Kurban Bayramınız Kutlu Olsun Ama… / Banu AVAR

0
1409

Kestiğimiz hayvanlar değil, kurban edilen biziz… Biz Müslümanlar!
Hedef biziz.. Hedef bu topraklar! Bu coğrafyadaki halklar!
Batının kanlı bıçağı dayanmış gırtlağımıza!
İçimizden birileri, boynumuzu tutanlar!
İçimizden birileri, batıyla sarmaş dolaş, bizi bize kırdırmakla kalmadılar…
Tüm coğrafyayı kana bulayanların en birinci taşeronu oldular!..
Cellâdlarının taşeronu onlar!

Böyle bir zamanda bayram ne ifade eder?

Kıbrıs Türk’ü için Noel’in anlamı ne?
1963 yılının ki mesela!
1963 Noel gecesi…
Binbaşı Nihat İlhan’ın eşi ve banyo küvetinde 3 çocuk cesedi!..
Hristiyan dünyasının kutsal gecesinde EOKA üyesi Rum çeteler, Türklere karşı katliam başlatmıştı… Ramazan ayıydı… Kıbrıs Türk’ü ‘ kan uykularındaydı…’ Ne bayramı(!) Her yan yastı!
30 yıl önceydi. 27 Eylül’dü, Kurban Bayramı’nın ilk günü. Beyrut’ta Filistinlilerin kaldığı Sabra ve Şatila sığınmacı kamplarında kesif bir kan kokusu! Bayramdan az önce, kara gölgeler…  İsrail ordusunun korumasında çoğu kadın ve çocuk 3000 Filistinli sığınmacıyı katletti! Kalanlar, o andan sonra yaşayan ölülerdi!
***
11 Haziran 1992 Bosna’da Kurban Bayramı’nın ilk günüydü. Ve Yugoslavya adlı, şimdi varolmayan bir ülkenin yurttaşları birbirini kıyasıya öldürdü!.. 3 yıl boyunca 100 binden fazla Müslüman öldü! Arkalarında Azrail gülümsüyordu! Atlantik ötesinden güdümlü!
Afganistan’da bir bayram sabahı! Tarih 16 Aralık 2001…
Pentagon, Afganistan için “Lityumun Suudi Arabistan’ı”demişti! 7 Ekim’de işgâl edildi! Dört bir yandan sarıldı, bombalandı… Mezar-ı Şerif, Kabil, Kandahar kana bulanmıştı!.. İngiliz ve Amerikan özel operasyon birlikleri son sığınakları dağıttı.
11 yıldır Afganistan’da hiçbir bayram bayram değil ki!..
11 Şubat 2003 Irak’ın tecavüze uğramadan önceki son kurban bayramıydı! 20 Mart’ta Irak yerle bir oldu… Ne tapu daireleri kaldı, ne müzeleri… Bir milyon Müslüman katledildi,  iki  milyon Müslüman göç etti. Müslüman maskeli birileri ‘seyretti’!
Bayramları bombalandı Iraklı’nın! Camileri bombalandı, tarihi, kültürü, evi, barkı, çocukları… Namusu, şerefi bombalandı!..
2011; Ramazan ayının sonu!
Trablusgarb düşüyor! Libya kanlar içinde… 6 Kasım 2011 Libya’da bir bayram sabahı! Tuzaklarda linç edilmiş bir liderin memleketi… Batılı çeteler tarafından işgâl edildi. Namusu da şerefi de yok edildi. Kaddafi 20 Ekim’de katledildi. Terör çeteleri başkentteydi.Trablus yerlebirdi… Orada bayram yoktu!..
Ve Suriye! Şimdi o kanıyor! Kurban Bayramı’na kanayarak giriyor! Sadece askerler değil kadınlar çocuklar, yaşlılar, ve köylüler ve memurlar, ve postacılar öl-dü-rü-lü-yor!Kaldırımda kafaları kesilerek, postane binasının çatısından atılarak, kırsalda infaz edilerek, asi nehrine parça parça atılarak! Allah-u Ekber naraları atanlar ALLAH’ı tanımıyor! Anaların gözünde yaş kalmadı. Bayramlarda şehitlikler dolup taşıyor…
Beyni uyuşturulmuş birileri ‘yeni düzen’i kutsuyorlar… Efendileri gibi konuşuyorlar!
Kurban bayramınız mübarek olsun AMA kurban edilen biziz! Biz Müslümanlar!
Batının kanlı bıçağı dayanmış gırtlağımıza!
İçimizden birileri, boynumuzu tutanlar!
Celladlârının taşeronu onlar! Bizler cellada ve taşerona kurban olanlar!
Anlayacaklar sonunda,
Diğerlerini mezhabaya götüren koç da
Aynı bıçağı hissedecek boynunda!
Bayram gibi bayramlar kutlamak için gözümüzü açmak şart..
Çıkarırsak gözümüzdeki kara bezi,
Belki buluruz, nasıl çekeceğimizi, bıçak altından ensemizi!
Her şeye rağmen İYİ BAYRAMLAR!
Banu AVAR, 25 Ekim 2012
[email protected]

Önceki İçerik18.10.2012: Cem TV – 10 Numara
Sonraki İçerik26 EKİM 1918 HALEP MÜDAFAASI , 29 EKİM 1923’ÜN TOHUMLARININ ATILDIĞI YERDİR!
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz