Amerika’nın bayat “Bahane Yarat/Bombala” Oyunu! / Banu AVAR

0
1027

Bunların işi bu…
Hedef’i belirleyip “savaşı” paketlemek…
Kamuoyunu ikna etmek için tüm medyayı harekete geçirmek! Tehdit ve şantajla maşa seçtikleri ülkelerden finansör ve taşeron bulup ortalığı kan gölüne çevirmek, sınırları değiştirmek, bölmek, parçalamak yutmak ve bunun için bahane hazırlamak!
Yossef Bodansky World Tribune’deki yazısında Suriye’ye ABD bombardımanı BAHANE’sinin yine ABD eliyle hazırlandığına dair kuvvetli ipuçlarından sözediyor:
1) Katar Türkiye ve ABD üst düzey istihbarat elemanlarını biraraya getiren bir teşkilat içindeler: MUKHABARAT AMRİKİ
2) Bu teşkilat ilk toplantısını 13-14 Ağustosta Antakya’da bir TSK garnizonunda yaptı.
3) Toplantıya Suriye muhalefetinden komutanlar katıldı ve “yakında Suriye’ye bir bombardıman yapılacağı” konusunda bilgilendirildiler!
4) 21-23 Ağustos’ta Hatay’daki bütün mülteci kamplarında şimdiye kadar görülmemiş bir silah dağıtımı yapıldı. Çoğu uçaksavar silahları, omuzdan atılan füzeler ve hafif silah ve makineli tüfek cephanesi olmak üzere yalnız Reyhanlı bölgesindeki muhalif güçler 400 tondan fazla silah aldı. Silahlar, Katar ve Türk istihbaratının kontrolündeki depolardan, ABD istihbaratının sıkı denetimi altında dağıtıldı.
5) 20’den fazla TIR’a yüklenen silahlar Suriye’nin kuzeyine geçti ve değişik silah depolarına dağıtıldı. Yüzlerce tonluk gelişmiş güdümlü tanksavar füzeleri ve roketleri 24-25 Ağustos’ta gönderildi. Hatay’daki muhalif yetkililer, bunun için, iki yıl önce başlayan savaş süresince aldıkları “en büyük” sevkiyat dediler. Hatay’dan giden silahlar, bölgedeki en büyük isyancı grup olan El-Kaide bağlantılı cihatçılar da dâhil olmak üzere İdlip-Halep bölgesindeki bütün isyancı güçlere ulaştı.
6) En son strateji ve koordinasyon toplantısı 26 Ağustos’ta yapıldı. İstanbul’daki koordinasyon toplantısına ABD Büyükelçisi Robert Ford da katıldı. Bodansky yazısında gerek Arap gerek Batı kaynaklarının ve Amerikan istihbaratının yani ‘Muhalifler’ ve destekçilerinin, ABD öncülüğünde bir askerî müdahaleyi TAHRİK EDECEK etkileyici bir olay beklediklerine dair kanıtları sıralıyor. Ağustos ayında ABD istihbaratı denetimindeki silah depoları açılmış ve bin tona yakın yüksek nitelikli silah muhaliflere dağıtılmış. İş kışkırtıcı bir İŞARET’e kalmış. ABD’nin CIA’nin daha önce onlarca kez dünyanın çeşitli yerlerinde sahneye koyduğu BAHANE YARAT/ BOMBALA oyunu yeniden sahneye konulacaktı!
Küba’da, Vietnam’da, Kongo’da, Afganistan’da Irak’ta İran’da, Libya’da ve Hama’da ve Hula’daki kanlı oyun yinelenecekti. ABD Suriye’den gelecek 21 Ağustos haberinden o kadar emindi ki, sonrasındaki bombardıman ve kara harekâtı için gerekli silah dağıtımını yapmıştı. Esad karşıtı birçok isim bile ABD’nin Suriye yönetimini kendi halkını gazla katlettiği senaryosunun mantık dışılığına değindi.
Bu, ABD’nin SAVAŞ’ı DÜNYA KAMUOYUNA “SATMAK” için kurguladığı bayat bir yöntemdi.
Esad, iç savaşı kazanmak üzereyken ve üstelik BM kimyasal silah soruşturma komisyonu Şam’dayken neden böylesi bir harekete girişsindi? Bunu yapanlar, böylesi bir saldırının akabindeki gelişmeleri çoktan hesaplamış olanlardı.. Bu katliam, emperyalizmin en acımasız, en kanlı örtülü operasyonlarından biri olarak tarihe geçecektir! Ve ne yazık ki, antiemperyalist hareketin öncüsü Türkiye Cumhuriyeti’nin, yüz karası hükümeti, bu kanlı dönemin taşeronu olarak tarihin not defterindedir! Youssef Bodansky yazısı: (Türkçe Çeviri: Erkan Güçiz)
Banu AVAR, 8 Eylül 2013

Önceki İçerikCelladına Aşık Olanlar! Kan Denizi Herkesi Yutar! / Banu AVAR
Sonraki İçerikSuriye'de Duvara Toslayan Batı! / Banu AVAR
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz