Seçim! / Banu AVAR

0
1123

Sevgili dostlar!
Pazar günü seçim var.. Seçimden sonra karşımıza dikilecek değişemez maddeleri delik deşik edilecek bir Anayasa var. Avrupa Yerel özerklik şartı gereği Türkiyenin bir ‘padişah’ liderliğinde üniter yapıdan federal bir yapıya geçirilmesi planı var. Ve önümüzde iktidar ve muhalefetin ‘yerel özerklik’ konusunda mutabık olduğu gerçeği var.
Batıdan gelen sinyaller iki alternatif üzerinde yoğunlaştıklarını gösteriyor.
1) Tek başına AKP iktidarı
2) AKP -CHP- BDP koalisyonu
Türkiye batıda İzmir’de giderek genişleyen bir NATO karargahı doğuda ABD kontrolünde ilerleyen bir PKK baskını arasında sıkıştırılmış durumda…
Suriye yanıyor ve yangın artık sınırlarımız içinde…
Artık vakit kalmadı… Birkaç ay içinde Türkiye’nin kaderi belli olacak. Bu üçüncü paylaşım savaşı. Bu ülkenin kaderini belirleyecek olan bu toprakların insanı…
Hedefleri belli.. Türkiye-Suriye sınırı bunun için açıldı. Şimdi batı istihbaratının maşaları Türkiye-Suriye sınırına düzenek kuruyor. Hedef Türkiye-Suriye çatışması. Oyun bu yönde ilerliyor. İkinci aşamada İran-Türkiye çatışmasına yol hazırlanıyor. Bu üç devlet birbiriyle kapıştırılırsa geçen yüzyılın başında yarım kalan plan yürürlüğe konacak, bölge kan gölüne dönerken ‘uluslararası camia’ ekonomik bir şekilde petrol, gaz ve madenlere el koyacak.
Büyük Oyun, Irak’dan sonra Suriye Lübnan ve İran’ı ve Türkiye’yi içine çekecek bir kara delik operasyonu…
Çok geç olmadan tüm sivil toplum örgütleri, partiler, sendikalar, dernekler ses vermeli ve bu melun plana karşı seslerini yükseltmelidirler… İyi seçimler!


 
Banu AVAR, 11 Haziran 2011

Önceki İçerikNe Yapmalı? / Banu AVAR
Sonraki İçerik"Haydi, marş marş!" / Banu AVAR
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz