“Kürdistan” – Kayseri Hattında Kıvırtanlar ! / Banu AVAR

0
1309

Ajans haberlerine ‘Son Dakika’ düştü: ‘Enerji bakanı “Kürdistan’a” giderken Kayseri’ye indi!’ diye…
Bak şu Allah’ın işine… Artık Türkiye’nin çukura düşmesini Şam ve Bağdat’ın direnişi engelliyor!
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, ABD’nin 100 yıllık hayali “Kürdistan” kukla devletinin ‘başkenti’ Erbil’de, “Kürdistan bayrağı” altında GAZ ANLAŞMASI yapmak üzere Türkiye Cumhuriyeti Devleti‘nin özel uçağına binmişti…
Irak Merkezi Hükümeti, kendisine kazan kaldıran ve Amerikan petrol şirketleri Exxon Chevron’ın uşağı olan Barzani kuklasına ve ABD adına destekçisi AKP’ye bir gol atıverdi ve Irak hava sahasına uçağın girişini engelledi!..
Amerikan neo-conları emriyle “Kürdistan” ile ‘ekonomik ortaklık ve işbirliği’ projesinde ‘bölge taşeronu’ seçilen Türkiye yönetiminin elleri havada kaldı!
“Kürdistan” petrol ve gaz paylaşımına’ katılamadı! Bakan ardarda açıklamalarla kıvırttı da kıvırttı…
‘Özel uçağın iniş yetkisi olmadığından…’ dendi… Yarım saat sonra: “Biz komşularımızı üzmek istemeyiz’lere” uzanan beyanlar verildi…
KERKÜK’E ÖLÜM MANGALARI GİDERKEN…
Bakan Yıldız’ın uçağı, PKK bayrağı altında yapılacak konferans için havalanırken, Barzani’nin 800 araçlık askeri konvoyu Kerkük’e doğru yola çıkıyordu… Bakanın uçağı Erbil yerine Kayseri’ ye indiğinde İsrail’in eğittiği Peşmerge gücü Kerkük’e, 20 kilometre yakına gelmişti!
“Kürdistan gaz ve petrolü”nden kasıt KERKÜK”tür!..
Dünyanın en zengin kaynaklarından biri Türkmenlerin kalesi Kerkük’tedir…
Kerkük tüm küresel sırtlanların gözünü diktiği yerdir, işgal altındadır ve yıllardır statüsü belirsizdir. Ve Kerküklü Soydaşlarımız yıllardır gözyaşı ve kan denizinde boğulmaktadır!
Kerkük’lü kan kokusu solurken, Türkiye Cumhuriyeti bakanı, yıllardır kendi topraklarını kana boğan katillerin kullandığı sembol paçavranın gölgesinde GAZ ANLAŞMASI yapıyor olacaktı!
Ne tesadüf ki tam da aynı dakikalarda, Amerika’nın ‘Ortadoğu fatihi’ Tayyip Erdoğan’ın destek verdiği Hür Katiller ordusu, Şam’ın varoşlarında içinde 28 öğrenci ve öğretmenin bulunduğu bir okulu bombalıyor ve okul toplu mezar haline geliyordu!
Ey büyük Allahım, yedi düvele kafa tutan, tüm emperyal devletleri hizaya sokan, İngiliz kralını ayağına getiren, Amerikan senatörlerine sinir krizi yaşatan bu devlet miydi? Bir zamanlar Libya’da İtalyan emperyalizmine karşı Libyalı kardeşleriyle aynı safta savaşan, Suriyeli kardeşleriyle Kuvva-i Milliyeyi oluşturan, Sadabad Paktında, batıya karşı Irak, İran, Afganistan’la elele tutuşan, Balkan Paktıyla Hitler’e set oluşturan Türkiye Cumhuriyeti devleti değil miydi?
MİLLETİN arzusu ve isteği hilafına, tüm dost ve kardeş ülkelerle DÜŞMAN ve tüm düşmanlarla DOST olan siyasi bir mekanizmanın atanmışları, 70 yıldır başımızdalar!..
“Kürdistan”- Kayseri hattında kalanlar, Şam ve Bağdat, Tahran ve Trablusgarp’ın tekrar ayağa kalkacağını ve bu milletin küresel sırtlanlar önünde kıvırtanları unutmayacağını henüz bilmiyorlar..!
Banu AVAR, 4 Aralık 2012
[email protected]

Önceki İçerikBabam Bir Öğretmendi… / Banu AVAR
Sonraki İçerikAB Kürt Konferansı'nda Öten Bülbüller! / Banu AVAR
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz