Dikkat!.. Bize, Ters Köşe Operasyonu Yapılıyor! Banu AVAR

0
802

Tezkere ‘operasyonu’nda da tıpatıp referandum ‘operasyonu’ taktikleri kullanılıyor. Tıpkı halkı ‘Yeni Anayasa’ya ikna etmek için kullanılacak taktiğin de aynı olacağı gibi…
Mantık şu: “A’dan nefret ediyorum… A , X seçeneğine ‘hayır’ diyor… O hâlde ben X seçeneğine ‘evet’ diyorum.”
Şİmdi sayfamıza gelen yorumlardan birini okuyalım:
“… Eğer protestocular bölücü pankart taşıyorlarsa bu tezkere hoşlarına gitmemiş demektir. Demek ki tezkere ülke lehinedir…”
Bu mantığı ABD psikolojik savaş operatörleri Türkiye’de uzun zamandır kullanıyor. Başka ülkelerde de…

Suriye düşerse Türkiye, İran, Lübnan düşer!

Bu bölge mezhep ve etnik çatışmaların en kanlı örneklerine sahne olur.Türkiye bunun dışında bırakılmayacaktır. ABD hedef coğrafyaya el koymak için Türkiye- Suriyeçatışmasını hazırlamıştır. Rusya’nın karşısına kendisi çıkmamış, Türkiye’yi yem olarak atmıştır. Katiller ordusunu bölgede konuşlandırmış, hem Suriye’yi hem Türkiye’yi vurdurmaktadır. İkinci aşamada ‘tampon bölge’ yaratmak için Türk vatandaşlarını ‘hür’ katiller ordusuna vurduracak, ‘Türk Ordusunu’ müdahaleye itecektir.
Bunlar küresel çetenin ve işbirlikçilerinin plânıdır. Türk milletinin zararınadır!
Psikolojik operasyonda kullanılan ‘ters köşe’ mantığına dikkat ediniz!
Kimin ne amaçla ne söylediğine göre değil, nesnel gerçekler üzerinden durumu değerlendiriniz!..
Banu AVAR, 6 Ekim 2012
[email protected]

Önceki İçerikŞu Malûm Kongre! ARAP ve KÜRT 'Baharı' Temsilcileri Türkiye'de… / Banu AVAR
Sonraki İçerikAmerika’nın Kuklası Milyonlarca Dolar Dağıttı ama 'CHAVEZ' Kazandı!.. / Banu AVAR
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz