BAŞBAKAN, NEDEN KERKÜK’DEKİ, AFGANİSTAN’DAKİ LİBYA’DAKİ KATLİAMLARI HİÇ LANETLEMEDİN?!

0
889

Batı Suriye korosuyla Türkiye’nin üzerine geldikçe, Erdoğan ‘ESED ESED’ diye kükrüyor. En acıklı sözlerle ‘ESED’in kıydığı çocuk çoluk kadın yaşlıları’ anlatıp ‘ESED katliamını’ lanetliyor!
Bugün Denizli’de de Suriye’deki ‘Esed katliamı’ diye söze başladı ve göz yaşartıcı bir performans sergiledi..
Başbakan’ın Suriye’de ortalığı birbirine katan, yaşlı kadın ve çocuk demeden katliam yapan bir terör grubundan haberdar olmaması imkansız. Neden? Çünkü o terörist çete başlarının bir kısmı İstanbul , bir kısmı Ankara, bir kısmı Antalya, Kilis ve Hatay’da cirit atıyor..
Eski CIA şefi Philip Giraldi . Türkiye’nin NATO özel birliklerinin Suriye’de yaptığı örtülü operasyonlara yardımcı olduğunu söylemedi mi! Buyrun okuyun:
‘Dışişleri bakanı Ahmet Davutoğlu, batılı güçler arasında bir anlaşma sağlandığı takdirde Suriye’ye müdahaleye hazır olduklarını söyledi. Müdahale insani prensipler çerçevesinde yapılacak ve Libya’daki gibi KORUMA YASASI (Rto P) ile meşrulaştırılacaktır. Bazı kaynaklar müdahalenin Suriye- Türkiye arasında tampon bölge oluşturularak başlayacağını ve büyüyeceğini ifade etti.’
Kilis’deki kamplardan geceleri Kürt dağlarını aşıp soygun ve katliam yapan teröristler olduğunu bölge insanı gayet iyi biliyor. Bağrımızda, Suriye’ye karşı bir Kandil yaratmadık mı?
Suriye Türkiye sınırındaki Türkmenler, Amerikan İngiliz Fransız özel timlerinin ayrıca Libya’dan gelen silahlar ve paralı askerlerin terör estirdiğini söylemiyor mu?
İdlip Halep arasında şehirlerarası otobüslere teröristlerce açılan ateşin videolarını görmüyorlar mı?
El Cezire ve BBC’de bu kaçıncı ‘yalan haber’ özrü? Katliam videoları imal edip Suriye ordusunu suçlayan bu haber merkezleri neden haber altına 6 fontla ‘doğrulanmamış bilgi içerir’ yazıları yer alıyor.. Yalan katliam haberi yapmaktan usanan kaç gazeteci El Arabiya ve El Cezire’den istifa etti,!
2003’de Irak’da çekilen fotoğraflar, Hula katliamı diye servis edilmedi mi? Bu haberi o fotoğrafları 2003’de çeken fotoğrafçı çıkıp açıklamadı mı?
Başbakan bunları bilmiyor mu?
‘Koruma yasası’ adı altında İŞGAL yasasının mimarlarından ‘Barış havarisi’ Kofi Annan bile ‘Suriye’de terör grupları var, bilinmeyen başka guruplar da işin içinde’ diyerek Batının belli vurucu timlerini işaret etmiyor mu?
Türk milleti akraba ve komşu Suriye’ye karşı bir müdahalenin Türkiye’yi ve İran’ı içine alan bir bölge savaşına yolaçacağını adı gibi biliyor. Ve başından beri bu kanlı oyuna hayor diyor! Başbakanı öfkeye boğan bir yanda küresel çetenin baskıları, bir yanda milletin ve milli güçlerin vetosu olmalı.
Türk milletini ‘Esed’ yönetimine karşı galeyana getirmeye çalışan konuşmalar yaparken Suriye konusunda ‘ikna’ olmayan odakları hedef alıyor. ‘İsrail’i kınamayı biliyorsunuz da , Suriye’ye gelince niye susuyorsunuz!’ diye soruyor..
Madem bu karşılaştırmayı yaptınız sayın başbakan, ‘insani müdahale’ adı altında ülkeleri işgal eden kana boğan, her türlü örtülü operasyonla katliamlara imza atan küresel çetelere, BOP mimarlarına gelince neden ağzınızı bıçak açmadı? ‘Bizim Libya’da ne işimiz var?’ dedikten sonra İzmir nasıl NATO’nun Libya’yı işgal merkezi olarak kullanıldı? Acaba Libya’da çoğu kadın yaşlı çocuk olmak üzere 70 bin sivil öldürülürken neden işgal güçlerini lanetlemediniz?
Bir milyon Iraklıyı katleden, Kerkük’de Türkmen nüfusunu yok denecek seviyeye indiren, Afganistan’da her gün sivilleri bombalayan , ABD, NATO, BM barış gücü askerlerini ‘Esed’i lanetlediğiniz kadar lanetlediniz mi?
Ve sayın başbakan, dün sarıldığınız Beşar Esad , 2004’de Colin Powell’in isteklerine ‘Peki’ deseydi, ülkesinde bu örtülü operasyonlar yapılacak mıydı? Ve Esad ABD dayatmalarını kabul etseydi, Suudi kralı, Katar hanedanı, Ürdün kralı gibi eli kanlı diktatörlerle kurduğunuz ilişkilerin bir benzerini ‘Esed ile’ yaşıyor olmayacak mıydınız?
Ve son olarak, yarın küresel güç odakları aynı oyunu Türkiye için sahneye koyduklarında, R to P (Koruma Yasası) diyerek Kürdistan kukla devleti için Türkiye’yi hedef aldıklarında, Ürdün, Gürcistan, Ermenistan Yunanistan ve İsrail ve Barzanistan hep bir ağızdan ‘Türkiye’de Kürt katliamı var!’ korosuna başladıklarında ne yapacağınızı düşündünüz mü?
Banu Avar
[email protected]

Önceki İçerikHİLLARY'NİN SON TURU!
Sonraki İçerikBaşbakan, Neden Kerkük’deki, Afganistan’daki, Libya’daki Katliamları Hiç Lanetlemedin?! / Banu AVAR
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz