinden de artık kimsenin kuşkusu yok!’

2012 başından beri, Şam ve Halep’deki bombalamalar, 55 kişinin hayatını kaybettiği Askeri İstihbarat Merkezi önündeki bombalama olayı, El Kaide tarzı saldırıları hatırlatmaktaydı. Aynı tarz saldırıların Irak’da da Afganistan’da da Libya’da da onlarca örneği vardı. Bunlar tipik NATO operasyonlarıydı.
Cunningham, Nisan sonundan bu yana silahlı çetelerin askeri yetenekliliğinin büyük artış gösterdiğinin altını çiziyor ve gerek para gerek silah yardımlarının üst düzeye çıkarıldığına işaret ediyor.
Suriye ‘muhalefet’ sözcüsünün son açıklaması, bunun bir NATO örtülü operasyonu olduğunu operasyon için kullanılan isimle bile ispatlıyor: ‘Operation Damascus Volcano’ Şam yanardağı operasyonu!
Sözcü: ‘Esad’ı indirmek için dış desteğe sahibiz!’ diyor..
İsrail ziyaretinde Hillary Clinton: ‘Esad yenilecek!’ buyuruyor. “Güvenlik Konseyine baskı yapmayı sürdüreceğiz. Ruslara da baskı yapacağız. Belli bir zaman veremiyorum ama Suriye rejimi düşecek!’ diyebiliyor.
İngiltere Dışişleri Bakanı Hague, son saldırı sonrası verdiği demeçte Güvenlik Konseyi’ne yeni bir baskıdan sözediyor. ‘Durum hızla kötüye gidiyor. Güvenlik Konseyi tavrını gözden geçirmeli!’
Tüm bu olanların özeti bir bilgisayar oyunu gibi…
Bir ülkeyi işgâl oyunu oynanır… İşgâl güçleri doğrudan müdahaleyi göze alamıyorlarsa, sınırları tırtıklamaya başlarlar.. Canileri bulurlar, silahları verirler, figüranlara sınırları deldirirler.. Nokta operasyonlar yaparlar… Komşu ülke yönetimlerini kullanırlar.. Medyada sabah akşam hedef ülkeyi yerin dibine batırırlar. 16 ay önce sorunları olan ama kan ve gözyaşından uzak, huzuru olan bir ülke, ekranda kararır, üzerine bir çarpı atılır, yanında ‘DEMOKRASİ GELDİ’ yazılıdır..
Devlet başkanı yok edilir, yeni bir anayasa biçilir… Artık o ülkeyi küresel bankerler yönetecektir.. Acil bir seçim yapılır. Kimin kazanacağı baştan bellidir. Bu senaryo Suriye için de yazıldı… Ama 16 ay Suriye’nin direneceği onlara göre imkansızdı! Suriye halkı ‘İmkansız’ı başardıysa, hazır olsunlar, bu coğrafya da ‘‘mucize’ler hep vardı!


Banu AVAR, 20 Temmuz 2012
[email protected]

Önceki İçerik‘Değişim, ‘Dönüşüm’ ‘Yenilik’ Turuncu Darbelerin Sloganıdır! / Banu AVAR
Sonraki İçerikÖmer Süleyman ve Bahar Temizliği! / Banu AVAR
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz