"Kürt Sorunu"na Amerikancı Çözüm / Banu AVAR

0
850

CFR’nin Türkiye Yol Haritası! Daha Çok Kan Akmalı!
‘Ramazan ayında Suriye ve Türkiye’de akacak kan Suriye’ye müdahale için bahane yaratır!’
Soner Çağaptay, CFR (Dış İlişkiler Konseyi) “Amerika-Türkiye İlişkileri: Yeni Bir Ortaklık Raporu”nu hazırlayan uzmanlardan biri. Ayrıca Washington Enstitüsü Türkiye Araştırmaları Programı Direktörü!
15 Haziran’da yazmıştım.. Bu adamlar ‘DAHA ÇOK KAN’ planlıyorlar.. Ve bunu açık açık söylüyorlar. Dün Deniz Hakan da “Yeni Bir Ortaklık Raporu”nu yazdı. Amerika bütün ipleri Türkiye’nin boynuna geçireceğini açık ve net olarak söylüyor.. Her konuda Türkiye’nin Amerika’ya danışması gerektiğini ve ‘ilişkilerin kurumsallaşması’ gerektiğini vurguluyor. Hükümet, diplomatlar ve askeri personel ve istihbaratçıların işbirliğinin hayati önemde olduğunun altı çiziliyor.
CFR raporunda en önemli cümlelerden biri: ‘Silahlı Kuvvetlerin Türkiye siyasetindeki gücünün azaltılmış olması, Kürt sorununun AMERİKANCI ÇÖZÜMÜ önündeki en büyük engeli ortadan kaldırmıştır!’
“Türkiye-Amerika YENİ BİR ORTAKLIK Raporu”nu hazırlayan ‘uzmanlar’ arasında, Kosova katili Madeleine Albright, CIA’den Henri Barkey, Steven Cook, eski büyükelçiRoss Wilson ve Soner Çağaptay da var.
Çağaptay son makalesinde KAN OPERASYONU için gerekli adımları şöyle özetlemişti:

   (1) Ramazan ayında Suriye’deki batı beslemesi katiller daha fazla adam öldürmeliler!
   (2) El Kaide, Özgür Suriye Ordusu, Libya İslami Cihad gibi terör imalatçılarına PKK da katılmalıdır ve Türkiye’ye Suriye üzerinden saldırılar yapmalıdır!
   (3) PKK saldırıları doğrudan Esad’ın üzerine atılmalıdır.. Bu, Türk milletini, Esad’a karşı girilecek bir müdahaleye psikolojik olarak hazırlayacaktır.
   (4) Washington ilerde Suriye ile diplomatik temaslarını arttırabilir. Ama Türkiye’nin Suriye ile işi bitmiştir. Bu iki ülke sadece savaşabilir!
   (5) Yaz boyunca gerek Suriye’de gerekse Türkiye’de saldırılar yapılmalı, şehitler gelmeli ve Esad suçlanmalı, Amerikan seçimleri sonrası Türkiye, ABD-NATO yardımıyla Suriye’ye dalmalıdır!
  (6) Erdoğan bu askeri müdahaleden kaçarsa, bölge lideri, ‘sert adam’ görüntüsü zedelenir, bu da gelecek seçimlerde şansını zorlar! Yani burada Erdoğan’a tehdit de var.. Eğer yol haritasını izlemezse, ‘seni indiririz ha!’ da deniyor.

Her gün şehit veriyoruz.. İşte bu “Kürt sorunu”nun Amerikancı çözümüdür!..
Banu AVAR, 27 Haziran 2012
[email protected]

Önceki İçerikSuriye Zirvesi ve Türkiye’ye Biçilen Rol! / Banu AVAR
Sonraki İçerik'suriye zirvesi' ve türkiye'ye biçilen rol!
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz