#56 – “Sen de mi Peker?!”

0
369

Cumhurbaşkanı bir suç örgütü liderinin açıklamalarını dikkate alanlara ateş püskürüyor. Ama esas yapılması gereken iddiaları araştıran bir komisyonun oluşturulması!!! Bundan şiddetle kaçınılıyor.

Peker eski İçişleri Bakanı’nın oğlunun evinde çıkan para kasalarından giriyor, ünlenivermiş gazetecilerin mafya otellerinde beleş tatillerinden çıkıyor! O gazeteciler birden sırra kadem basıyor. Ortalık toz duman! Mehmet Ağar’ın Yalıkavak Marina’daki benzin istasyonunda mazot kaçakçılığını yönettiğini iddia ediyor, Süleyman Soylu ile ilgili iddiaları arşa değiyor. Medya patronlarının Türk milletinin milyarlarca lirasına ne şekilde el koyduğunu belgeliyor. Yetkililer susuyor. Demokratmış gibi yapan ülkelerden birinde olsak (Almanya İngiltere vs) en azından bir soruşturma komisyonu bağırsakları temizlermiş gibi yapardı. En azından birilerini yerinden oynatır belli bir kesimi rahatlatırdı. Burada o da yapılamadı.

Bu bölümde Roma’dan bu yana devam eden mafyokrasiden bahsedeceğiz. Dinleyin…

Önceki İçerik#55 – Peker ve Diğerleri – “Her şey değişti ama hiçbir şey değişmedi”
Sonraki İçerik#57 – Biden ‘El’ Biz ‘Eldiven’
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz