‘Değişim, ‘Dönüşüm’ ‘Yenilik’ Turuncu Darbelerin Sloganıdır! / Banu AVAR

1
5104
Siyasi partilere bel bağlamış olanlara, CHP’yi ‘sol’ zannedenlere, CHP’yi Atatürkçü zannedenlere özeldir, bu yazı…
Zehir, şekere bulanarak verilir… Hablemitoğlu’na yaklaşan katil, silahını çiçek buketinin arkasından ateşlemiştir!
Kemal Kılıçdaroğlu da, siyasi arenadaki diğer birçok zevat da, AB-ABD-NATO aşkını ve bağlılığını ‘anti emperyalistiz’ ‘Atatürkçüyüz’ laf salatası arkasına saklamıştır…
Dün 34. Kurultay’da Kılıçdaroğlu’nun yaptığı konuşmayı iyi izleyin..
CHP hem ‘değişecek’, hem ‘özüne sadık kalacak’tır!
‘Dönüşecektir’
‘Sistemden beslenenler değişime karşıdır!’ diye haykırıyor.. Sistem kim? Emperyalizm, AB-ABD-NATO–BM-İMF’den oluşan, bankerler yönetiminde bir dünya isteyen bir ÇETE!
Kılıçdaroğlu ‘Sistem’e karşı DEĞİŞİM!’ diyor. Sonra ‘dönüşüyor!’ ‘Yolumuz, kapitalizmin ‘Orman Kanunu’dur!’ diyor: ‘Hızlı balık, yavaş balığı yer!’
CHP uzun zamandır Atatürkçülük maskesi ile ‘sosyal demokrasi’ satıyor… Atatürk’ün partisi maskesini kullanıp, ‘sosyal demokrasi’ yani ‘ne köy ne kasaba! UCUBE’ bir uyduruk siyasi tanımın pençesinde kıvranıyor…. İçtenlikle bu partiyi Atatürk’ün partisi sananlar, hem sosyal demokrat, hem ‘ortanın solu’ , hem küreselci, hem liberal olup, HEM Atatürkçü nasıl olunur bir düşünsünler…!
Son kurultay her şeyi daha da belirginleştirmiştir. Kemal Derviş, Soros, Vamık Volkan, Fuller ‘tavsiyeli’ CHP yönetimi ‘zehiri şekerle örterken’ PEK ACEMİDİR!
Nasılsa Başkanlık sistemine geçilecektir.. Sonuçta ortada 2 parti kalacaktır.. Biri AKP öbürü onun ‘sol’ versiyonu olacaktır. Tüm ‘sol’ kucaklanacak, ‘değişimin’ içine konacaktır…
Bunu yaparken hem kapitalizmin en bilinen orman kanunu ‘Hızlı balık yavaş balığı yer’ denecek , hem ‘anti emperyalistiz’ narası atılacaktır..
Küresel çete’nin parçalanma anayasası tabii ki desteklenecek, ‘Sen yanmasan ben yanmasam…’ gibi Nâzım şiirleri serpintisi eşliğinde , ana fikir şu olacaktır:
‘AB, NATO ile birlikte Avro Atlantik camianın temel direğidir. Türkiye bu topluluğun vefalı bir üyesidir. Ve öyle kalacaktır!’ (Kılıçdaroğlu)
10. Yıl Marşı’yla salona girilecek, ‘Kuvvayi Milliye’ denecek ardından Diyarbakır il başkanı Kürtçe ‘yaşasın barış!’ diyerek devam edecektir!
Herkesten fazla konuşmasına gerekçe olarak ‘ezilmiş Kürt kimliğini’ gösterecektir!
Kılıçdaroğlu, “Analar ağlamasın” diyecek, ‘Sorun’u, demokrasi, insan hakları, özgürlük bağlamında’ çözecektir. E, Erdoğan da, Leyla Zana da, Apo da farklı bir şey söylemiyor ki! En iyisi CHP BDP ile de birleşmelidir!
Küresel çete memuru Kemal Derviş ‘birleşik, güçlü, yeni ‘sol’ istemektedir!
Kılıçdaroğlu, efendisine güzellemeler düzmektedir:
‘Kemal Derviş, çok iyi yetişmiş, özellikle ekonomi konusunda ulusal ve uluslararası uzmanlığına herkesin şapka çıkardığı, her alanda rüşdünü ispat etmiş partimizin bir üyesi”!
CIA ajanı Graham Fuller demişti: ‘Ben Türkiye’nin geleceği için çok iyimserim. Gülen hareketi, Kürt hareketi… Türkiye’deki TÜM HAREKETLERİN SİSTEMLE ENTEGRASYONU, Türkiye’nin gelecekteki İSTİKRARI (!) için esastır. İyimserim çünkü, bu entegrasyonun her geçen gün daha fazla gerçekleştiğini görüyorum!’
Kurultay öncesi yazmıştım: Fuller, Şerif Mardin, Vamık Volkan ve CHP’nin Kemal Derviş müridleri AKP daha rahat ayakta dursun diye, bir ‘dayanak parti’ oluşturmak için çabalıyorlar..
Yeni ‘sol’, işçi düşmanı, ‘ılımlı islam’a ılımlı, liberalizme bağlı, kökü dışarda bir Atatürkçülük söylemi ile kaplı olacak! Bu millet de, Batıyı Kâbe, CIA’yi mürşid bilen ‘yeni sol’u yutacak! Sevsinler sizi!
Batının ‘deli gömleğini’ giyenler sonu belli! Sattığınızı sandığınız üstü şekerli zehir, sonuçta sizi zehirleyecek! Bu millet er ya da geç ‘ele geçirilmiş’ siyasi partilere cevabını verecek!
Banu AVAR, 18 Temmuz 2012
[email protected]
 
 
Önceki İçerik‘Mr. Kurtulmuş, Saadet’in Cici Yüzü’! / Banu AVAR
Sonraki İçerikKıskaçtaki Erdoğan ve Katliam Çeteleri! / Banu AVAR
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz