BU NEYİN KUKLA TİYATROSU?!

0
2221

Bir zamanlar İsrail’e esip gürlendi. ‘One minüt!’ dendi. Sokaklar sabahlara kadar inledi! Ramallah Ankara’ydı! Öpüşüldü barışıldı. Şimdi gelen giden heyetlerden geçilmiyor…

Geçen yıl Rusya’ya esip gürlendi. Elçiliklerin önünde taşlı sopalı adamlar birikti. Sonra kolkola girildi, özrün bini bir para…

Şimdi Hollanda ve tümüyle Avrupa’ya veryansın…
Günaydın!

Siz değil miydiniz TRT’de Hangi Avrupa programlarımızdan sonra ‘Avrupa’dan şikayetler nedeniyle’ işimize son veren?!

O Avrupa ki Gümrük Birliği ile tüm egemenliğimizi devrettiğimiz, Avrupa yerel yönetim şartnamesini imzalayarak üniter devletimizden vazgeçtiğimiz, “İkiz Yasa”ları imzalayarak ‘halkların devlet kurmasının’ önünü açtığımız… Bölgesel kalkınma ajansları ile federasyonun tohumlarını attığımız!

2009’da AB Talimatı gereği bir zamanlar ‘postal yalayıcısı’ dediğiniz Barzani’yi başımıza çıkardığımız…

Bu neyin kukla oyunu?! Kim inanır içeride yakalayamadığınız bölünme referandumu rüzgarını dışarıda babalanarak yakalama çabalarınıza?!

Avrupa değişmedi! Yüzlerce yıldır Türk düşmanlığıyla yaşarlar! Siz yeni mi öğrendiniz?
Bu neyin oyunu?!

Avrupa, diktatör olun da sizi rahat alaşağı etsin diye dört gözle bekliyor. Hayırcılar sizin kellenizi de koruyor! Yetmedi Kürt Türk, yetmedi Alevi Sünni, rejimi koydunuz masaya! Avrupa 20 yıldır başkanlık sistemini dayatmıyor mu?! Federe bir Türkiye için bağımsız Kürdistan için 1920’den beri binbir dalavere çevirmiyor mu?! Batı oyuncağı PKK’nın en büyük emeli özerk bağımsız bir Kürdistan değil mi?! Siz o Avrupa ile al takke ver külah yapmıyor musunuz? Hollanda askerlerini, komşunuz Suriye’ye saldırmak için topraklarınızdaki üslere davet eden siz değil misiniz?

Türkiye’nin incisi Petrol Ofisi’ni önce Avusturya şimdi Hollanda şirketine satan kim? Hollanda bankalarının Türk emekçilerini paramparça etmesine göz yuman kim? Hollanda Avrupa’nın enerji, elmas, uyuşturucu silah dağıtım merkezi! Hollanda yıllardır PKK’nın gelir merkezi! Hollanda sahte demokrasinin, Lahey’in ülkesi! Hollanda NATO terör örgütü ve ABD İstihbaratının Avrupa’daki merkezlerinden biri! Hollanda sizin de yemlendiğiniz küresel bir tefeci! Şimdiye kadar haberiniz yok muydu? Bu sokak ağzıyla ‘diplomasi’ yaptığınızı mı zannediyorsunuz? Size kim inanır? En korkunç anlaşmaları Papa rölyefleri altında imzalamadınız mı?! Ayrıca, sadece Hollanda değil ki Almanya, İsveç, Danimarka ve birçok AB ülkesi de Türkiye’ye karşı. Onlara laf yok mu?

Bu neyin kukla tiyatrosu?!

Banu AVAR

13.03.2017

Önceki İçerik“KİRLİ İŞLER” UZMANI: ALBAY STEELE
Sonraki İçerikHOLLANDA VE “BEDEL”
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz