‘Tarihiyle Yüzleşecek’ Başka Birilerini Bulun! / Banu AVAR

0
1588

Dersim fırtınası esti 2 hafta boyunca.burada.. Tüm ekranlarda ve yazılı basında! Başbakan kendi adına ‘katliamdan dolayı’ ÖZÜR bile diledi…
‘Ermeni katliamı’ için düzenlenen özür kampanyalarını da, Pontus ve Süryani ‘soykırım’iddiaları takip etmişti… Tüm bunlar için ÖZÜR DİLENMELİYDİ… Türkiye büyük bir milletti.. tarihiyle yüzleşmekten mi çekinecekti!
Batı batarken tüm kartlarını ortaya serdi..
Dışardan Türkiye KUŞATILIRKEN, içerdeki işbirlikçiler ‘tarihle yüzleşme’ senaryosunun aktörleri… Bu milletin ruhu çökertilmeli… Avrasyanın kilidini kırmak için küresel çete çok çabalıyor: Yavaş adımlarla ilerliyor, sinsice ve temkinli!
Dersim tartışmaları ortasında, Zaman gazetesi yazarı Ali H. Aslan Washington’dan bildirmişti:
‘Dersimli Kürt Alevilerden, 19 30’lardaki katliam ve sürgünden dolayı devletin özür dilemesi, Türkiye’nin batı ve ABD’deki imajına özellikle Amerikan Kongresinde hareket kabiliyetine olumlu etkilerde bulunacaktır..’
‘Türkiye tarihini hep reddettiği için batıda ‘demokrat’ görülmüyor’ demişti..O nedenle başbakanın Dersim ÖZÜRÜ’nün, ‘imajımızı’ düzelttiğini söylemişti!
19 Aralık’a dikkat!
ÖZÜR’ler ve ‘tarihiyle yüzleşme’ ‘projenin giriş bölümünde!
Beklenen sonuç ise Sarkozy’nin meclisinde, Amerikanın federal mahkemelerinde…
19 Aralık’ta Los Angeles federal mahkemesinde Türkiye aleyhine açılmış iki dava görülecek!
Geçen yıl 1915’de Ermeni mülklerine el konduğu’ iddiasıyla açılan bu 2 dava, Türkiye’den TOPRAK ve TAZMİNAT talebini yineleyecek. Kıbrıs’da oynanan senaryo aynen tekrar edilecek.
Los Angeles federal mahkemesinde Kasapyan, ‘Madem ‘özür’ de diliyorsunuz, artık topraklarımızı geri verin!’ diyecek! .Talep ettikleri topraklar: Adana İNCİRLİK civarı! Amerikan üssünün kapladığı alanın tamamı!
İkinci dava, TC merkez bankası ve TC Ziraat Bankası aleyhine açılmıştı. O da 19 Aralıkta yeniden görüşülecek…
Zaman gazetesinden Ali Aslan’ın yazısının yayınlandığı gün, 6 aralık 2011’de, Amerika’da Harut Sassounian imzasıyla bir makale yayınlandı…
http://www.panorama.am/en/politics/2011/12/06/h-sassounian/
Sassounian, ‘Mahkeme, Ermeni taleplerini haklı bulursa, Türk bankalarının Amerika’daki varlıklarından, bu tazminat miktarına el koyabilir ve bu parayı mülkü gaspedilmiş Ermeni ailelere verebilir’ diyor.
Sonra ekliyor… ‘Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne de aynı taleple gidilmesiyle daha çok yol katedilebileceği’ni belirtiyor..
‘Avrupa KOnseyi üyesi olan Türkiye, AİHM’ in kararlarını uygulamak zorunda kalacaktır!’ diyor..
O arada Sarkozy de ne tesadüf, 19 Aralık tarihini zikrediyor… ASALA avukatı Patrick Deveciyan’ın mimarı olduğu ‘Ermeni Soykırımını İnkar Yasası’ yeniden pişirilip Türkiye’nin önüne konuyor!
Ermeni -Kürt ittifakı: Ekonomik işbirliği
1 hafta içinde küresel medya ardarda ilginç haberlerle dolup taşıyor…
Sarkozy, 10 Aralık’ta, Ermeni Cumhurbaşkanı Sarkisyan’ı, Fransa’da Ermeni nüfusun en yoğun yaşadığı Marsilya’da ağırlıyor!
Sarkisyan, Ermeni cemaatine ‘Türkler tarihleriyle yüzleşecek!’ diyor. Türklere, Ermeni Soykırım Anıtı önünde diz çöktüreceğini söylüyor!
12 Aralık tarihli Hürriyet Daily News’da Erivan’ı ziyaret eden Diyarbakırlı işadamları haberi yeralıyor.
Diyarbakır Ticaret odası başkan yardımcısı Diyadin Gezer, 50 işadamıyla gittiği bir haftalık Erivan ziyareti sonunda ‘Ermenistan’la 300 milyon dolarlık ticaret hacminin 5 kat artacağı müjdesini’ (!) veriyor. Tarihsel Ermeni-Kürt ittifakı mali çerçevesine oturtulmuş görünüyor!
Ve 14 Aralık tarihli Amerikan Ermeni Ulusal Komitesi haberi:
‘Amerikan Temsilciler Meclisinden geçen 306 sayılı karara gore, Türkiye’nin Ermeni soykırımı sonucu ele geçirdiği hristiyan kilise mülklerini iade etmesi bekleniyor.’
Kararda:
‘Bugün Türkiye Cumhuriyeti toprakları üzerinde bir zamanlar çoğunluğu oluşturan hristiyan medeniyetinin mensuplarına yapılan baskının derhal sonlandırılması’ dayatması da yeralıyor.
‘TARİHİYLE YÜZLEŞEN’ ve ‘ÖZÜR DİLEYEN’ zevata tek bir sözümüz var:
TARİHİYLE YÜZLEŞECEK BAŞKA BİR MİLLET BULUN!
AMERİKA’YA, İNGİLTERE’YE, ALMANYA’YA, İSVEÇ’E NORVEÇ’E GİDİN!
Burası kanla yıkanmış ve tarihinin her anıyla kucaklaşmış , tüm bedelleri ödemiş bir milletin toprağı.. Gidin İsveç’de soykırımdan kurtulan 3-5 Laponla yüzleşin, sonra Florida’da , Dakota’da kızılderililerle yüzleşin, Fransa’da Cezayirlilerle yüzleşin, Afrika’da tüm soyları kıranlarla yüzleşin.. Kıbrıs’ta Kerkük’de Diyala’da, Filistin’de, Balkanlar’da , toplu mezarların önünde naralar atanlarla yüzleşin! Özür diletin onlara sıkıysa! ‘Tarihinizle yüzleşin!’ deyin…
BURADA SİZE SADECE SUSMAK DÜŞER!

Önceki İçerikFarkında Mısınız? 'Proje' Tıkandı! / Banu AVAR
Sonraki İçerikKüresel Dinazorlar ve Televizyon Makinası / Banu AVAR
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz