Celladına Aşık Olanlar! Kan Denizi Herkesi Yutar! / Banu AVAR

0
972

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry “Suriye’ye müdahalenin finansmanını Suudiler ve Katarlılar üslenecek”
NATO genel sekreteri Rasmussen: Suriye’ye birileri girecek ama o biz değiliz!’
George Soros: Türkiyenin birincil ihraç malı , KANI’dır!’
Hala bazı eblehler Savas çığırtkanlığı yapıyor! Batı ayrım gözetmeden toprağın üstündekileri ‘temizleyip’altındakilere el koyma pesinde. Bu arada bölgede uzun yıllar sürecek etnik ve mezhepsel çatışma için tüm imkanlarını kullanıyor!
Emperyalizm, Hain Arap devletlerinin parasını, Türkiyenin ordusunu kullanarak, Suriye ve bölgeyi bölüp parçalamak , 2. İsrail= kukla Kürdistan’ı da’özgürleştirmek’ için kanlı adımlara hazırlanıyor..
Bu oyunun sonucunu geçen yüzyıldaki gibi bu coğrafyanın halkları belirleyecek!
Küresel kan çetelerine gereken dersi verecek!
Banu Avar
6 Eylül 2013

Önceki İçerik31 Ağustos 2013 Eskişehir Millî İrade Buluşması
Sonraki İçerikAmerika’nın bayat “Bahane Yarat/Bombala” Oyunu! / Banu AVAR
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz